معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران گفت: 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت به همت ادارات اوقاف در استان تهران برگزار خواهد شد.
یک شنبه 25 تیر 1396    
بازدید: 141

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی درباره مهمترین برنامه‌های اداره کل  اوقاف و امور خیریه استان تهران در تابستان سال جاری گفت: طرح نشاط معنوی برای پر کردن اوقات فراغت تابستان طی  6 سال گذشته در سطح  امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی شده و مردم هم به دلیل اعتماد و احساس امنیت بالا برای ثبت‌نام فرزندانشان در کلاس‌های تشکیل شده در امامزادگان و بقاع متبرکه استقبال خوبی از این طرح  می کنند .

وی با اشاره به آغاز این طرح در سال جاری  افزود: برگزاری کلاس‌های  فرهنگی وقرآنی شامل (قرآن، احکام، اعتقادات)، کلاس‌های مهارتی (آموزش خطاطی، خوشنویسی، نقاشی‌ و رایانه) و همچنین کلاس‌های ورزشی برای زائرین و مجاورین امامزادگان از جمله برنامه های این طرح است .

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل  اوقاف و امور خیریه استان تهران، تصریح کرد: هر امامزاده‌ای که طرح نشاط معنوی در آن اجرا می‌شود باید به صورت میانگین 3 اردو برگزار کند که یک اردو به صورت استانی و متمرکز در یکی از اردوگاه‌هاست و 2 اردو هم با مدیریت بقاع برگزار خواهد شد که برای مثال اردوی باغ موزه دفاع مقدس یکی از این موارد است. همچنین گاهی اوقات در یکی از امامزادگان اردویی با حضور فعالان یک امامزاده دیگر انجام می‌شود.

وی درباره برگزاری برنامه‌های ویژه دهه کرامت در اداره اوقاف استان تهران گفت: در دهه کرامت قرار است کار مشترکی همانند آنچه در ماه رمضان با سازمان زیباسازی شهرداری تهران انجام شد صورت گیرد. به همین دلیل طراحان بزرگی برای حضور در کارگاه‌ها دعوت شده‌اند و می‌کوشیم که همانند طرح سبک قرآنی در ماه رمضان استقبال ویژه‌ای از این طرح صورت گیرد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: در طرح سبک قرآنی تلاش کردیم آیات کلام الله مجید را به زبان ساده و قابل فهم برای همه مردم بیان کنیم که در نهایت این موضوع مورد استقبال همه مناطق ایران قرار گرفت و برای اولین بار بیلبوردها و تابلوهای آن به نقاط دیگر منتقل شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران افزود: در کارگاه‌های دهه کرامت طر‌ح‌های خوبی جمع‌آوری شده و بنا داریم تا همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)این طرح‌ها را رونمایی کنیم و امیدواریم همکاری ایجاد شده با سازمان زیباسازی شهرداری تهران از طرح سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکنون همچنان ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به روز ملی امامزادگان که در دهه کرامت واقع است تلاش داریم ضمن برپایی جشن و سرور، سبک زندگی اسلامی ایران را با محوریت آیات و روایات مختلف به ویژه روایات حضرت معصومه (ص) و حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این دهه توجه ویژه‌ای به برپایی برنامه‌های شاد معنوی و توزیع بروشور زندگی‌نامه اهل بیت و همچنین روایات و دستورات امام هشتم شده و می‌کوشیم توجه ویژه‌‌ای به طرح نشاط معنوی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: حداقل 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد که حداقل هر اداره باید یک همایش را در این زمینه برگزار کند.

وی در پایان افزود: آمادگی لازم در اداره اوقاف و استانداری تهران برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت با هماهنگی ستاد این دهه در استانداری تهران وجود دارد و اداره اوقاف استان تهران می‌تواند میزبانی افتتاحیه و اختتامیه دهه کرامت را برعهده بگیرد.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 تاکید مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری/ توجه به وقف در اشتغال، ازدواج و کمک به کودکان کار
رٸیس سازمان اوقاف یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات کشور را تولید علم و فناوری دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری در جلسات خصوصی و خاص تاکید فراوان دارند.
پیام تسلیت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد سید مهدی فاطمیان
مرکز امور قرانی سازمان اوقاف وستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد وپیشکسوت قرانی سید مهدی فاطمیان پیام تسلیتی صادر کرد.
 آیت‌الله سبحانی: حضور روحانیون در بقاع متبرکه تقویت شود/وقف راهی ماندگار برای نیکوکاری است
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است برای تحقق تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حضور روحانیون در این اماکن تقویت شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
پوستر ، امام رضا علیه السلام
ویژه شهادت امام رضا علیه السلام
کتاب ، قانون اوقاف
ویژه هفته وقف
rss آرشیو
علما و مراجع