مدیرکل سابق اوقاف و امورخیریه گیلان در مراسم معارفه مدیرکل جدید این اداره ، مسئولیت را فرآیندی پرتلاش و خطیر دانست و از اعتماد نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور به خود در این سالها تشکر و قدردانی کرد .
شنبه 24 تیر 1396    
بازدید: 162
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از  استان گیلان ، حجت‌الاسلام والمسلمین عادلی، مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه گیلان در مراسم معارفه مدیرکل جدید این اداره ، اظهار کرد : گیلان ۹۴۱ بقعه ، سه هزار موقوفه و ۲۰ هزار رقبه دارد و سومین استان کشور از لحاظ تعداد بقاع متبرکه است .
وی با بیان اینکه در استان ۱۰۶ طرح جامع و همچنین ۴۴۷ پروژه عمرانی برای بقاع متبرکه داریم ، افزود : تکمیل پروژه‌های هتل امامزاده هاشم ، بی بی حوریه انزلی ، خواهر امام رضا(ع) رشت، پروژه نجم اسدی در لنگرود ، موقوفه سیدی فومنی ، پروژه تجاری و فرهنگی تالش ، مراکز قرآنی ، 24 باب مغازه تجاری در آستارا ، مجتمع اداری موقوفه پوررجبعلی در آستانه و... از جمله پروژه‌های عمرانی بوده که طی ۶ سال اخیر انجام گرفته است .عادلی با بیان اینکه عواید وصولی موقوفات ۲۷۰ درصدرشد داشته است ، گفت : در سطح بقاع متبرکه استان ۲۵۳ مرکز قرآنی و ۱۵۴ کلاس حفظ و ۱۶۹ روحانی مستقر داریم که طی ۶ سال گذشته هزار و ۱۸۰ طرح آرامش بهاری و هزار و ۲۷۰ خیمه معرفت، دو هزار و ۷۶۲ طرح بصیرت عاشورایی در سطح بقاع برگزار کرده‌ایم.مدیرکل سابق اوقاف و امورخیریه گیلان گفت : در سطح بقاع متبرکه گیلان ۷۷۶ هیات امنا، سه هزار و ۲۲۵ خادم که سه هزار و ۱۴ نفر آنان خادم افتخاری هستند ، داریم. وی با بیان اینکه در اجرای نیات واقفین خیراندیش ۲۰۰ درصد رشد داشته‌ایم، تصریح کرد: تاکنون از محل اجرای عمل به نیات واقفین خیراندیش بالغ بر ۲۳ میلیون تومان به حوزه‌های علمیه کمک کرد‌ه‌ایم .
عادلی با بیان اینکه از ۱۷هزار و ۷۸۲ رقبه منفعتی که داریم ۱۱ هزار رقبه دارای سند مالکیت هستند ، گفت : انجمن یاوران وقف را در استان راه اندازی کردیم.
وی با اشاره به اینکه سی و نهمین دوره مسابقات کشوری قرآن به میزبانی گیلان برگزار شد ، افزود : در سال ۸۹ در مسابقات قرآنی استان حدود هزار و ۴۷۰ شرکت کننده داشتیم در حالیکه در سال گذشته بالغ بر ۳۵۰ هزار شرکت کننده در مسابقات قرآنی داشتیم.  
عادلی همچنین خاطرنشان کرد : در سال ۹۱ در استان ۱۵ مورد وقف جدید به ثبت رسید و تا پایان سال ۹۵ تعداد ۱۷۱ وقف جدید در سامانه اطلاعاتی اوقاف ثبت شد
با کمک معاونین و همکاران روند رو به جلو را سرعت می بخشیم/گیلان استان بهترین هاست
حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان برنامه های جدید و عملی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور را مایه پویایی و پیشرفت این سازمان دانست .
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در آئین مراسم معارفه خود بعنوان مدیرکل جدید اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، در سخنانی کوتاه ، برنامه های جدید و عملی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور و جابه جایی مدیران را مایه پویایی و پیشرفت این سازمان دانست و گفت : خوشحالیم در استانی خدمت می کنیم که جایگاه بزرگان معنوی فراوان از جمله مرحوم آیت الله بهجت و امینی و بزرگانی همچون آیت الله رودباری و قربانی و مردمی عاشق اهل بیت(ع) و ولایت پذیر است و این وظیفه ما برای خدمت به موقوفات ، بقاع متبرکه ، روحانیون و عموم مردم را صد چندان خواهد کرد .
علیزاده همچنین افزود : از همه کسانی که تاکنون به رشد موقوفات کمک کرده‌اند ، تشکر و قدردانی می‌کنم ، امیدوارم خداوند توفیق دهد با کمک همکاران و بر اساس ابلاغیه‌های سازمان در استان گیلان بتوانیم بعد از مدتی گزارش قابل دفاعی ارائه دهیم و برنامه های ابلاغی را با سرعت بیشتر عملی نمائیم .
گفتنی است؛ در پایان این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور برگزار شد از زحمات۶ ساله حجت‌الاسلام ولی ا... عادلی ، مدیرکل اسبق این اداره تشکر و قدردانی شد.
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع