کد خبر : 302322

تاریخ درج خبر : دوشنبه 4 تیر 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• رئیس سازمان اوقاف تاکید کرد: ضرورت ارتقای سهم وقف در تولید علم و فناوری /حل مشکلات بیماران تالاسمی با وقف جمعی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، یکی از نیازمندی‌های روز جامعه را فرهنگ وقف بیان کرد وخواستار ارتقای سهم وقف در تولید علم و فناوری در سطح کشور با مشارکت تمامی دستگاهها شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  ، حجت الاسلام والمسلمین محمدی پیش ازظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی نخبگان تبلیغ کشور  با اشاره به ارتقای سهم وقف در تولید علم و فناوری تصریح کرد: وقف باید به سمت نیازهای روز جامعه از جمله علم و فناوری سوق یابد.
وی با اشاره به  فرمایشات مقام معظم رهبری  پیرامون کارکردهای وقف در حوزه های  اجتماعی و اقتصادی است گفت: باید تلاش کرد بیش از گذشته مقوله وقف تبیین و تبلیغ شود.
وی بابیان اینکه مردم برای ترویج وقف باید تشویق شوند گفت: در برخی از احادیث و روایت نیز به موضوع وقف و موقوفات توجه اساسی شده است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، وقف را از مصادیق انفاق برشمرد و گفت: وقف در دوران حکومت‌های ظالم گذشته مهجور بوده است و یکی از برنامه‌های استعمار از بین بردن موقوفات است زیرا موقوفات پشتوانه اقتصادی دین به شمار می‌روند.
وی یادآور شد: یکی از اهداف اصلاحات ارضی در حکومت سابق این بود تا موقوفات را از بین ببرند و یکی از اقدامات اساسی بعد از انقلاب اسلامی  این بوده تا موقوفات به حالت قبل برگردد و احیا شود.
حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: ارتقای سهم وقف و امور خیریه در تولید علم و فناوری امری بسیاری مهم بوده که اقتصاد کشور را تقویت می کند و سیاست دولت نیز براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بنا شده است.
وی وقف جمعی را از دیگر مصادیق وقف برشمرد و گفت: جمعی از مردم به صورت مشارکتی می توانند وقتی را نظیر عقد وکالت، عقد صلح و غیره انجام دهند و سازوکارهای قانونی آن انجام شده است.
وی افزود: به عنوان در استان مرکزی برای درمان بیماران تالاسمی مشکل داشتیم و خوشبختانه با وقف جمعی بیمارستانی ساخته شده است.