آزمون مرحله شهرستانی مسابقات رشته معارف چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح شهرستانهای کشور برگزار شد.
شنبه 17 تیر 1396    
بازدید: 296

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف  مرحله شهرستانی رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث ساعت ۹ صبح روز ۱۵ تیرماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

 براساس این گزارش همچنین زمان برگزاری مرحله استانی رشته‌های این بخش نیز ۱۲ یا ۱۹ مردادماه اعلام شده است که زمان اعلام شده و زمان برگزاری مرحله کشوری نیز طی  روزهای ۱۱ تا ۲۶ شهریورماه خواهد بود.

همچنین محتوای رشته‌های بخش معارفی این مسابقات نیز دچار تغییراتی شده است که  به شرح زیر است.

در دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم به حفظ و معارف ۱۵۰ موضوع با رویکرد سبک زندگی در دو مرحله استانی و کشوری اشاره شده بود که پس از تغییرات اعمال شده تعداد موضوعات از ۱۵۰ به ۱۱۴ موضوع کاهش یافت.

با این وجود و بنا بر درخواست بسیاری از استان‌ها مبنی بر استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای جذب بیشتر افراد جهت حضور در بخش معارف مسابقات، زمان ثبت نام برای حضور در این بخش تا روز ۱۲ تیرماه تمدید شد که این امر استقبال بیشتر علاقه مندان را در پی داشت .

همچنین منابع رشته حفظ معارف و احادیث در دو بخش شهرستانی و استانی کتاب «زمزم حکمت» معرفی شد ودر این رشته همچنین حفظ ۴۰ حکمت منتخب به منابع اضافه شده است.

براساس این گزارش بخش معارف  این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره های رعد و یوسف، حفظ موضوعی قرآن کریم شامل 100 آیه مربوط به سبک زندگی اسلامی، حفظ معارف و احادیث شامل 80 حکمت از نهج البلاغه است که شرکت کنندگان در این رشته ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

  این گزارش می افزاید :نتایج این دوره از مسابقات تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد  و کسانی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، به  مرحله استانی این دوره از مسابقات را خواهند یافت .

مسابقات سراسری قرآن کریم هر ساله به صورت فراگیر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در همه استان های کشور به منظور ترویج فرهنگ قرآنی ، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی و تربیت  حافظان این کتاب آسمانی برگزار می شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 جشن پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج ناشنوا در اصفهان/تسهیل ازدواج آسان درراستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: جشن پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج ناشنوا در جوار مقبره علامه مجلسی اصفهان برگزار می‌شود.
شرفخانی خبرداد: آغاز برنامه های دهه کرامت در 2100 امامزاده/ امامزادگان محور جنگ نرم با دشمن+عکس
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه پنجم ذی القعده به نام روز تجلیل از امامزادگان نامگذاری شده است از آغاز برنامه های دهه کرامت از امروز در بیش از 2100 امامزاده در سطح کشور همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خبر داد.
شهاب مرادی: ارتباط عاطفي بين خانواده هاي ما بسيار ضعيف است/دختر نشانه رحمت است
حجت الاسلام والمسلمين شهاب مرادی کارشناس خانواده گفت: ارتباط عاطفی در جامعه ضعیف است که نباید اینطور باشد بلکه باید ابراز محبت بین اعضای خانواده بیشتر وجود داشته باشد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام صادق عليه السلام و سفارش به نسل نو
نگاه مهربان امام صادق(علیه السلام) به جوانان، همراه بابزرگداشت‌شخصيت،تكريم استعدادها وصلاحيت‌ها، احترام به نيازها وتوجه به قلب‌هاى‌پاك وزلال آنان بود.
نقش خانواده در توسعه فرهنگ حجاب
لزوم پوشيدگي زن در برابر نامحرم يكي از مسايل مهم اسلامي است و در قرآن كريم در اين خصوص تصريح شده است.
عيد فطر و نقش آن در تحولات فردي و اجتماعي
در فرهنگ اسلامي اولين روز ماه شوال به عنوان عيد فطر و جشن بازگشت‌به فطرت معين شده است.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، تحمیل بر نفس
روش تربیتی تحمیل بر نفس در منابع اسلامی
نرم افزار اندروید ، مشق عشق
151 خاطره از سیره خانوادگی بزرگان دین درباره خانواده
پوستر ، فاطمة المعصومة
ویژه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها
rss آرشیو
علما و مراجع