مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون صد وقف جدید در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
یک شنبه 22 مرداد 1396    
بازدید: 112

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از  اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت: از ابتدای سال تاکنون صدها  وقف جدید در کل کشور به ثبت رسیده است، این در حالی است که تنها در استان خراسان رضوی 100 وقف جدید به ثبت شده است.

وی با بیان اینکه وقف مصحف یکی دیگر از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج فرهنگ وقف است، عنوان کرد: سال گذشته سه هزار وقف مصحف از سوی مردم ثبت شد که قرآن‌ها با نام آنها به جلسات قرآن کم بضاعت اهدا شد.

احمدزاده ابراز کرد: هیچ کس نمی‌تواند بگوید که در زندگی با وقف سر وکاری ندارند، چرا که در مشهد بوستان‌های بزرگ مثل ملت و وکیل‌آباد موقوفه هستند که درختان این بوستان باعث تمیز شدن هوای شهر می‌شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: دفاتر مشاوره وقف نیز به افرادی که می‌خواهند در این سنت حسنه شرکت کنند، مشاوره می‌دهند تا بر اساس نیاز جامعه وقف کنند.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نشست 3 روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای ایران، عراق و سوریه برگزار می‌شود
نشست سه روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای جمهوری اسلامی ایران،عراق وسوریه به میزبانی سازمان اوقاف و امورخیریه از 7 تا 9 دی ماه در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف  به ثبت رسید
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: یک واحد آپارتمان نوساز در شهر نهاوند با نیت مبارزه با استکبار جهانی و آزادی قدس شریف وکمک به مردم فلسطین با نام موقوفه «ولایت» به ثبت رسید.
نخستین جشنواره عکاسی از موقوفات و امامزادگان تهران برگزار می شود/ جوایز میلیونی برای آثار برگزیده
دبیر‌ جشنواره‌ «عکاسی از موقوفات تهران» اعلام کرد «فراخوان عکاسی از موقوفات تهران» که دارای دو بخش عکاسی حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه است، به مدت ۱۵ روز تمدید شده است و عکاسان می توانند تا تاریخ دهم دی ماه تصاویر خود را ارسال کنند.
rss آرشیو
مقالات ویژه
فلسطین و قدس شریف از دیدگاه امام راحل
امروزه همه نظریه پردازان سیاسی به این مطلب اذعان دارند که ظهور انقلاب اسلامی در ایران در قرن بیستم موجب برهم خوردن نظم جهانی ساخته ابرقدرت‌های شرق و غرب شد.
امام صادق(علیه السلام) را بهتر بشناسيم
نام شريفش جعفر، كنيه‌اش ابوعبدالله و ابواسماعيل و لقبهايش‌فاضل، قائم، طاهر، كافل، منجى و مشهورترين آنها صادق بود.
وحدت بر محور نظام تربیت نبوی
وحدت مسلمانان جهان از ضروری ترین مسایل روز جوامع اسلامی است و همه باید بر محوری جامع و فراگیر که تمامی مذاهب و اندیشه های دینی، آن را قبول داشته باشند، گردهم آمده یک پارچه و هماهنگ حرکت نمایند.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، فرشته های کوچک
شعری با موضوع آموزش صحیح وضو ویژه کودکان
کتاب ، قطره
مجموعه ای شعر و داستان ویژه کودکان
کتابچه ، خط های قرمز
ویژه ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع