نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت : در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، لذا حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.
چهارشنبه 21 تیر 1396    
بازدید: 146

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان فعال در سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به میزبانی مشاورت امور بانوان سازمان اوقاف و امورخیریه و حضور دکتر لاله افتخاری نماینده سابق مجلس و خانم شیدا نیکوروین مستندساز و کارگردان مسائل عفاف و حجاب و جمعی از بانوان کارمند سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که  با قرائت قرآن آغاز شد، خانم معصومه فرزانه مشاور امور بانوان و دبیر عفاف و حجاب سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در جلسه گفت: این کارگاه آموزشی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با هد ف گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب مسجد گوهرشاد در دوران سلطنت پهلوی و توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رشد و تعالی خانواده برگزار شده است.سپس  دکترلاله افتخاری نماینده سابق مردم در  مجلس شورای اسلامی و شیدا نیکو روین مستند ساز شبکه 2 سیما به سخنرانی پرداختند.

افتخاری در این نشست گفت: در قرآن تکلیف زنان در باب حجاب مشخص شده است.

وی افزود: در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.

نماینده مردم تهران در  مجلس نهم شورای اسلامی اظهار داشت: کشورهای نظیر آمریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند اما خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم اسنادی همچون 2030 را امضا نمی‌کنند.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی  ایران آمادگی دارد که به کل دنیا سند ارائه دهد با توجه به اینکه سابقه 14 قرن تمدن عظیم  اسلامی را دارد.

در ادامه  این مراسم شیوا نیکو روین مستندساز شبکه دو گفت: طی سفرهای فراوانی که به سایر کشورها داشتم؛ زنان زیادی را مشاهده کردم که با همتی بالا دنبال حجاب و عفافی هستند که ما به راحتی با انقلاب بدست آوردیم.

وی افزود: در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان با توجه به نگاه دینی تعریف خانواده متفاوت است.

این مستندساز با اشاره به علت هدف قرار دادن کانون خانواده توسط دشمن در کشور ما، عنوان کرد: اگر خانواده فروپاشد ارزش ها معلق می شود، خانواده مرکزی برای انتقال ارزش‌ها به نسل‌های آینده است.

نیکوروین با بیان اینکه دشمن با ایجاد نظام فردگرایانه خانواده را از متلاشی می کند، گفت: یکی از ابزارهای حفظ کانون گرم خانواده رعایت عفاف و حجاب است، دشمن سال ها است که دارد تلاش می‌کند این مساله مهم را کم رنگ جلوه دهد.

در ادامه بانوان به زیارت سرداب امامزاده داوود(ع) مشرف شده و با قرائت دعای توسل و زیارت امین الله این نشست به کار خود پایان داد. همچنین  از دیگر برنامه‌های این کارگاه آموزشی تجلیل از پنج تن ازبرترین‌های حجاب و عفاف در سازمان اوقاف و امورخیریه و برگزاری مسابقه  کتابخوانی بوده است.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
همایش«احلی من العسل» فردا  با حضور نوجوانان در سراسر کشور برگزار می شود
همایش سراسری «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان عاشورایی فردا چهارشنبه 5 مهرماه مصادف با ششم محرم در 317 امامزاده وبقعه متبرکه شاخص برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف تاکید کرد: لزوم برگزاری باشکوه  نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سند مالکیت 234هکتار از پنج مزرعه موقوفه در ابرکوه اخذ شد/ اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش برنامه اصلی اوقاف
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه از اخذ سند ماکیت234 هکتار از اراضی مزارع موقوفه حاج علی اکبر ابرقویی در ‏شهرستان خبر داد.‏
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع