رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بازدید از قرارگاه بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف، گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء اقامه نماز است لذا باید نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یک سمبل در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور به‎صورت گسترده وبا شکوه برپا شود.
سه شنبه 4 مهر 1396    
بازدید: 200

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ حجت‎الاسلام والمسلمین علی محمدی؛ نماینده ولی فقیه ورئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از  ظهر امروز سه شنبه  در بازدید از ستاد مرکزی طرح بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف و امور خیریه با مسئولان وکارشناسان اجرایی این طرح دیدار وگفت وگو  کرد.

وی با اشاره به اهداف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر لزوم برگزاری گسترده نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان تاکید کرد و گفت: در زمانی‎که نماز ظهر و عصر در روز عاشورا اقامه می‎شود، تمامی برنامه‎ها باید برای اقامه باشکوه‎تر نماز تعطیل شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: دنیا باید ببیند که در ظهر عاشورای حسینی، عزاداران حضرت سیدالشهداء عزاداری را به‎منظور اقامه نماز تعطیل می‎کنند.

حجت‎الاسلام محمدی ادامه داد : نظافت و بهداشت باید علاوه بر فضاهای داخلی امامزادگان و بقاع متبرکه در محیط پیرامونی این اماکن مقدس هم رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه همیشه در دیدار با مقام معظم رهبری، ایشان بر اجرای امینانه نیات واقفان تاکید دارند، گفت: نیات واقفان باید امینانه، عالمانه و با برنامه اجرا شود.در این دیدار  همچنین معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف  گزارشی از روند اجرای طرح بصیرت عاشورایی در امامزادگان کشور ارایه کرد.

 

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نشست 3 روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای ایران، عراق و سوریه برگزار می‌شود
نشست سه روزه نمایندگان عتبات مقدس کشورهای جمهوری اسلامی ایران،عراق وسوریه به میزبانی سازمان اوقاف و امورخیریه از 7 تا 9 دی ماه در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
نخستین وقف با نیت استکبارستیزی و آزادی قدس شریف  به ثبت رسید
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: یک واحد آپارتمان نوساز در شهر نهاوند با نیت مبارزه با استکبار جهانی و آزادی قدس شریف وکمک به مردم فلسطین با نام موقوفه «ولایت» به ثبت رسید.
نخستین جشنواره عکاسی از موقوفات و امامزادگان تهران برگزار می شود/ جوایز میلیونی برای آثار برگزیده
دبیر‌ جشنواره‌ «عکاسی از موقوفات تهران» اعلام کرد «فراخوان عکاسی از موقوفات تهران» که دارای دو بخش عکاسی حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه است، به مدت ۱۵ روز تمدید شده است و عکاسان می توانند تا تاریخ دهم دی ماه تصاویر خود را ارسال کنند.
rss آرشیو
مقالات ویژه
فلسطین و قدس شریف از دیدگاه امام راحل
امروزه همه نظریه پردازان سیاسی به این مطلب اذعان دارند که ظهور انقلاب اسلامی در ایران در قرن بیستم موجب برهم خوردن نظم جهانی ساخته ابرقدرت‌های شرق و غرب شد.
امام صادق(علیه السلام) را بهتر بشناسيم
نام شريفش جعفر، كنيه‌اش ابوعبدالله و ابواسماعيل و لقبهايش‌فاضل، قائم، طاهر، كافل، منجى و مشهورترين آنها صادق بود.
وحدت بر محور نظام تربیت نبوی
وحدت مسلمانان جهان از ضروری ترین مسایل روز جوامع اسلامی است و همه باید بر محوری جامع و فراگیر که تمامی مذاهب و اندیشه های دینی، آن را قبول داشته باشند، گردهم آمده یک پارچه و هماهنگ حرکت نمایند.
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
کتاب ، فرشته های کوچک
شعری با موضوع آموزش صحیح وضو ویژه کودکان
کتاب ، قطره
مجموعه ای شعر و داستان ویژه کودکان
کتابچه ، خط های قرمز
ویژه ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
rss آرشیو
علما و مراجع