مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون صد وقف جدید در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
یک شنبه 22 مرداد 1396    
بازدید: 94

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از  اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت: از ابتدای سال تاکنون صدها  وقف جدید در کل کشور به ثبت رسیده است، این در حالی است که تنها در استان خراسان رضوی 100 وقف جدید به ثبت شده است.

وی با بیان اینکه وقف مصحف یکی دیگر از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج فرهنگ وقف است، عنوان کرد: سال گذشته سه هزار وقف مصحف از سوی مردم ثبت شد که قرآن‌ها با نام آنها به جلسات قرآن کم بضاعت اهدا شد.

احمدزاده ابراز کرد: هیچ کس نمی‌تواند بگوید که در زندگی با وقف سر وکاری ندارند، چرا که در مشهد بوستان‌های بزرگ مثل ملت و وکیل‌آباد موقوفه هستند که درختان این بوستان باعث تمیز شدن هوای شهر می‌شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: دفاتر مشاوره وقف نیز به افرادی که می‌خواهند در این سنت حسنه شرکت کنند، مشاوره می‌دهند تا بر اساس نیاز جامعه وقف کنند.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع