مدیر کل اداره نظارت فنی معاونت بهره وری اقتصادی موقوفات وبقاع متبرکه با اشاره به عملکرد عمرانی سه ماهه این سازمان در عرصه فعالیت های عمرانی گفت : هم اکنون در قالب برنامه سال96 ، در مجموع 1337بقعه متبرکه وامامزاده دارای برنامه عمرانی اعم از ساخت وساز وتکمیل و تجهیز هستند
شنبه 28 مرداد 1396    
بازدید: 315

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مهندس امیر حسین روان در گفت وگو یی با تبیین عملکرد این اداره کل در عرصه عمران وآبادانی موقو فات وبقاع متبرکه  گفت : هم اکنون 1179 بقعه متبرکه در کشور دارای طرح جامع مصوب جهت احداث، تکمیل و بازسازی هستندو در برنامه عمرانی سال96 هم  از تعداد 1337بقعه دارای برنامه، 368بقعه دارای احداث  جدید، 644بقعه فعالیت های عمرانی شان  نیمه تمام و  325بقعه  در حال عملیات بازسازی، تعمیر و مرمت و نگهداری هستند.

 روان تاکید کرد :" تکمیل عملیات عمرانی  تعداد 202بقعه  در سال جاری جزء تعهدات مدیران کل استان ها  قرارداده شده است  و آنها  موظف به تکمیل پروژه های مذکور تا پایان سال 96 هستند .

مدیر کل اداره نظارت فنی بر موقوفات  وبقاع متبرکه با اشاره به پیشرفت عملیات عمرانی در بقاع متبرکه   ادامه داد :پیشرفت فیزیکی پروژه ها دربخش احداثات جدید در سه ماهه اول سال جاری 5/68% ، بازسازی و تعمیر و نگهداری 100% و احداثات بقاع فاقد درآمد 55% بوده  است.

وی با اشاره به ضرورت رفاه حال زایران در اماکن متبرکه تصریح کرد : همچنین به منظور رفاه حال زائرین در سراسر کشور در برنامه سال96 احداث، تکمیل و تعمیر و تجهیز سرویس های بهداشتی بقاع و اماکن متبرکه در دستور کار استان ها قرار گرفته است و در این راستا مقرر گردید 2776 چشمه سرویس بهداشتی احداث ، 1156 چشمه تکمیل و 5432 چشمه تعمیر و تجهیز  شود .

وی ادامه داد : در سه ماه اول سال 96 پیشرفت فیزیکی پیش بینی شده در این عرصه  محقق گردیده است.

 مهندس روان یکی از رویکردهای سازمان اوقاف را ارایه خدمات اسکان به زایران ومسافران دانست وافزود : همچنین در راستای رفاه حال زائرین ، احداث، تکمیل و بازسازی 77 زائرسرا در کشور در برنامه سال96 پیش بینی شده است که از این تعداد27 زائرسرا جدید، 32مورد تکمیل و 16زایر سرادر حال  بازسازی و تعمیر و نگهداری  است  .

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
همایش«احلی من العسل» فردا  با حضور نوجوانان در سراسر کشور برگزار می شود
همایش سراسری «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان عاشورایی فردا چهارشنبه 5 مهرماه مصادف با ششم محرم در 317 امامزاده وبقعه متبرکه شاخص برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف تاکید کرد: لزوم برگزاری باشکوه  نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سند مالکیت 234هکتار از پنج مزرعه موقوفه در ابرکوه اخذ شد/ اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش برنامه اصلی اوقاف
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه از اخذ سند ماکیت234 هکتار از اراضی مزارع موقوفه حاج علی اکبر ابرقویی در ‏شهرستان خبر داد.‏
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع