مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون صد وقف جدید در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
یک شنبه 22 مرداد 1396    
بازدید: 67

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از  اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، گفت: از ابتدای سال تاکنون صدها  وقف جدید در کل کشور به ثبت رسیده است، این در حالی است که تنها در استان خراسان رضوی 100 وقف جدید به ثبت شده است.

وی با بیان اینکه وقف مصحف یکی دیگر از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج فرهنگ وقف است، عنوان کرد: سال گذشته سه هزار وقف مصحف از سوی مردم ثبت شد که قرآن‌ها با نام آنها به جلسات قرآن کم بضاعت اهدا شد.

احمدزاده ابراز کرد: هیچ کس نمی‌تواند بگوید که در زندگی با وقف سر وکاری ندارند، چرا که در مشهد بوستان‌های بزرگ مثل ملت و وکیل‌آباد موقوفه هستند که درختان این بوستان باعث تمیز شدن هوای شهر می‌شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: دفاتر مشاوره وقف نیز به افرادی که می‌خواهند در این سنت حسنه شرکت کنند، مشاوره می‌دهند تا بر اساس نیاز جامعه وقف کنند.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
اعلام برنامه های زمانبندی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم/رقابت نخبگان قرآنی کشور دربیش از 10 رشته
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از آغاز چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از روز شنبه 11 شهریور ماه در ارومیه خبر داد و گفت: امسال این مسابقات در دو سالن به طور همزمان وبا رقابت شرکت کنندکان ونخبگان قرآنی سراسر کشور و رقابت در بیش از 10 رشته برگزار خواهد شد .
آغازچهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از11 شهریورماه درارومیه/تدوین برنامه های دقیق مسابقات سراسری قرآن
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آغاز چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از روز شنبه 11 شهریور ماه در ارومیه گفت: امسال بر خلاف سال‌های قبل کنداکتورها و برنامه‌های افتتاحیه و اختتامیه وزمان اجرا تدوین وآماده شده است .
جشن پیوند آسمانی ۱۰۰۰ زوج جوان فردا در جوارامام‌زادگان اصفهان برگزارمی‌شود/موقوفات ازدواج ترویج شود
فردا همزمان با ایام سال‌روز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) جشن ازدواج وپیوند آسمانی ۱۰۰۰زوج جوان در جوار حرم مطهر ۱۰ امامزاده استان اصفهان برگزار می‌شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
درس هائی از ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی (علیه السلام)
از ماجرای ازدواج حضرت علی‌ علیه‌السلام و حضرت فاطمه‌ علیهماالسلام نکات بسیار جالبی را می‌آموزیم که اگر خواهان سعادتیم و پیروی راستین اسلام ، بایستی تا مرز توان تلاش کنیم تا مراحل اول ازدواج بر مبنای صحیحی...
امام جواد(علیه السلام) تجسم صلابت
در ميان خانواده امام رضا(علیه السلام) و در محافل شيعه از حضرت امام‌جواد(علیه السلام) به عنوان مولودى پرخير و بركت‌ياد مى‌شود; چنان كه‌صنعانى مى‌گويد: روزى در محضر امام رضا(علیه السلام) بودم. فرزندش ابوجعفررا...
شهدای مدافع حرم از منظر مقام معظم رهبری
برگزیده بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه شهدای مدافع حرم
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه قدر ، 111
ماهنامه فرهنگی اجتماعی و آموزشی ویژه خانواده سازمان اوقاف و امور خیریه - شهریور 96
کتاب ، مهمانی
شعر کودکانه با موضوع برکت و زیبایی های ماه مبارک رمضان
کتاب کودک ، باغ سیب
ویژه سنت حسنه وقف ویژه نوجوانان
rss آرشیو
علما و مراجع