مدیرکل سابق اوقاف و امورخیریه گیلان در مراسم معارفه مدیرکل جدید این اداره ، مسئولیت را فرآیندی پرتلاش و خطیر دانست و از اعتماد نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور به خود در این سالها تشکر و قدردانی کرد .
شنبه 24 تیر 1396    
بازدید: 134
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از  استان گیلان ، حجت‌الاسلام والمسلمین عادلی، مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه گیلان در مراسم معارفه مدیرکل جدید این اداره ، اظهار کرد : گیلان ۹۴۱ بقعه ، سه هزار موقوفه و ۲۰ هزار رقبه دارد و سومین استان کشور از لحاظ تعداد بقاع متبرکه است .
وی با بیان اینکه در استان ۱۰۶ طرح جامع و همچنین ۴۴۷ پروژه عمرانی برای بقاع متبرکه داریم ، افزود : تکمیل پروژه‌های هتل امامزاده هاشم ، بی بی حوریه انزلی ، خواهر امام رضا(ع) رشت، پروژه نجم اسدی در لنگرود ، موقوفه سیدی فومنی ، پروژه تجاری و فرهنگی تالش ، مراکز قرآنی ، 24 باب مغازه تجاری در آستارا ، مجتمع اداری موقوفه پوررجبعلی در آستانه و... از جمله پروژه‌های عمرانی بوده که طی ۶ سال اخیر انجام گرفته است .عادلی با بیان اینکه عواید وصولی موقوفات ۲۷۰ درصدرشد داشته است ، گفت : در سطح بقاع متبرکه استان ۲۵۳ مرکز قرآنی و ۱۵۴ کلاس حفظ و ۱۶۹ روحانی مستقر داریم که طی ۶ سال گذشته هزار و ۱۸۰ طرح آرامش بهاری و هزار و ۲۷۰ خیمه معرفت، دو هزار و ۷۶۲ طرح بصیرت عاشورایی در سطح بقاع برگزار کرده‌ایم.مدیرکل سابق اوقاف و امورخیریه گیلان گفت : در سطح بقاع متبرکه گیلان ۷۷۶ هیات امنا، سه هزار و ۲۲۵ خادم که سه هزار و ۱۴ نفر آنان خادم افتخاری هستند ، داریم. وی با بیان اینکه در اجرای نیات واقفین خیراندیش ۲۰۰ درصد رشد داشته‌ایم، تصریح کرد: تاکنون از محل اجرای عمل به نیات واقفین خیراندیش بالغ بر ۲۳ میلیون تومان به حوزه‌های علمیه کمک کرد‌ه‌ایم .
عادلی با بیان اینکه از ۱۷هزار و ۷۸۲ رقبه منفعتی که داریم ۱۱ هزار رقبه دارای سند مالکیت هستند ، گفت : انجمن یاوران وقف را در استان راه اندازی کردیم.
وی با اشاره به اینکه سی و نهمین دوره مسابقات کشوری قرآن به میزبانی گیلان برگزار شد ، افزود : در سال ۸۹ در مسابقات قرآنی استان حدود هزار و ۴۷۰ شرکت کننده داشتیم در حالیکه در سال گذشته بالغ بر ۳۵۰ هزار شرکت کننده در مسابقات قرآنی داشتیم.  
عادلی همچنین خاطرنشان کرد : در سال ۹۱ در استان ۱۵ مورد وقف جدید به ثبت رسید و تا پایان سال ۹۵ تعداد ۱۷۱ وقف جدید در سامانه اطلاعاتی اوقاف ثبت شد
با کمک معاونین و همکاران روند رو به جلو را سرعت می بخشیم/گیلان استان بهترین هاست
حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان برنامه های جدید و عملی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور را مایه پویایی و پیشرفت این سازمان دانست .
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در آئین مراسم معارفه خود بعنوان مدیرکل جدید اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، در سخنانی کوتاه ، برنامه های جدید و عملی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور و جابه جایی مدیران را مایه پویایی و پیشرفت این سازمان دانست و گفت : خوشحالیم در استانی خدمت می کنیم که جایگاه بزرگان معنوی فراوان از جمله مرحوم آیت الله بهجت و امینی و بزرگانی همچون آیت الله رودباری و قربانی و مردمی عاشق اهل بیت(ع) و ولایت پذیر است و این وظیفه ما برای خدمت به موقوفات ، بقاع متبرکه ، روحانیون و عموم مردم را صد چندان خواهد کرد .
علیزاده همچنین افزود : از همه کسانی که تاکنون به رشد موقوفات کمک کرده‌اند ، تشکر و قدردانی می‌کنم ، امیدوارم خداوند توفیق دهد با کمک همکاران و بر اساس ابلاغیه‌های سازمان در استان گیلان بتوانیم بعد از مدتی گزارش قابل دفاعی ارائه دهیم و برنامه های ابلاغی را با سرعت بیشتر عملی نمائیم .
گفتنی است؛ در پایان این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور برگزار شد از زحمات۶ ساله حجت‌الاسلام ولی ا... عادلی ، مدیرکل اسبق این اداره تشکر و قدردانی شد.
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
سند مالکیت برای 150هکتار از موقوفات حاج آقا محسن اراکی صادر شد
مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی از صدور سند مالکیت برای 150هکتار از موقوفات حاج آقا محسن اراکی با همکاری سازمان جنگلها درشهرستان شازند خبر داد .
انجمن عکاسان ایران از رئیس سازمان اوقاف قدردانی کرد/ داوری بیش از 3 هزار و 200 عکس درجشنواره وقف
انجمن عکاسان ایران درپی برگزاری پنجمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در بخش عکاسی با ارسال نامه ای از اهتمام نماینده ولی فقیه ورئیس سازمان اوقاف وامور خیریه نسبت به برگزاری این جشنواره فرهنگی وهنری قدردانی کرد .
گزارش تصویری
" برگزاری مراسم سوگواری دهه اول محرم در نمازخانه سازمان اوقاف و امور خیریه "
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع