رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سه شنبه 4 مهر 1396    
بازدید: 134

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ حجت‎الاسلام والمسلمین علی محمدی؛ نماینده ولی فقیه ورئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از  ظهر امروز سه شنبه  در بازدید از ستاد مرکزی طرح بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف و امور خیریه با مسئولان وکارشناسان اجرایی این طرح دیدار وگفت وگو  کرد.

وی با اشاره به اهداف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر لزوم برگزاری گسترده نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان تاکید کرد و گفت: در زمانی‎که نماز ظهر و عصر در روز عاشورا اقامه می‎شود، تمامی برنامه‎ها باید برای اقامه باشکوه‎تر نماز تعطیل شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: دنیا باید ببیند که در ظهر عاشورای حسینی، عزاداران حضرت سیدالشهداء عزاداری را به‎منظور اقامه نماز تعطیل می‎کنند.

حجت‎الاسلام محمدی ادامه داد : نظافت و بهداشت باید علاوه بر فضاهای داخلی امامزادگان و بقاع متبرکه در محیط پیرامونی این اماکن مقدس هم رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه همیشه در دیدار با مقام معظم رهبری، ایشان بر اجرای امینانه نیات واقفان تاکید دارند، گفت: نیات واقفان باید امینانه، عالمانه و با برنامه اجرا شود.در این دیدار  همچنین معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف  گزارشی از روند اجرای طرح بصیرت عاشورایی در امامزادگان کشور ارایه کرد.

 

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع