کد خبر : 304050

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• عضو کمیسیون امنیت ملی خانه ملت : جمهوری اسلامی پیشتاز در عرصه موقوفات/ عمل به فریضه وقف خیرخواهی را جایگزین خودخواهی می‌کند
نماینده خانه ملت با بیان اینکه مسئله وقف مورد توجه تمام ادیان و مذاهب الهی است، گفت: آمارگیری های صورت گرفته نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در عمل به فریضه وقف نسبت به سایر کشورها پیشتاز است.
محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان اوقاف و امور خیریه، با اشاره به آثار انکارناپذیر دنیوی و اخروی سنت حسنه وقف اظهار داشت: طبق آمارگیری‌های صورت گرفته مشخص شده که ایران یکی از پیشتازترین کشورها در عرصه اوقاف است.

این نماینده خانه ملت در ادامه افزود: با اینکه مردم کشور ما در عمل به فریضه وقف جزء فعالان هستند امّا باید به این نکته هم توجه داشت که موضوع وقف مختص به شیعیان نیست، بلکه تمام ادیان و مذاهب الهی در اقصی نقاط جهان به این امر مهم می‌پردازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله وقف یکی از مهمترین راهکارهای موثر برای رونق در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که عمل به آن باعث می‌شود نارسایی‌ها و نیازمندی‌های موجود در جامعه به‌طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.
رضایی گفت: باید بسترهای مناسب برای نهادینه‌شدن فرهنگ وقف توسط دولت و سایر مسوولان اجرایی کشور بیش از گذشته فراهم شود تا مردم با آگاهی و شناخت از آثار معنوی در جهت کاهش مشکلات همنوعانشان تلاش کنند.

با گسترش فرهنگ وقف در جامعه خیرخواهی، جایگزین خود‌خواهی می‌شود

نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه موضوع وقف و موقوفات باعث می‌شود تا نیازهای اساسی و ضروری عموم مردم و به‌ویژه نیازمندان و فقرا کاهش پیدا کند. با گسترش فرهنگ وقف در جامعه خیرخواهی و غیرخواهی جایگزین خود‌خواهی می‌شود که همین مسئله نیمی از اعتقادات و ایمان قلبی است.

وی جامعه‌ای را سلامت و سرشار از سعادت دانست که مردمانش توان هوای نفس خود را تضعیف کرده باشند و در این باره افزود: یکی از روش‌های پا گذاشتن بر هوای نفس بخشیدن از دارایی‌های است که برای صاحب آن مورد توجه و ارزشمند است

انتهای پیام/ م