نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت :همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .
یک شنبه 15 مرداد 1396    
بازدید: 135

به گزارش روابط عمومي سازمان اوقاف وامور خیریه از استان گيلان ، اولین دیدار صمیمانه حجت الاسلام علیزاده ؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان  گیلان با آیت الله قربانی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت برگزار شد .در اين ديدار نماينده ولي فقيه در گيلان ضمن ابراز خرسندي از انتصاب حجت الاسلام عليزاده به مديريت اوقاف و امورخيريه گيلان ، گفت : همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .

وي همچنين با اشاره به فعاليت هایش در عرصه ترويج فرهنگ وقف افزود : ما موقوفات و رقبات زيادي در گيلان با نيت حوزه علميه داريم كه يكي از همين موقوفات ، حوزه علميه اميرالمومنين(ع) رشت مي باشد كه توسط اينجانب و با استفاده از ظرفيت استاني و شهرستاني آماده بهره برداري شده است .

امام جمعه رشت همچنين افزود : بقاع متبركه مركز تحولات فرهنگي هستند و بسياري از همين امامزادگان ما براي تبليغ و ترويج دين و معرفي اهل بيت(ع) به شهادت رسيدند بايد همه مردم براي تبديل بقاع متبركه به قطب هاي فرهنگي تلاش نمايند زيرا امامزادگان مروجين اخلاق و مبلغين اسلام ناب و مدافع دين ، اهل بيت و ولايت بودند و بايد بيشتر از گذشته مورد توجه قرار گيرند .

آيت الله قرباني افزود : در سفر اخير به منطقه ديلمان و روستاي شاه شهيدان رودبار كه استاندار گيلان و جمعي از مديران استاني نيز حضور داشتند بنده دستورات لازم  را جهت اختصاص اعتبار براي ساماندهي و تكميل پروژه هاي عمراني از جمله راه آسفالت را براي رفاه حال زائرين در اين منطقه ، به مسئولين ذي ربط دادم تا زيرساخت هاي لازم براي اين اماكن متبركه كه قطب هاي فرهنگي نيز بشمار مي روند فراهم آيد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان  هم در ادامه با   ارایه گزارش مختصری از اقدامات اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در حوزهای مختلف درخصوص برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ ، ترتیل و قرائت قرآن کریم درتاریخهای17 تا 20 مرداد سالجاری گزارشی داد و از نماینده ولی فقیه در استان  جهت شرکت دراین برنامه دعوت کرد .

 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
اعلام برنامه های زمانبندی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم/رقابت نخبگان قرآنی کشور دربیش از 10 رشته
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از آغاز چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از روز شنبه 11 شهریور ماه در ارومیه خبر داد و گفت: امسال این مسابقات در دو سالن به طور همزمان وبا رقابت شرکت کنندکان ونخبگان قرآنی سراسر کشور و رقابت در بیش از 10 رشته برگزار خواهد شد .
آغازچهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از11 شهریورماه درارومیه/تدوین برنامه های دقیق مسابقات سراسری قرآن
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آغاز چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از روز شنبه 11 شهریور ماه در ارومیه گفت: امسال بر خلاف سال‌های قبل کنداکتورها و برنامه‌های افتتاحیه و اختتامیه وزمان اجرا تدوین وآماده شده است .
جشن پیوند آسمانی ۱۰۰۰ زوج جوان فردا در جوارامام‌زادگان اصفهان برگزارمی‌شود/موقوفات ازدواج ترویج شود
فردا همزمان با ایام سال‌روز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) جشن ازدواج وپیوند آسمانی ۱۰۰۰زوج جوان در جوار حرم مطهر ۱۰ امامزاده استان اصفهان برگزار می‌شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
درس هائی از ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی (علیه السلام)
از ماجرای ازدواج حضرت علی‌ علیه‌السلام و حضرت فاطمه‌ علیهماالسلام نکات بسیار جالبی را می‌آموزیم که اگر خواهان سعادتیم و پیروی راستین اسلام ، بایستی تا مرز توان تلاش کنیم تا مراحل اول ازدواج بر مبنای صحیحی...
امام جواد(علیه السلام) تجسم صلابت
در ميان خانواده امام رضا(علیه السلام) و در محافل شيعه از حضرت امام‌جواد(علیه السلام) به عنوان مولودى پرخير و بركت‌ياد مى‌شود; چنان كه‌صنعانى مى‌گويد: روزى در محضر امام رضا(علیه السلام) بودم. فرزندش ابوجعفررا...
شهدای مدافع حرم از منظر مقام معظم رهبری
برگزیده بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه شهدای مدافع حرم
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه قدر ، 111
ماهنامه فرهنگی اجتماعی و آموزشی ویژه خانواده سازمان اوقاف و امور خیریه - شهریور 96
کتاب ، مهمانی
شعر کودکانه با موضوع برکت و زیبایی های ماه مبارک رمضان
کتاب کودک ، باغ سیب
ویژه سنت حسنه وقف ویژه نوجوانان
rss آرشیو
علما و مراجع