نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت :همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .
یک شنبه 15 مرداد 1396    
بازدید: 225

به گزارش روابط عمومي سازمان اوقاف وامور خیریه از استان گيلان ، اولین دیدار صمیمانه حجت الاسلام علیزاده ؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان  گیلان با آیت الله قربانی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت برگزار شد .در اين ديدار نماينده ولي فقيه در گيلان ضمن ابراز خرسندي از انتصاب حجت الاسلام عليزاده به مديريت اوقاف و امورخيريه گيلان ، گفت : همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين مجموعه و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .

وي همچنين با اشاره به فعاليت هایش در عرصه ترويج فرهنگ وقف افزود : ما موقوفات و رقبات زيادي در گيلان با نيت حوزه علميه داريم كه يكي از همين موقوفات ، حوزه علميه اميرالمومنين(ع) رشت مي باشد كه توسط اينجانب و با استفاده از ظرفيت استاني و شهرستاني آماده بهره برداري شده است .

امام جمعه رشت همچنين افزود : بقاع متبركه مركز تحولات فرهنگي هستند و بسياري از همين امامزادگان ما براي تبليغ و ترويج دين و معرفي اهل بيت(ع) به شهادت رسيدند بايد همه مردم براي تبديل بقاع متبركه به قطب هاي فرهنگي تلاش نمايند زيرا امامزادگان مروجين اخلاق و مبلغين اسلام ناب و مدافع دين ، اهل بيت و ولايت بودند و بايد بيشتر از گذشته مورد توجه قرار گيرند .

آيت الله قرباني افزود : در سفر اخير به منطقه ديلمان و روستاي شاه شهيدان رودبار كه استاندار گيلان و جمعي از مديران استاني نيز حضور داشتند بنده دستورات لازم  را جهت اختصاص اعتبار براي ساماندهي و تكميل پروژه هاي عمراني از جمله راه آسفالت را براي رفاه حال زائرين در اين منطقه ، به مسئولين ذي ربط دادم تا زيرساخت هاي لازم براي اين اماكن متبركه كه قطب هاي فرهنگي نيز بشمار مي روند فراهم آيد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان  هم در ادامه با   ارایه گزارش مختصری از اقدامات اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در حوزهای مختلف درخصوص برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ ، ترتیل و قرائت قرآن کریم درتاریخهای17 تا 20 مرداد سالجاری گزارشی داد و از نماینده ولی فقیه در استان  جهت شرکت دراین برنامه دعوت کرد .

 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نشست 3 روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای ایران، عراق و سوریه برگزار می‌شود
نشست سه روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای جمهوری اسلامی ایران،عراق وسوریه به میزبانی سازمان اوقاف و امورخیریه از 7 تا 9 دی ماه در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف  به ثبت رسید
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: یک واحد آپارتمان نوساز در شهر نهاوند با نیت مبارزه با استکبار جهانی و آزادی قدس شریف وکمک به مردم فلسطین با نام موقوفه «ولایت» به ثبت رسید.
نخستین جشنواره عکاسی از موقوفات و امامزادگان تهران برگزار می شود/ جوایز میلیونی برای آثار برگزیده
دبیر‌ جشنواره‌ «عکاسی از موقوفات تهران» اعلام کرد «فراخوان عکاسی از موقوفات تهران» که دارای دو بخش عکاسی حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه است، به مدت ۱۵ روز تمدید شده است و عکاسان می توانند تا تاریخ دهم دی ماه تصاویر خود را ارسال کنند.
rss آرشیو
مقالات ویژه
فلسطین و قدس شریف از دیدگاه امام راحل
امروزه همه نظریه پردازان سیاسی به این مطلب اذعان دارند که ظهور انقلاب اسلامی در ایران در قرن بیستم موجب برهم خوردن نظم جهانی ساخته ابرقدرت‌های شرق و غرب شد.
امام صادق(علیه السلام) را بهتر بشناسيم
نام شريفش جعفر، كنيه‌اش ابوعبدالله و ابواسماعيل و لقبهايش‌فاضل، قائم، طاهر، كافل، منجى و مشهورترين آنها صادق بود.
وحدت بر محور نظام تربیت نبوی
وحدت مسلمانان جهان از ضروری ترین مسایل روز جوامع اسلامی است و همه باید بر محوری جامع و فراگیر که تمامی مذاهب و اندیشه های دینی، آن را قبول داشته باشند، گردهم آمده یک پارچه و هماهنگ حرکت نمایند.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، فرشته های کوچک
شعری با موضوع آموزش صحیح وضو ویژه کودکان
کتاب ، قطره
مجموعه ای شعر و داستان ویژه کودکان
کتابچه ، خط های قرمز
ویژه ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع