نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت :همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .
یک شنبه 15 مرداد 1396    
بازدید: 179

به گزارش روابط عمومي سازمان اوقاف وامور خیریه از استان گيلان ، اولین دیدار صمیمانه حجت الاسلام علیزاده ؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان  گیلان با آیت الله قربانی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت برگزار شد .در اين ديدار نماينده ولي فقيه در گيلان ضمن ابراز خرسندي از انتصاب حجت الاسلام عليزاده به مديريت اوقاف و امورخيريه گيلان ، گفت : همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .

وي همچنين با اشاره به فعاليت هایش در عرصه ترويج فرهنگ وقف افزود : ما موقوفات و رقبات زيادي در گيلان با نيت حوزه علميه داريم كه يكي از همين موقوفات ، حوزه علميه اميرالمومنين(ع) رشت مي باشد كه توسط اينجانب و با استفاده از ظرفيت استاني و شهرستاني آماده بهره برداري شده است .

امام جمعه رشت همچنين افزود : بقاع متبركه مركز تحولات فرهنگي هستند و بسياري از همين امامزادگان ما براي تبليغ و ترويج دين و معرفي اهل بيت(ع) به شهادت رسيدند بايد همه مردم براي تبديل بقاع متبركه به قطب هاي فرهنگي تلاش نمايند زيرا امامزادگان مروجين اخلاق و مبلغين اسلام ناب و مدافع دين ، اهل بيت و ولايت بودند و بايد بيشتر از گذشته مورد توجه قرار گيرند .

آيت الله قرباني افزود : در سفر اخير به منطقه ديلمان و روستاي شاه شهيدان رودبار كه استاندار گيلان و جمعي از مديران استاني نيز حضور داشتند بنده دستورات لازم  را جهت اختصاص اعتبار براي ساماندهي و تكميل پروژه هاي عمراني از جمله راه آسفالت را براي رفاه حال زائرين در اين منطقه ، به مسئولين ذي ربط دادم تا زيرساخت هاي لازم براي اين اماكن متبركه كه قطب هاي فرهنگي نيز بشمار مي روند فراهم آيد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان  هم در ادامه با   ارایه گزارش مختصری از اقدامات اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در حوزهای مختلف درخصوص برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ ، ترتیل و قرائت قرآن کریم درتاریخهای17 تا 20 مرداد سالجاری گزارشی داد و از نماینده ولی فقیه در استان  جهت شرکت دراین برنامه دعوت کرد .

 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع