آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در ایین اختتامیه چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در امامزاده سید جعفر ‏محمد (ع) یزدگفت : امروز سازمان اوقاف و امور خیریه در متن کار قرآنی است وبه برکت انقلاب اسلامی قرآن امروزدر متن و صحن ‏جامعه است.
پنج شنبه 19 مرداد 1396    
بازدید: 152
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه ازاستان یزد، آیت الله سیداحمد خاتمی در ایین اختتامیه چهلمین دوره ‏مسابقات سراسری قرآن کریم استان یزد با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی ایران تعداد حافظان قرآن به عدد ‏انگشتان دو دست نمی‌رسید، اظهار داشت: اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی هزاران حافظ وقاری قرآن کریم داریم‎. ‎ این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: الان به برکت انقلاب اسلامی ایران، قاریان ایران با قاریان برجسته مصر و حجاز ‏برابری می‌کنند با وجودی که زبان مادری آن‌ها عربی و زبان مادری قاریان ما فارسی است‎. ‎ وی تصریح کرد: قاریان ما آنقدر زیبا قرآن می‌خوانند که در مسجد الحرام زمانی که به قرائت قرآن مشغول می‌شدند، ‏خیل عظیم حاجیان کشورهای دیگر جذب قاریان برجسته ایرانی می‌شدند‎. ‎ خاتمی به جزء خوانی قرآن کریم در رادیو و تلویزیون اشاره کرد و گفت: اینکه الان در تمام شبکه‌های ما قرآن کریم ‏پخش می‌شود و جزء خوانی‌ها به صورت گسترده انجام می‌شود، به برکت انقلاب اسلامی ایران است‎. ‎ استاد برجسته حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: مبالغه نیست اگر بگوییم که این انقلاب، قرآن را زنده کرد و آن را به ‏ابعاد مختلفش به متن و صحن جامعه آورد و همه نهاد‌ها الحمدالله تلاش دارند و قصه قرآن خوشبختانه در جمهوری ‏اسلامی ایران فراجناحی است‎. ‎ وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه مباحث قرآنی در متن کار است، عنوان کرد: فرهنگ مجموعه ‏بینش‌ها و ارزش‌ها است و مهم در انقلاب این است که قرآن به عنوان یک فرهنگ به خانه‌ها، ادارات ما بیاید و این ‏موضوع بجز با تدبر در قرآن محقق نمی‌شود‎. ‎ خاتمی ادامه داد: در تمام عرصه‌ها از جمله عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر عرصه‌ها باید ‏تلاش کنیم که قرآن حاکم شود و بر اساس مبانی قرآنی فعالیت داشته باشیم‎ .عضو مجلس خبرگان رهبری قرآن را قانون خدا دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، باید بر اساس ‏قانون خدا حرکت کنیم و منتظر قانون بیگانگان و سندهایی که بویی از معنویت و خدا ندارد نباید باشیم، باید مراقبت ‏کنیم دزدی را که 38 سال پیش از این کشور راندیم، از راه سندهای بین المللی و از پنجره این سند‌ها وارد عرصه های فرهنگی واموزشی نشود‎. ‎
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع