معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز اگر مجموعه مرکز مدیریت حوزه و سازمان اوقاف دست به دست هم دهند، قطعاً هنوز هم می توان برای حوزه های علمیه موقوفه ایجاد کرد، گفت: بخش زیادی از بازار تهران موقوفه برای حوزه های علمیه است.
چهارشنبه 19 مهر 1396    
بازدید: 63

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی در همایش بزرگ وقف وحوزه های علمیه که در مهدیه امامزاده نورشهر گرگان برگزار شد، درباره ایجاد موقوفه برای حوزه های علمیه اظهار کرد: امروز اگر مجموعه مرکز مدیریت حوزه و سازمان اوقاف دست به دست هم دهند، قطعاً هنوز هم می توان برای حوزه های علمیه موقوفه ایجاد کرد.

 

وی افزود: در عرصه تبلیغ وقف برای حوزه های علمیه، اوقاف به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد و احیای موقوفه برای حوزه های علمیه به دوش روحانیون است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: بخش زیادی از بازار تهران موقوفه برای حوزه های علمیه است اما به دلیل وجود برخی قوانین درآمدهای آن به حوزه های علمیه نمی رسد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی یادآور شد: قسمتی از موقوفات حوزه های علمیه در زمان پهلوی به دیگر دستگاه ها واگذارشده و یا اگر هم واگذار نشده است مثل فرودگاه شما در گرگان، اجاره حاصل از آن بسیار جزئی است.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع