کد خبر : 285718

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 مهر 1396
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• معاون سازمان اوقاف:فرهنگ وقف های مشارکتی برای حوزه های علمیه ترویج شود
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز اگر مجموعه مرکز مدیریت حوزه و سازمان اوقاف دست به دست هم دهند، قطعاً هنوز هم می توان برای حوزه های علمیه موقوفه ایجاد کرد، گفت: بخش زیادی از بازار تهران موقوفه برای حوزه های علمیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی در همایش بزرگ وقف وحوزه های علمیه که در مهدیه امامزاده نورشهر گرگان برگزار شد، درباره ایجاد موقوفه برای حوزه های علمیه اظهار کرد: امروز اگر مجموعه مرکز مدیریت حوزه و سازمان اوقاف دست به دست هم دهند، قطعاً هنوز هم می توان برای حوزه های علمیه موقوفه ایجاد کرد.

 

وی افزود: در عرصه تبلیغ وقف برای حوزه های علمیه، اوقاف به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد و احیای موقوفه برای حوزه های علمیه به دوش روحانیون است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: بخش زیادی از بازار تهران موقوفه برای حوزه های علمیه است اما به دلیل وجود برخی قوانین درآمدهای آن به حوزه های علمیه نمی رسد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی یادآور شد: قسمتی از موقوفات حوزه های علمیه در زمان پهلوی به دیگر دستگاه ها واگذارشده و یا اگر هم واگذار نشده است مثل فرودگاه شما در گرگان، اجاره حاصل از آن بسیار جزئی است.