اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آیت‌الله اعرافی: ایجاد مدارس قرآنی تلاش درراستای تعمیق کلام وحی است/فرهنگ قرآنی در حال رشد است

آیت‌الله اعرافی: ایجاد مدارس قرآنی تلاش درراستای تعمیق کلام وحی است/فرهنگ قرآنی در حال رشد است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: ایجاد مدارس قرآنی با محوریت بقاع متبرکه اقدام بسیار خوب سازمان اوقاف و نشان‌دهنده تلاش در راستای تعمیق بیشتر کلام وحی در جامعه است.

 دوشنبه 16 مرداد 1396   355  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از  استان قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در آیین رسمی افتتاح مدرسه قرآنی امام سجاد(ع) در آستان مقدس امامزاده شاه جمال(ع) با اشاره به اهمیت فعالیت‌های قرآنی با محوریت بقاع متبرکه اظهار کرد: ایجاد مدارس قرآنی در شهر مقدسی همچون قم، از جمله اقدامات مهم سازمان و اداره کل اوقاف به شمار می‌رود.

وی افزود: مدرسه‌ای که محور فعالیت‌های آن بر اساس کلام وحی شکل گرفته باشد در حقیقت یکی از تجلی گاه‎های اصلی تلاش در راستای تابنده‎تر شدن نور قرآن در شهر اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد گسترش روزافزون فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور هستیم گفت: کارنامه جمهوری اسلامی در این زمینه بسیار درخشان است.

وی ادامه داد: فهم، تفسیر، حفظ و قرائت قرآن کریم در دوران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسعه فراوانی یافته و در این زمینه، کارهای مهمی در اقصی نقاط ایرانی اسلامی صورت گرفته است.

آیت‌الله اعرافی عنوان کرد: حجم فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته طی 4 دهه گذشته با دوران‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه پرداختن به قرآن در ابعاد مختلف، یکی از وظایف مسئولان حکومتی جمهوری اسلامی است گفت: البته لازم است طلاب و روحانیون و قشر جوان هم نسبت به وظیفه خود در قبال قرآن حساس باشند و هر آنچه از دستشان بر می‌آید برای تعمیق کلام وحی در جامعه انجام دهند.

وی تصریح کرد: قرآن دارویی شفابخش برای همه دردهای بشری است به شرطی که انس با کلام وحی همراه با خودشناسی دقیق باشد.

 
 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار