کد خبر : 285744

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 مهر 1396
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• برگزاری نشست هماهنگی طرح قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی/ساماندهی کاروان‌های پیاده سالروز شهادت امام رضا(ع)
نشست هماهنگی ویژه برنامه "قدم های آسمانی تا امام مهربانی"، طرح استقبال از زائران امام رضا(ع) با حضور مهندس عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف  از  خراسان رضوی، این جلسه هم اندیشی با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و مدیران کل اوقاف و امور خیریه خراسان های شمالی، رضوی، جنوبی، سمنان و گلستان جهت خدمات رسانی بهتر به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با ارائه ی آمار از سال گذشته نسبت به نحوه ی خدمت رسانی به زائران نیز مطالبی را بیان کرد.

وی افزود: طرح سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ماه محرم و صفر است، و در دل این طرح ( قدم های آسمانی تا امام مهربانی) ویژه امام رضا (ع) و دهه اخر صفر در نظر گرفته شده که هرساله باشکوه خاصی اجرا می شود.

این مسئول اظهار داشت: در سال گذشته بیش از90 ایستگاه برای خدمت رسانی به زائران توسط 5 استان کشور داشتیم که خراسان رضوی با برپایی 47 ایستگاه بیشترین و خراسان جنوبی با 7 ایستگاه کمترین ایستگاه ها را در طول مسیر زائران داشتند.

احمدزاده گفت: برنامه های ویژه ای نیز در طول مسیر و در شبستان شیخ طوسی حرم مطهر رضوی ویژه زائران اهل سنت، طبق سنوات گذشته در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: عرضه محصولات فرهنگی، بسته سلامت، ارائه خدمات درمانی، حضور ببش از 95مبلغ جهت پاسخگویی به مسائل شرعی، اقامه نمازجماعت، تشکیل حلقه های معرفت، مشاوره وقف و... از دیگر برنامه هایی است که امسال نیز اجرا خواهد شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه این جلسه گفت: برای اینکه بتوانیم در جهت خدمت رسانی مطلوب به کاروان های پیاده قدم مثبتی برداریم باید تلاش کنیم تا فرهنگ خدمت رسانی را گسترش و نواقص و مشکلات را برطرف سازیم.

سیدمرتضی بختیاری ضروری‌ترین اهداف طرح «قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی» را ساماندهی کاروان‌های پیاده و اجرای برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد.

وی ادامه داد: حرکت کاروان های پیاده حرکت معنوی و الهی است، که پیامشان اظهار عشق وارادت به اهل بیت (ع) می باشد.

در این جلسه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان های شمالی، جنوبی، سمنان و گلستان نیز برای برطرف شدن مشکلات و هرچه بهتر اجرا شدن این طرح نظرات و پیشنهاداتی ارائه دادند.