مدیر کل اموراجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سلسله جلسات گزارشگیری سه ماهه اول سا لجاری از وضعیت فرهنگی ادارات کل اوقاف استانها در ستاد سازمان در حال برگزاری است.
یک شنبه 25 تیر 1396    
بازدید: 160

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مدیر کل اموراجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سلسله جلسات گزارشگیری سه ماهه اول سالجاری از وضعیت وعملکرد برنامه های  فرهنگی ادارات کل اوقاف استانها  در ستاد سازمان اوقاف  در حال برگزاری است .

حمید عسکری اظهار داشت: با ابلاغ نقشه راه عملیاتی بقاع متبرکه کشور در پایان سال 1395 و پیش‌بینی برنامه‌هایی در حوزه‌های عمرانی، مدیریتی، فرهنگی , حقوقی و ثبتی و حراست برای بقاع و اماکن متبرکه از عملکرد سه ماهه اول استان‌ها با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه و رئیس سازمان گزارشگیری می‌شود که تاکنون کارنامه عملکرد استان‌های آذربایجان شرقی ـ آذربایجان غربی ـ اردبیل ـ زنجان ـ خراسان شمالی ـ خراسان جنوبی ـ فارس ـکهگیلویه و بویراحمد ـ قم و قزوین پس از ارزیابی معاونت‌های تخصصی صادر گردیده است.

عسکری در ادامه افزود: دیروز شنبه 24 تیرماه از استان‌های ایلام ـ گلستان ـ کردستان ـ سمنان و سیستان و بلوچستان گزارشگیری و کارنامه عملکرد آنها نیز در حوزه مدیریت بقاع و اماکن متبرکه صادر خواهد شد.

وی گفت : همچنین از دیگر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی استان‌ها که دارای اولویت هستند، در راستای برنامه سال 96 گزارشگیری بعمل می‌آید که تاکنون از استان‌های مذکور  در دو موضوع:

تعداد وقف‌های جدید در دو بخش «منفعتی و انتفاعی»، راه‌اندازی خیمه‌های معرفت، مراکز فرهنگی و قرآنی و برپایی نمازهای جماعت؛

و اجرای نیات واقفین در سرفصل‌های مذهبی، خیریه، اجتماعی، مدارس علوم دینی، مساجد و بقاع متبرکه گزارشگیری شده و کارنامه عملکرد استان‌ها در این بخش نیز صادر گردیده است.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
سند مالکیت برای 150هکتار از موقوفات حاج آقا محسن اراکی صادر شد
مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی از صدور سند مالکیت برای 150هکتار از موقوفات حاج آقا محسن اراکی با همکاری سازمان جنگلها درشهرستان شازند خبر داد .
انجمن عکاسان ایران از رئیس سازمان اوقاف قدردانی کرد/ داوری بیش از 3 هزار و 200 عکس درجشنواره وقف
انجمن عکاسان ایران درپی برگزاری پنجمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در بخش عکاسی با ارسال نامه ای از اهتمام نماینده ولی فقیه ورئیس سازمان اوقاف وامور خیریه نسبت به برگزاری این جشنواره فرهنگی وهنری قدردانی کرد .
گزارش تصویری
" برگزاری مراسم سوگواری دهه اول محرم در نمازخانه سازمان اوقاف و امور خیریه "
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع