رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد از وقف کتابخانه جامع وکیلی به ارزش 9 میلیارد و 800 میلیون ریال در بخش زارچ خبر داد .
چهارشنبه 25 مرداد 1396    
بازدید: 158

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از یزد  حجت الاسلام «مجید کرمی» با اعلام این خبر افزود: «علی اکبر وکیلی زارچ» در اقدامی خداپسندانه و خیرخواهانه شش‌دانگ کتابخانه جامع وکیلی در بخش زارچ یزد را وقف کرد .

وي افزود: این کتابخانه با مساحت عرصه 322 مترمربع و ارزش افزون بر 9 میلیارد و 800 میلیون ریال برای بهره‌مندی عموم وقف شده است .

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در ادامه با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افزود: این اقدام در راستای ايجاد زمينه و زیرساخت‌های لازم جهت ترويج و توسعه فرهنگ مطالعه بسیار موثر خواهد بود و از جمله وقف‌هایی با نیات نوین و مورد نیاز جامعه است که این واقف خیراندیش موفق به انجام آن شده‌اند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 تاکید مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری/ توجه به وقف در اشتغال، ازدواج و کمک به کودکان کار
رٸیس سازمان اوقاف یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات کشور را تولید علم و فناوری دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری در جلسات خصوصی و خاص تاکید فراوان دارند.
پیام تسلیت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد سید مهدی فاطمیان
مرکز امور قرانی سازمان اوقاف وستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد وپیشکسوت قرانی سید مهدی فاطمیان پیام تسلیتی صادر کرد.
 آیت‌الله سبحانی: حضور روحانیون در بقاع متبرکه تقویت شود/وقف راهی ماندگار برای نیکوکاری است
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است برای تحقق تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حضور روحانیون در این اماکن تقویت شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
پوستر ، امام رضا علیه السلام
ویژه شهادت امام رضا علیه السلام
کتاب ، قانون اوقاف
ویژه هفته وقف
rss آرشیو
علما و مراجع