هزار سهم از موقوفه مشارکتی مهرفاطمی توسط آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع خریداری و وقف شد.
دوشنبه 30 مرداد 1396    
بازدید: 251

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مدیرکل و معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل اوقاف خراسان رضوی پرداخت.

وی در ادامه در این جلسه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی اول جهان اسلام است و باید معرفت و شناخت ایشان در سطح جامعه اسلامی بالا ببریم

وی افزود: برای موقوفه ی مشارکتی مهرفاطمی، 320هزار سهم که هرکدام 50هزار تومان قیمت دارد در نظر گرفته شده تا عموم مردم بتوانند سهیم باشند.

 احمد زاده اظهار داشت: این موقوفه در هفت طبقه شامل 17واحد تجاری و 28واحد مسکونی با ارزش 16میلیارد تومان واقع در خیابان شهدا مشهد احداث خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: برگزاری جشن ولادت و مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و برنامه های فرهنگی و قرآنی برای ترویج فرهنگ فاطمی به تشخیص متولیان از مهمترین اهداف این موقوفه است.

در ادامه این دیدار آیت الله مکارم شیرازی گفت: گاهی نسبت به مسائل مربوط به حضرت زهرا(س) کم لطفی می شود و بعضا آن اهتمامی که پیامبر اکرم(ص) در کلام و رفتار نسبت به ایشان داشتند را نداریم.

وی افزود: ان شاالله با انجام این کار آن کم توجهی جبران شود و آثار و برکات آن را ببینید که ما از تشکیلات حضرت زهرا(س) برکات زیادی دیده ایم.

مرجع عالیقدر جهان تشییع خطاب به مدیر کل و معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی اظهار کرد: برای شما در امر ترویج فرهنگ فاطمی آرزو ی توفیق می کنم و امید وارم  نام فاطمه زهرا(س) روز به روز بیشتر بدرخشد.

گفتنی است در این دیدار هزار سهم وقف مشارکتی مهر فاطمی توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی خریداری و وقف شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع