کد خبر : 291869

تاریخ درج خبر : شنبه 23 دی 1396
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• ثبت نام ۴ هزار و ٧٨٢ نفر در آزمون حفظ ومفاهیم قرآن کریم در فارس
آزمون الکترونیکی حفظ و مفاهیم قرآن کریم 10 اسفند ماه در فارس برگزار می‌شود.
به گزارش  ستادخبری آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم   از شیراز؛ مهدی احمدی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اظهار کرد: آزمون الکترونیکی قرآن کریم دهم اسفند با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس  برگزار می‌شود و تاکنون ۴ هزار و ٧٨٢ نفر نام نویسی کرده اند.
وی تصریح کرد: این دوره از آزمون الکترونیکی قرآن کریم در چهار گروه «حفظ قرآن کریم»، «ترجمه و مفاهیم قرآن کریم»، «معارف اهل بیت (ع)» و «انس با قرآن کریم» در ٢٦ رشته به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.
مهدی احمدی اضافه کرد: بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان از شیراز، استهبان، لارستان، داراب و نی ریز هستند.
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: ٢ هزار و ٣٩٤ نفر قرآن آموز موسسات، هزار و ٦٤٣ نفر از کانون‌های مساجد و مابقی از پایگاه ها، مراکز اصلاح تربیت، مراکز نظامی و انتظامی برای شرکت در آزمون الکترونیکی حفظ و مفاهیم قرآن کریم نام نویسی کرده اند.
مهدی احمدی افزود: از جمله رشته‌هایی که بیشترین نام نویسی در آن‌ها صورت گرفته به ترتیب، حفظ سوره‌های «واقعه» و «ملک» و حفظ جزء ٣٠ و ١٠ جزء اول قرآن کریم بوده است.
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: متقاضیان تا ٣٠ دی می‌توانند ماه با مراجعه به سایت https://www.quranedu.ir در این برنامه معنوی نام نویسی کنند.