کد خبر : 303870

تاریخ درج خبر : شنبه 16 تیر 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• سلیمانی :تاکید سازمان اوقاف بر ترویج وقف‌های علمی و ورزشی | راه‌اندازی مرکز مشاوره برای افرادی که می‌خواهند وقف انجام دهند
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف از ثبت 190 هزار موقوفه در کشور خبرداد و گفت: رسانه‌ها در امر فرهنگ‌سازی وقف اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام حسین سلیمانی مدیر کل روابط عمومی سازمان، در نشستی با حضور خبرنگاران که در اردبیل برگزار شد از ثبت 190 هزار موقوفه در کشور خبرداد.
وی در ادامه سخنانش، وقف را حسنه‌ای ماندگار برشمرد و افزود: رسانه‌ها در ترویج فرهنگ وقف نقش قابل توجهی دارند و انتظار از رسانه‌ای کردن موقوفات بیش از پیش خواهد بود.
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف کشور گفت: در حال حاضر 9 هزار متولی وقف در کشور وجود دارد که خودشان وقفشان را مدیریت می‌کنند.
 
سلیمانی تصریح کرد: هم‌اکنون وقف‌های مشارکتی نیز در کشور در حال اجراست به طوری که در بسیاری از استان‌های کشور شاهد وقف‌های مشارکتی هستیم که در این زمینه نیاز است تا رسانه‌ها اهتمام ویژه‌ای برای تحقق این موضوع داشته باشند.
وی اظهار کرد: نظارت همه‌جانبه‌ای برای اجرای نیت واقفین وجود دارد و مرکز مشاوره وقف در کشور راه‌اندازی شده که به واقفینی که قصد وقف دارند مشاوره داده می‌شود تا وقف خود را در عرصه‌های مورد نیاز انجام دهند.
 
سلیمانی تصریح کرد: هم‌اکنون در بسیاری از حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی، مدرسه‌سازی، کمک به فقرا و بیماران شاهد وقف هستیم و هدف ما اجرای نیت واقفان است که در این زمینه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است.
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف کشور از دیگر ماموریت‌های سازمان امور خیریه تحقق منویات مقام رهبری، تربیت حافظان قرآن کریم عنوان کرد و افزود: در این زمینه برنامه‌ریزیهای خوبی انجام شده تا به اهداف مورد نظر در این زمینه برسیم.
 
وی از وقف در حوزه دانش بنیان و بحث‌های اقتصادی و ورزشی خبر داد و افزود: هم‌اکنون در بخش‌های مختلف وقف انجام می‌‌شود.
 
انتهای پیام/ م