هزار سهم از موقوفه مشارکتی مهرفاطمی توسط آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع خریداری و وقف شد.
دوشنبه 30 مرداد 1396    
بازدید: 166

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مدیرکل و معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل اوقاف خراسان رضوی پرداخت.

وی در ادامه در این جلسه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی اول جهان اسلام است و باید معرفت و شناخت ایشان در سطح جامعه اسلامی بالا ببریم

وی افزود: برای موقوفه ی مشارکتی مهرفاطمی، 320هزار سهم که هرکدام 50هزار تومان قیمت دارد در نظر گرفته شده تا عموم مردم بتوانند سهیم باشند.

 احمد زاده اظهار داشت: این موقوفه در هفت طبقه شامل 17واحد تجاری و 28واحد مسکونی با ارزش 16میلیارد تومان واقع در خیابان شهدا مشهد احداث خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: برگزاری جشن ولادت و مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و برنامه های فرهنگی و قرآنی برای ترویج فرهنگ فاطمی به تشخیص متولیان از مهمترین اهداف این موقوفه است.

در ادامه این دیدار آیت الله مکارم شیرازی گفت: گاهی نسبت به مسائل مربوط به حضرت زهرا(س) کم لطفی می شود و بعضا آن اهتمامی که پیامبر اکرم(ص) در کلام و رفتار نسبت به ایشان داشتند را نداریم.

وی افزود: ان شاالله با انجام این کار آن کم توجهی جبران شود و آثار و برکات آن را ببینید که ما از تشکیلات حضرت زهرا(س) برکات زیادی دیده ایم.

مرجع عالیقدر جهان تشییع خطاب به مدیر کل و معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی اظهار کرد: برای شما در امر ترویج فرهنگ فاطمی آرزو ی توفیق می کنم و امید وارم  نام فاطمه زهرا(س) روز به روز بیشتر بدرخشد.

گفتنی است در این دیدار هزار سهم وقف مشارکتی مهر فاطمی توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی خریداری و وقف شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
همایش«احلی من العسل» فردا  با حضور نوجوانان در سراسر کشور برگزار می شود
همایش سراسری «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان عاشورایی فردا چهارشنبه 5 مهرماه مصادف با ششم محرم در 317 امامزاده وبقعه متبرکه شاخص برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف تاکید کرد: لزوم برگزاری باشکوه  نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سند مالکیت 234هکتار از پنج مزرعه موقوفه در ابرکوه اخذ شد/ اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش برنامه اصلی اوقاف
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه از اخذ سند ماکیت234 هکتار از اراضی مزارع موقوفه حاج علی اکبر ابرقویی در ‏شهرستان خبر داد.‏
rss آرشیو
مقالات ویژه
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
احياي فرهنگ شهادت، دستاورد بزرگ نهضت امام راحل
در مکتب توحيد، آن چيزي داراي ارزش و ماندگاري است که در راه خدا و براي خدا شکل گيرد. هر مقدار از عمر انسان که براي خدا صرف شود. هر کاري که براي خدا انجام گيرد، مالي که در اين راه هزينه شود.
احياگر جنبش علمي امام صادق (ع)
هفتم صفر سال 128 هجري آسمان «ابواء»- منطقه کوچکي ميان مکه و مدينه- با شکفتن گلي ديگر از گلستان امامت عطرآگين گشت. موسي کاظم(ع) از مادري به نام «حميده خاتون» از بهترين بانوان عصر خويش متولد شد و پرورش يافت
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، رسم الخط کربلا+مسابقه
ویژه شهادت امام حسین علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع