مدیر کل اداره نظارت فنی معاونت بهره وری اقتصادی موقوفات وبقاع متبرکه با اشاره به عملکرد عمرانی سه ماهه این سازمان در عرصه فعالیت های عمرانی گفت : هم اکنون در قالب برنامه سال96 ، در مجموع 1337بقعه متبرکه وامامزاده دارای برنامه عمرانی اعم از ساخت وساز وتکمیل و تجهیز هستند
شنبه 28 مرداد 1396    
بازدید: 402

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مهندس امیر حسین روان در گفت وگو یی با تبیین عملکرد این اداره کل در عرصه عمران وآبادانی موقو فات وبقاع متبرکه  گفت : هم اکنون 1179 بقعه متبرکه در کشور دارای طرح جامع مصوب جهت احداث، تکمیل و بازسازی هستندو در برنامه عمرانی سال96 هم  از تعداد 1337بقعه دارای برنامه، 368بقعه دارای احداث  جدید، 644بقعه فعالیت های عمرانی شان  نیمه تمام و  325بقعه  در حال عملیات بازسازی، تعمیر و مرمت و نگهداری هستند.

 روان تاکید کرد :" تکمیل عملیات عمرانی  تعداد 202بقعه  در سال جاری جزء تعهدات مدیران کل استان ها  قرارداده شده است  و آنها  موظف به تکمیل پروژه های مذکور تا پایان سال 96 هستند .

مدیر کل اداره نظارت فنی بر موقوفات  وبقاع متبرکه با اشاره به پیشرفت عملیات عمرانی در بقاع متبرکه   ادامه داد :پیشرفت فیزیکی پروژه ها دربخش احداثات جدید در سه ماهه اول سال جاری 5/68% ، بازسازی و تعمیر و نگهداری 100% و احداثات بقاع فاقد درآمد 55% بوده  است.

وی با اشاره به ضرورت رفاه حال زایران در اماکن متبرکه تصریح کرد : همچنین به منظور رفاه حال زائرین در سراسر کشور در برنامه سال96 احداث، تکمیل و تعمیر و تجهیز سرویس های بهداشتی بقاع و اماکن متبرکه در دستور کار استان ها قرار گرفته است و در این راستا مقرر گردید 2776 چشمه سرویس بهداشتی احداث ، 1156 چشمه تکمیل و 5432 چشمه تعمیر و تجهیز  شود .

وی ادامه داد : در سه ماه اول سال 96 پیشرفت فیزیکی پیش بینی شده در این عرصه  محقق گردیده است.

 مهندس روان یکی از رویکردهای سازمان اوقاف را ارایه خدمات اسکان به زایران ومسافران دانست وافزود : همچنین در راستای رفاه حال زائرین ، احداث، تکمیل و بازسازی 77 زائرسرا در کشور در برنامه سال96 پیش بینی شده است که از این تعداد27 زائرسرا جدید، 32مورد تکمیل و 16زایر سرادر حال  بازسازی و تعمیر و نگهداری  است  .

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع