اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آب انبارهای تاریخی موقوفه  قم  با مشارکت اوقاف احیاء می‌شود

آب انبارهای تاریخی موقوفه قم با مشارکت اوقاف احیاء می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: آب انبارهای تاریخی قم با همکاری میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف استان قم دوباره احیاء می‌شود.

 دوشنبه 29 خرداد 1396   169  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف  به‌ نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، عیسی رضایی در جلسه‌ای که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم به منظور هماهنگی امور مشترک برگزار شد، اظهار داشت: یکی از کارهایی که خیرین نیکوکار برای خشنودی خداوند و مردم انجام می‌دادند وقف آب انبار بوده است که وظیفه میراث فرهنگی و اداره اوقاف است که این میراث ارزشمند را احیا کند.

وی افزود: آب‌انبارها درگذشته نه‌چندان دور یکی از عناصر مهم شکل‌گیری گذرها و محلات در مناطق گرم و خشک بوده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: آب‌انبارها نه‌تنها در حوزه معماری و سازه، بلکه ازلحاظ اجتماعی و برقراری تعاملات بین ساکنین یک محل نقش مهم و پررنگی داشته‌اند.

وی افزود: در یک برنامه جامع و مشترک با اداره اوقاف قم، به‌عنوان متولی اصلی آب‌انبارهای استان، درصدد شناسایی و مطالعه جدی بر روی این میراث ارزشمند هستیم.

رضایی گفت: پس از شناخت دقیق آب‌انبار و مطالعه بر روی آن‌ها باید برای مرمت، احیا، بهسازی و باز زنده سازی آنان اقدام کرد و این کار، همکاری سایر ارگان‌ها و ادارات استان را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه استفاده از آب‌انبارها با کاربری گذشته وجود ندارد اما می‌توان از این آثار به‌عنوان مراکز فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی استفاده کرد.

 
 
 
 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر