کد خبر : 303955

تاریخ درج خبر : دوشنبه 18 تیر 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• عابد: کارکردهای وقف در جامعه باید متنوع شود | معرفی مدیر کل جدید اوقاف استان ایلام
قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: امروزه باید با توجه به نگاه روز و نیازهای کنونی جامعه کارکردهای وقف نیز متنوع و گسترده‌تر شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از ایلام، مهندس عبدالرضا عابد در مراسم معارفه مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان ایلام اظهار کرد: نگاه سنتی به مقوله وقف و اختصاصان به موارد همیشگی باید با توجه به گستردگی نیازهای کنونی مردم در عرصه‌های مختلف تغییر پیدا کند.
وی ادامه داد: مشکلات عدیده‌ای در دنیای امروز بروز کرده است که نمی‌توان تنها انتظار داشت که توسط دولت‌ها اصلاح شوند مقوله وقف در این میان می‌تواند به‌عنوان یک ابزار مورداستفاده قرار گیرد.
عابد تأکید کرد: توسعه عرصه‌های جدید وقف متناسب با نیاز هر منطقه موضوع بسیار مهمی است و برنامه‌ریزی و تلاش در آبادانی موقوفات تأثیرگذار و باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.
قائم‌مقام سازمان اوقاف اضافه کرد: بسیاری از اشخاص تمایل دارند در این عرصه ورود کنند که باید از این ظرفیت برای رفع مشکلات بهره گرفت.
عابد، اظهار کرد: اساس و مبنای کار این سازمان توسعه ارتباط، هماهنگی، ایجاد وحدت، انسجام و دفاع از آرمان‌های انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری است.
وی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر فرهنگ وقف گسترش بیشتری پیداکرده ولی همچنان با نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم چراکه این رویه در اصلاح بسیاری از مشکلات اجتماعی تأثیر شایان توجهی دارد.
قائم‌مقام سازمان اوقاف گفت: ایلام دارای ظرفیت‌های خوبی و در سال‌های اخیر با توجه به تردد میلیونی زائران اربعین روحیه معنوی و خدمت به زوار اباعبدالله الحسین (ع) در بین مردم موج می‌زند.
در این آیین حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی به‌عنوان مدیر کل جدید اداره اوقاف وامور خیریه استان ایلام معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام شهیدی فر قدردانی شد.