نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت : در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، لذا حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.
چهارشنبه 21 تیر 1396    
بازدید: 103

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان فعال در سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به میزبانی مشاورت امور بانوان سازمان اوقاف و امورخیریه و حضور دکتر لاله افتخاری نماینده سابق مجلس و خانم شیدا نیکوروین مستندساز و کارگردان مسائل عفاف و حجاب و جمعی از بانوان کارمند سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که  با قرائت قرآن آغاز شد، خانم معصومه فرزانه مشاور امور بانوان و دبیر عفاف و حجاب سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در جلسه گفت: این کارگاه آموزشی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با هد ف گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب مسجد گوهرشاد در دوران سلطنت پهلوی و توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رشد و تعالی خانواده برگزار شده است.سپس  دکترلاله افتخاری نماینده سابق مردم در  مجلس شورای اسلامی و شیدا نیکو روین مستند ساز شبکه 2 سیما به سخنرانی پرداختند.

افتخاری در این نشست گفت: در قرآن تکلیف زنان در باب حجاب مشخص شده است.

وی افزود: در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.

نماینده مردم تهران در  مجلس نهم شورای اسلامی اظهار داشت: کشورهای نظیر آمریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند اما خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم اسنادی همچون 2030 را امضا نمی‌کنند.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی  ایران آمادگی دارد که به کل دنیا سند ارائه دهد با توجه به اینکه سابقه 14 قرن تمدن عظیم  اسلامی را دارد.

در ادامه  این مراسم شیوا نیکو روین مستندساز شبکه دو گفت: طی سفرهای فراوانی که به سایر کشورها داشتم؛ زنان زیادی را مشاهده کردم که با همتی بالا دنبال حجاب و عفافی هستند که ما به راحتی با انقلاب بدست آوردیم.

وی افزود: در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان با توجه به نگاه دینی تعریف خانواده متفاوت است.

این مستندساز با اشاره به علت هدف قرار دادن کانون خانواده توسط دشمن در کشور ما، عنوان کرد: اگر خانواده فروپاشد ارزش ها معلق می شود، خانواده مرکزی برای انتقال ارزش‌ها به نسل‌های آینده است.

نیکوروین با بیان اینکه دشمن با ایجاد نظام فردگرایانه خانواده را از متلاشی می کند، گفت: یکی از ابزارهای حفظ کانون گرم خانواده رعایت عفاف و حجاب است، دشمن سال ها است که دارد تلاش می‌کند این مساله مهم را کم رنگ جلوه دهد.

در ادامه بانوان به زیارت سرداب امامزاده داوود(ع) مشرف شده و با قرائت دعای توسل و زیارت امین الله این نشست به کار خود پایان داد. همچنین  از دیگر برنامه‌های این کارگاه آموزشی تجلیل از پنج تن ازبرترین‌های حجاب و عفاف در سازمان اوقاف و امورخیریه و برگزاری مسابقه  کتابخوانی بوده است.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 جشن پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج ناشنوا در اصفهان/تسهیل ازدواج آسان درراستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: جشن پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج ناشنوا در جوار مقبره علامه مجلسی اصفهان برگزار می‌شود.
شرفخانی خبرداد: آغاز برنامه های دهه کرامت در 2100 امامزاده/ امامزادگان محور جنگ نرم با دشمن+عکس
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه پنجم ذی القعده به نام روز تجلیل از امامزادگان نامگذاری شده است از آغاز برنامه های دهه کرامت از امروز در بیش از 2100 امامزاده در سطح کشور همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خبر داد.
شهاب مرادی: ارتباط عاطفي بين خانواده هاي ما بسيار ضعيف است/دختر نشانه رحمت است
حجت الاسلام والمسلمين شهاب مرادی کارشناس خانواده گفت: ارتباط عاطفی در جامعه ضعیف است که نباید اینطور باشد بلکه باید ابراز محبت بین اعضای خانواده بیشتر وجود داشته باشد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام صادق عليه السلام و سفارش به نسل نو
نگاه مهربان امام صادق(علیه السلام) به جوانان، همراه بابزرگداشت‌شخصيت،تكريم استعدادها وصلاحيت‌ها، احترام به نيازها وتوجه به قلب‌هاى‌پاك وزلال آنان بود.
نقش خانواده در توسعه فرهنگ حجاب
لزوم پوشيدگي زن در برابر نامحرم يكي از مسايل مهم اسلامي است و در قرآن كريم در اين خصوص تصريح شده است.
عيد فطر و نقش آن در تحولات فردي و اجتماعي
در فرهنگ اسلامي اولين روز ماه شوال به عنوان عيد فطر و جشن بازگشت‌به فطرت معين شده است.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، تحمیل بر نفس
روش تربیتی تحمیل بر نفس در منابع اسلامی
نرم افزار اندروید ، مشق عشق
151 خاطره از سیره خانوادگی بزرگان دین درباره خانواده
پوستر ، فاطمة المعصومة
ویژه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها
rss آرشیو
علما و مراجع