کد خبر : 285740

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 مهر 1396
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• نماینده ولی فقیه دراستان گلستان: «وقف» پشتوانه ای مناسب برای حوزه های علمیه/ضرورت ورود به عرصه تبلیغ و ترویج «وقف»
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه سنت حسنه «وقف» می تواند پشتوانه مناسبی برای حوزه های علمیه باشد، گفت: باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت الله سید کاظم نورمفیدی؛ نماینده ولی فقیه در استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه که در محل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد، درباره ارتباط سنت حسنه وقف و حوزه های علمیه اظهار کرد: مدارس و حوزه های علمیه قدیمی شهر گرگان، نوعاً موقوفات متنوعی دارند و این نشان می دهد که وقف می تواند پشتوانه خوبی برای حوزه های علمیه باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه قدیمی گرگان اغلب دارای موقوفات هستند، تصریح کرد: در گذشته از موقوفات برای شهریه و هزینه حوزه های علمیه استفاده می شد وسیره متقدمین بر این بوده که وقتی حوزه ای را تاسیس می کردند برای پشتیبانی حوزه های علمیه هم موقوفاتی را قرار می دادند.

 

نماینده ولی فقیه در استان گرگان تاکید کرد: مروج وقف در تاریخ اسلام مخصوصاً در تاریخ تشیع، روحانیون، علما و حوزه های علمیه بودند وآن هم به تبع ائمه اطهار علیهما السلام بود؛ در نتیجه باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.

 

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کاری که علما در حوزه های علمیه انجام می دهند، قطعاً از دیگر اصناف برتر است، خاطرنشان کرد: حتماً یکی ازهمین چیزهایی که می شود برای آن وقف کرد، حوزه های علمیه است.

 

گفتنی است همایش وقف و حوزه های علمیه، با حضور نماینده ولی فقیه در استان گرگان، معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و مسئولان کشوری حوزه های علمیه و با همکاری اوقاف، حوزه های علمیه، دفترنمایندگی ولی فقیه، امام جمعه گرگان و سازمان تبلیغات اسلامی گلستان درمحل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد.