معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران گفت: 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت به همت ادارات اوقاف در استان تهران برگزار خواهد شد.
یک شنبه 25 تیر 1396    
بازدید: 123

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی درباره مهمترین برنامه‌های اداره کل  اوقاف و امور خیریه استان تهران در تابستان سال جاری گفت: طرح نشاط معنوی برای پر کردن اوقات فراغت تابستان طی  6 سال گذشته در سطح  امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی شده و مردم هم به دلیل اعتماد و احساس امنیت بالا برای ثبت‌نام فرزندانشان در کلاس‌های تشکیل شده در امامزادگان و بقاع متبرکه استقبال خوبی از این طرح  می کنند .

وی با اشاره به آغاز این طرح در سال جاری  افزود: برگزاری کلاس‌های  فرهنگی وقرآنی شامل (قرآن، احکام، اعتقادات)، کلاس‌های مهارتی (آموزش خطاطی، خوشنویسی، نقاشی‌ و رایانه) و همچنین کلاس‌های ورزشی برای زائرین و مجاورین امامزادگان از جمله برنامه های این طرح است .

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل  اوقاف و امور خیریه استان تهران، تصریح کرد: هر امامزاده‌ای که طرح نشاط معنوی در آن اجرا می‌شود باید به صورت میانگین 3 اردو برگزار کند که یک اردو به صورت استانی و متمرکز در یکی از اردوگاه‌هاست و 2 اردو هم با مدیریت بقاع برگزار خواهد شد که برای مثال اردوی باغ موزه دفاع مقدس یکی از این موارد است. همچنین گاهی اوقات در یکی از امامزادگان اردویی با حضور فعالان یک امامزاده دیگر انجام می‌شود.

وی درباره برگزاری برنامه‌های ویژه دهه کرامت در اداره اوقاف استان تهران گفت: در دهه کرامت قرار است کار مشترکی همانند آنچه در ماه رمضان با سازمان زیباسازی شهرداری تهران انجام شد صورت گیرد. به همین دلیل طراحان بزرگی برای حضور در کارگاه‌ها دعوت شده‌اند و می‌کوشیم که همانند طرح سبک قرآنی در ماه رمضان استقبال ویژه‌ای از این طرح صورت گیرد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: در طرح سبک قرآنی تلاش کردیم آیات کلام الله مجید را به زبان ساده و قابل فهم برای همه مردم بیان کنیم که در نهایت این موضوع مورد استقبال همه مناطق ایران قرار گرفت و برای اولین بار بیلبوردها و تابلوهای آن به نقاط دیگر منتقل شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران افزود: در کارگاه‌های دهه کرامت طر‌ح‌های خوبی جمع‌آوری شده و بنا داریم تا همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)این طرح‌ها را رونمایی کنیم و امیدواریم همکاری ایجاد شده با سازمان زیباسازی شهرداری تهران از طرح سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکنون همچنان ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به روز ملی امامزادگان که در دهه کرامت واقع است تلاش داریم ضمن برپایی جشن و سرور، سبک زندگی اسلامی ایران را با محوریت آیات و روایات مختلف به ویژه روایات حضرت معصومه (ص) و حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این دهه توجه ویژه‌ای به برپایی برنامه‌های شاد معنوی و توزیع بروشور زندگی‌نامه اهل بیت و همچنین روایات و دستورات امام هشتم شده و می‌کوشیم توجه ویژه‌‌ای به طرح نشاط معنوی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: حداقل 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد که حداقل هر اداره باید یک همایش را در این زمینه برگزار کند.

وی در پایان افزود: آمادگی لازم در اداره اوقاف و استانداری تهران برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت با هماهنگی ستاد این دهه در استانداری تهران وجود دارد و اداره اوقاف استان تهران می‌تواند میزبانی افتتاحیه و اختتامیه دهه کرامت را برعهده بگیرد.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
همایش«احلی من العسل» فردا  با حضور نوجوانان در سراسر کشور برگزار می شود
همایش سراسری «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان عاشورایی فردا چهارشنبه 5 مهرماه مصادف با ششم محرم در 317 امامزاده وبقعه متبرکه شاخص برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف تاکید کرد: لزوم برگزاری باشکوه  نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سند مالکیت 234هکتار از پنج مزرعه موقوفه در ابرکوه اخذ شد/ اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش برنامه اصلی اوقاف
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه از اخذ سند ماکیت234 هکتار از اراضی مزارع موقوفه حاج علی اکبر ابرقویی در ‏شهرستان خبر داد.‏
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع