آزمون مرحله شهرستانی مسابقات رشته معارف چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح شهرستانهای کشور برگزار شد.
شنبه 17 تیر 1396    
بازدید: 543

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف  مرحله شهرستانی رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث ساعت ۹ صبح روز ۱۵ تیرماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

 براساس این گزارش همچنین زمان برگزاری مرحله استانی رشته‌های این بخش نیز ۱۲ یا ۱۹ مردادماه اعلام شده است که زمان اعلام شده و زمان برگزاری مرحله کشوری نیز طی  روزهای ۱۱ تا ۲۶ شهریورماه خواهد بود.

همچنین محتوای رشته‌های بخش معارفی این مسابقات نیز دچار تغییراتی شده است که  به شرح زیر است.

در دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم به حفظ و معارف ۱۵۰ موضوع با رویکرد سبک زندگی در دو مرحله استانی و کشوری اشاره شده بود که پس از تغییرات اعمال شده تعداد موضوعات از ۱۵۰ به ۱۱۴ موضوع کاهش یافت.

با این وجود و بنا بر درخواست بسیاری از استان‌ها مبنی بر استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای جذب بیشتر افراد جهت حضور در بخش معارف مسابقات، زمان ثبت نام برای حضور در این بخش تا روز ۱۲ تیرماه تمدید شد که این امر استقبال بیشتر علاقه مندان را در پی داشت .

همچنین منابع رشته حفظ معارف و احادیث در دو بخش شهرستانی و استانی کتاب «زمزم حکمت» معرفی شد ودر این رشته همچنین حفظ ۴۰ حکمت منتخب به منابع اضافه شده است.

براساس این گزارش بخش معارف  این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره های رعد و یوسف، حفظ موضوعی قرآن کریم شامل 100 آیه مربوط به سبک زندگی اسلامی، حفظ معارف و احادیث شامل 80 حکمت از نهج البلاغه است که شرکت کنندگان در این رشته ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

  این گزارش می افزاید :نتایج این دوره از مسابقات تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد  و کسانی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، به  مرحله استانی این دوره از مسابقات را خواهند یافت .

مسابقات سراسری قرآن کریم هر ساله به صورت فراگیر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در همه استان های کشور به منظور ترویج فرهنگ قرآنی ، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی و تربیت  حافظان این کتاب آسمانی برگزار می شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 تاکید مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری/ توجه به وقف در اشتغال، ازدواج و کمک به کودکان کار
رٸیس سازمان اوقاف یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات کشور را تولید علم و فناوری دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری در جلسات خصوصی و خاص تاکید فراوان دارند.
پیام تسلیت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد سید مهدی فاطمیان
مرکز امور قرانی سازمان اوقاف وستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد وپیشکسوت قرانی سید مهدی فاطمیان پیام تسلیتی صادر کرد.
 آیت‌الله سبحانی: حضور روحانیون در بقاع متبرکه تقویت شود/وقف راهی ماندگار برای نیکوکاری است
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است برای تحقق تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حضور روحانیون در این اماکن تقویت شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
پوستر ، امام رضا علیه السلام
ویژه شهادت امام رضا علیه السلام
کتاب ، قانون اوقاف
ویژه هفته وقف
rss آرشیو
علما و مراجع