اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مراسم احیای شب های قدر در 1974 امامزاده کشور برگزار می شود

مراسم احیای شب های قدر در 1974 امامزاده کشور برگزار می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : مراسم احیای شب های قدر امسال در قالب طرح ضیافت الهی با حضور گسترده مردم و اجرای برنامه های ویژه در 1974 امامزاده برگزار می شود.

 چهارشنبه 2 تیر 1395   19664  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز در ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی اظهارداشت : سازمان اوقاف همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان با هدف ارتقاء سطح فرهنگی و دینی و همچنین ایجاد فضای معنوی با نشاط و انس با قرآن در امامزادگان ، طرح ملی «ضیافت الهی» را برگزار می کند که امسال این طرح ، در 2188 امامزاده و بقعه متبرکه کشور با همکاری مبلغان دینی ، هیات امنا ، خادمان ، متولیان و جامعه قرآنی در حال برگزاری است.

وی با با بیان اینکه 2474 روحانی و مبلغ در قالب این طرح  در امامزادگان حضور یافته اند ، افزود : حضور 596 روحانی اعزامی از حوزه های علمیه قم ، 1388 روحانی بومی و 490 روحانی مستقر در امامزادگان برای اجرای طرح ضیافت الهی از جمله برنامه های این طرح است که این روحانیون در دو بخش سخنرانی ، پرسش و پاسخ ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه های معرفت فعالیت دارند.

شرفخانی با اشاره به فضیلت شب های قدر تصریح کرد : شب قدر از شب‌های مقدس و ارزشمند است و خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده است، در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد : در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود، ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند، نزد امام زمان(عج) می‌روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می‌دارند.

وی با اشاره به اینکه شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن ، مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است، تصریح کرد: مراسم احیای شب های قدر نیز امسال با حضور گسترده مردم و اجرای برنامه های ویژه در قالب طرح ضیافت الهی در 1974 امامزاده برگزار خواهد شد.

شرفخانی گفت : مراسم شب شهادت و شام شهادت امام علی (ع) نیز امسال در 1919 امامزاده و بقعه متبرک کشور با حضور پرشور مردم برپا خواهد شد .

برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر