مدیر کل اموراجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سلسله جلسات گزارشگیری سه ماهه اول سا لجاری از وضعیت فرهنگی ادارات کل اوقاف استانها در ستاد سازمان در حال برگزاری است.
یک شنبه 25 تیر 1396    
بازدید: 185

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مدیر کل اموراجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سلسله جلسات گزارشگیری سه ماهه اول سالجاری از وضعیت وعملکرد برنامه های  فرهنگی ادارات کل اوقاف استانها  در ستاد سازمان اوقاف  در حال برگزاری است .

حمید عسکری اظهار داشت: با ابلاغ نقشه راه عملیاتی بقاع متبرکه کشور در پایان سال 1395 و پیش‌بینی برنامه‌هایی در حوزه‌های عمرانی، مدیریتی، فرهنگی , حقوقی و ثبتی و حراست برای بقاع و اماکن متبرکه از عملکرد سه ماهه اول استان‌ها با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه و رئیس سازمان گزارشگیری می‌شود که تاکنون کارنامه عملکرد استان‌های آذربایجان شرقی ـ آذربایجان غربی ـ اردبیل ـ زنجان ـ خراسان شمالی ـ خراسان جنوبی ـ فارس ـکهگیلویه و بویراحمد ـ قم و قزوین پس از ارزیابی معاونت‌های تخصصی صادر گردیده است.

عسکری در ادامه افزود: دیروز شنبه 24 تیرماه از استان‌های ایلام ـ گلستان ـ کردستان ـ سمنان و سیستان و بلوچستان گزارشگیری و کارنامه عملکرد آنها نیز در حوزه مدیریت بقاع و اماکن متبرکه صادر خواهد شد.

وی گفت : همچنین از دیگر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی استان‌ها که دارای اولویت هستند، در راستای برنامه سال 96 گزارشگیری بعمل می‌آید که تاکنون از استان‌های مذکور  در دو موضوع:

تعداد وقف‌های جدید در دو بخش «منفعتی و انتفاعی»، راه‌اندازی خیمه‌های معرفت، مراکز فرهنگی و قرآنی و برپایی نمازهای جماعت؛

و اجرای نیات واقفین در سرفصل‌های مذهبی، خیریه، اجتماعی، مدارس علوم دینی، مساجد و بقاع متبرکه گزارشگیری شده و کارنامه عملکرد استان‌ها در این بخش نیز صادر گردیده است.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع