کد خبر : 291870

تاریخ درج خبر : شنبه 23 دی 1396
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• ۲۰ وقف جدید در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید / نیات درمان بیماران سرطانی، کمک به نیازمندان و امور دینی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری از ثبت ۲۰ وقف جدید در این استان طی ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: این موقوفات با هدف کمک به درمان بیماران سرطانی، کمک به نیازمندان و امور دینی وقف شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: این موقوفات با هدف کمک به درمان بیماران سرطانی، کمک به نیازمندان و امور دینی وقف شده است.
وی همچنین از رشد 2 برابری ارزش ریالی موقوفات استان در سال جاری خبر داد و افزود: مردم نیکوکار استان که همواره در یاری به هم نوعان خود پیشگام بوده اند در وقف موقوفات خود متناسب با نیازهای روز از راهنمایی و مشورت کارشناسان این اداره کل بهره مند می شوند.
حجت الاسلام عزیزی، مرمت و توسعه اماکن متبرکه استان، توسعه فعالیت های قرآنی و برگزاری مسابقات قرآن، احداث مجتمع درمانی جامع و احداث و تکمیل یک مجتمع مسکونی شش واحده در شهرکرد را از دیگر اقدامات این نهاد در سال جاری برشمرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را از مهمترین برنامه های این اداره کل اعلام کرد و گفت: این نهاد آمادگی دارد با مشارکت بخش خصوصی با بهره برداری از زمین های وقفی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گام بردارد.
حجت الاسلام عزیزی خاطرنشان کرد: این استان دارای یک هزار و 678 موقوفه است که از این تعداد 101 امامزاده و بقعه متبرکه، یک هزار و 50 مسجد، 350 حسینیه، تکیه، مهدیه و 300 موقوفه منفعتی است.