اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف مسابقات سراسری قرآن برگزار شد/اعلام نتایج این دوره ازمسابقات تاپایان هفته آینده

مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف مسابقات سراسری قرآن برگزار شد/اعلام نتایج این دوره ازمسابقات تاپایان هفته آینده

آزمون مرحله شهرستانی مسابقات رشته معارف چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح شهرستانهای کشور برگزار شد.

 شنبه 17 تیر 1396   655  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف  مرحله شهرستانی رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث ساعت ۹ صبح روز ۱۵ تیرماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

 براساس این گزارش همچنین زمان برگزاری مرحله استانی رشته‌های این بخش نیز ۱۲ یا ۱۹ مردادماه اعلام شده است که زمان اعلام شده و زمان برگزاری مرحله کشوری نیز طی  روزهای ۱۱ تا ۲۶ شهریورماه خواهد بود.

همچنین محتوای رشته‌های بخش معارفی این مسابقات نیز دچار تغییراتی شده است که  به شرح زیر است.

در دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم به حفظ و معارف ۱۵۰ موضوع با رویکرد سبک زندگی در دو مرحله استانی و کشوری اشاره شده بود که پس از تغییرات اعمال شده تعداد موضوعات از ۱۵۰ به ۱۱۴ موضوع کاهش یافت.

با این وجود و بنا بر درخواست بسیاری از استان‌ها مبنی بر استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای جذب بیشتر افراد جهت حضور در بخش معارف مسابقات، زمان ثبت نام برای حضور در این بخش تا روز ۱۲ تیرماه تمدید شد که این امر استقبال بیشتر علاقه مندان را در پی داشت .

همچنین منابع رشته حفظ معارف و احادیث در دو بخش شهرستانی و استانی کتاب «زمزم حکمت» معرفی شد ودر این رشته همچنین حفظ ۴۰ حکمت منتخب به منابع اضافه شده است.

براساس این گزارش بخش معارف  این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره های رعد و یوسف، حفظ موضوعی قرآن کریم شامل 100 آیه مربوط به سبک زندگی اسلامی، حفظ معارف و احادیث شامل 80 حکمت از نهج البلاغه است که شرکت کنندگان در این رشته ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

  این گزارش می افزاید :نتایج این دوره از مسابقات تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد  و کسانی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، به  مرحله استانی این دوره از مسابقات را خواهند یافت .

مسابقات سراسری قرآن کریم هر ساله به صورت فراگیر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در همه استان های کشور به منظور ترویج فرهنگ قرآنی ، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی و تربیت  حافظان این کتاب آسمانی برگزار می شود.

 
 
 
 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار