معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج فرهنگ وقف را مقدم بر ایجاد وقف جدید دانست و اظهار داشت: وظیفه یاوران وقف زنده کردن فرهنگ غنی وقف است و باید مردم را با اثار و برکات وقف آشنا کنند.
چهارشنبه 19 مهر 1396    
بازدید: 95

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف  از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین  احمد شرفخانی در نشست تخصصی با انجمن یاوران وقف در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان، مشکلات کشور را ناشی از فقدان تفکر جهادی دانست و اظهار کرد: اگر امروز کشور و مردم گرفتار مشکلات هستند به‌دلیل نبود تفکر جهادی است، وقتی تفکر ما سرمایه‌داری شد اخلاق، صداقت و فرهنگ ما نیز مادی می‌شود.

وی دستیابی به نتیجه و اقتصاد پویا را نتیجه زنده کردن فرهنگ کار جهادی دانست و ابراز کرد: هر کسی که از تفکر جهادی برخوردار باشد، می‌تواند به اسلام، مسلمانان و اقتصاد جامعه کمک کند

وی  مشکلات انسان‌ها و کشور را ناشی از فقدان تفکر جهادی دانست و گفت: وقتی تفکر ما سرمایه‌داری شد اخلاق، صداقت و فرهنگ ما نیز مادی می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: انسان یک عمر با تلاش  مال و ثروت جمع‌آوری می‌کند اما تنها چیزی که بعد از مرگ به کار او می‌آید و می‌تواند از تلاش خود بهره ببرد وقف و انفاق است چراکه مابقی ثروت توسط وراث تقسیم خواهد شد و هیچ نفعی برای میت ندارد.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اهمیت کار یاوران وقف، خاطرنشان کرد: هر قدمی که یاوران وقف برمی‌دارند برای دفاع از حقوق و منافع اسلام است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف یادآور شد: مستکبران در قرن نوزدهم سعی داشتند مانع پیشرفت دین شوند و تنها نامی از اسلام باقی بگذارند، از این رو هندوستان که 800 سال مسلمان بودند و زبان اصلی آنها فارسی بود آن را به کشوری فرقه‌ای با طوایف زیاد تبدیل کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: هر جایی که شاهد رشد اقتصاد بودیم دوری و نابودی از فرهنگ را نیز مشاهده کردیم، اما در مقابل هر جایی که فرهنگ رشد کرد رشد اقتصادی را هم تجربه کردیم.

معاون سازمان اوقاف با تأکید بر اینکه اتکای به دیگران موجب پسرفت کشور و عدم نتیجه می‌شود، گفت: وقف بهترین پشتوانه برای اقتصاد است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه دغدغه اصلی ما باید حضور در عرصه باشد، اذعان کرد: با حضور می‌توانیم اسلام را زنده نگه داریم و اقتصاد و فرهنگ دینی را پایدار کنیم.

شرفخانی مطرح کرد: ما باید نسبت به خود و اطرافیان احساس وظیفه کنیم چراکه دین پشتوانه اقتصادی می‌خواهد و پشتوانه اقتصادی مردم هستند.

وی ترویج فرهنگ غنی وقف را مقدم بر ایجاد وقف جدید دانست و اظهار داشت: وظیفه یاوران وقف زنده کردن فرهنگ غنی وقف است و باید مردم را با اثرات و برکات وقف آشنا کنند.

 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع