نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت : در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، لذا حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.
چهارشنبه 21 تیر 1396    
بازدید: 170

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان فعال در سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به میزبانی مشاورت امور بانوان سازمان اوقاف و امورخیریه و حضور دکتر لاله افتخاری نماینده سابق مجلس و خانم شیدا نیکوروین مستندساز و کارگردان مسائل عفاف و حجاب و جمعی از بانوان کارمند سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که  با قرائت قرآن آغاز شد، خانم معصومه فرزانه مشاور امور بانوان و دبیر عفاف و حجاب سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در جلسه گفت: این کارگاه آموزشی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با هد ف گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب مسجد گوهرشاد در دوران سلطنت پهلوی و توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رشد و تعالی خانواده برگزار شده است.سپس  دکترلاله افتخاری نماینده سابق مردم در  مجلس شورای اسلامی و شیدا نیکو روین مستند ساز شبکه 2 سیما به سخنرانی پرداختند.

افتخاری در این نشست گفت: در قرآن تکلیف زنان در باب حجاب مشخص شده است.

وی افزود: در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.

نماینده مردم تهران در  مجلس نهم شورای اسلامی اظهار داشت: کشورهای نظیر آمریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند اما خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم اسنادی همچون 2030 را امضا نمی‌کنند.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی  ایران آمادگی دارد که به کل دنیا سند ارائه دهد با توجه به اینکه سابقه 14 قرن تمدن عظیم  اسلامی را دارد.

در ادامه  این مراسم شیوا نیکو روین مستندساز شبکه دو گفت: طی سفرهای فراوانی که به سایر کشورها داشتم؛ زنان زیادی را مشاهده کردم که با همتی بالا دنبال حجاب و عفافی هستند که ما به راحتی با انقلاب بدست آوردیم.

وی افزود: در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان با توجه به نگاه دینی تعریف خانواده متفاوت است.

این مستندساز با اشاره به علت هدف قرار دادن کانون خانواده توسط دشمن در کشور ما، عنوان کرد: اگر خانواده فروپاشد ارزش ها معلق می شود، خانواده مرکزی برای انتقال ارزش‌ها به نسل‌های آینده است.

نیکوروین با بیان اینکه دشمن با ایجاد نظام فردگرایانه خانواده را از متلاشی می کند، گفت: یکی از ابزارهای حفظ کانون گرم خانواده رعایت عفاف و حجاب است، دشمن سال ها است که دارد تلاش می‌کند این مساله مهم را کم رنگ جلوه دهد.

در ادامه بانوان به زیارت سرداب امامزاده داوود(ع) مشرف شده و با قرائت دعای توسل و زیارت امین الله این نشست به کار خود پایان داد. همچنین  از دیگر برنامه‌های این کارگاه آموزشی تجلیل از پنج تن ازبرترین‌های حجاب و عفاف در سازمان اوقاف و امورخیریه و برگزاری مسابقه  کتابخوانی بوده است.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 تاکید مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری/ توجه به وقف در اشتغال، ازدواج و کمک به کودکان کار
رٸیس سازمان اوقاف یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات کشور را تولید علم و فناوری دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری در جلسات خصوصی و خاص تاکید فراوان دارند.
پیام تسلیت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد سید مهدی فاطمیان
مرکز امور قرانی سازمان اوقاف وستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد وپیشکسوت قرانی سید مهدی فاطمیان پیام تسلیتی صادر کرد.
 آیت‌الله سبحانی: حضور روحانیون در بقاع متبرکه تقویت شود/وقف راهی ماندگار برای نیکوکاری است
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است برای تحقق تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حضور روحانیون در این اماکن تقویت شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
پوستر ، امام رضا علیه السلام
ویژه شهادت امام رضا علیه السلام
کتاب ، قانون اوقاف
ویژه هفته وقف
rss آرشیو
علما و مراجع