آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در ایین اختتامیه چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در امامزاده سید جعفر ‏محمد (ع) یزدگفت : امروز سازمان اوقاف و امور خیریه در متن کار قرآنی است وبه برکت انقلاب اسلامی قرآن امروزدر متن و صحن ‏جامعه است.
پنج شنبه 19 مرداد 1396    
بازدید: 183
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه ازاستان یزد، آیت الله سیداحمد خاتمی در ایین اختتامیه چهلمین دوره ‏مسابقات سراسری قرآن کریم استان یزد با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی ایران تعداد حافظان قرآن به عدد ‏انگشتان دو دست نمی‌رسید، اظهار داشت: اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی هزاران حافظ وقاری قرآن کریم داریم‎. ‎ این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: الان به برکت انقلاب اسلامی ایران، قاریان ایران با قاریان برجسته مصر و حجاز ‏برابری می‌کنند با وجودی که زبان مادری آن‌ها عربی و زبان مادری قاریان ما فارسی است‎. ‎ وی تصریح کرد: قاریان ما آنقدر زیبا قرآن می‌خوانند که در مسجد الحرام زمانی که به قرائت قرآن مشغول می‌شدند، ‏خیل عظیم حاجیان کشورهای دیگر جذب قاریان برجسته ایرانی می‌شدند‎. ‎ خاتمی به جزء خوانی قرآن کریم در رادیو و تلویزیون اشاره کرد و گفت: اینکه الان در تمام شبکه‌های ما قرآن کریم ‏پخش می‌شود و جزء خوانی‌ها به صورت گسترده انجام می‌شود، به برکت انقلاب اسلامی ایران است‎. ‎ استاد برجسته حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: مبالغه نیست اگر بگوییم که این انقلاب، قرآن را زنده کرد و آن را به ‏ابعاد مختلفش به متن و صحن جامعه آورد و همه نهاد‌ها الحمدالله تلاش دارند و قصه قرآن خوشبختانه در جمهوری ‏اسلامی ایران فراجناحی است‎. ‎ وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه مباحث قرآنی در متن کار است، عنوان کرد: فرهنگ مجموعه ‏بینش‌ها و ارزش‌ها است و مهم در انقلاب این است که قرآن به عنوان یک فرهنگ به خانه‌ها، ادارات ما بیاید و این ‏موضوع بجز با تدبر در قرآن محقق نمی‌شود‎. ‎ خاتمی ادامه داد: در تمام عرصه‌ها از جمله عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر عرصه‌ها باید ‏تلاش کنیم که قرآن حاکم شود و بر اساس مبانی قرآنی فعالیت داشته باشیم‎ .عضو مجلس خبرگان رهبری قرآن را قانون خدا دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، باید بر اساس ‏قانون خدا حرکت کنیم و منتظر قانون بیگانگان و سندهایی که بویی از معنویت و خدا ندارد نباید باشیم، باید مراقبت ‏کنیم دزدی را که 38 سال پیش از این کشور راندیم، از راه سندهای بین المللی و از پنجره این سند‌ها وارد عرصه های فرهنگی واموزشی نشود‎. ‎
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نشست 3 روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای ایران، عراق و سوریه برگزار می‌شود
نشست سه روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای جمهوری اسلامی ایران،عراق وسوریه به میزبانی سازمان اوقاف و امورخیریه از 7 تا 9 دی ماه در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف  به ثبت رسید
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: یک واحد آپارتمان نوساز در شهر نهاوند با نیت مبارزه با استکبار جهانی و آزادی قدس شریف وکمک به مردم فلسطین با نام موقوفه «ولایت» به ثبت رسید.
نخستین جشنواره عکاسی از موقوفات و امامزادگان تهران برگزار می شود/ جوایز میلیونی برای آثار برگزیده
دبیر‌ جشنواره‌ «عکاسی از موقوفات تهران» اعلام کرد «فراخوان عکاسی از موقوفات تهران» که دارای دو بخش عکاسی حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه است، به مدت ۱۵ روز تمدید شده است و عکاسان می توانند تا تاریخ دهم دی ماه تصاویر خود را ارسال کنند.
rss آرشیو
مقالات ویژه
فلسطین و قدس شریف از دیدگاه امام راحل
امروزه همه نظریه پردازان سیاسی به این مطلب اذعان دارند که ظهور انقلاب اسلامی در ایران در قرن بیستم موجب برهم خوردن نظم جهانی ساخته ابرقدرت‌های شرق و غرب شد.
امام صادق(علیه السلام) را بهتر بشناسيم
نام شريفش جعفر، كنيه‌اش ابوعبدالله و ابواسماعيل و لقبهايش‌فاضل، قائم، طاهر، كافل، منجى و مشهورترين آنها صادق بود.
وحدت بر محور نظام تربیت نبوی
وحدت مسلمانان جهان از ضروری ترین مسایل روز جوامع اسلامی است و همه باید بر محوری جامع و فراگیر که تمامی مذاهب و اندیشه های دینی، آن را قبول داشته باشند، گردهم آمده یک پارچه و هماهنگ حرکت نمایند.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، فرشته های کوچک
شعری با موضوع آموزش صحیح وضو ویژه کودکان
کتاب ، قطره
مجموعه ای شعر و داستان ویژه کودکان
کتابچه ، خط های قرمز
ویژه ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع