نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه سنت حسنه «وقف» می تواند پشتوانه مناسبی برای حوزه های علمیه باشد، گفت: باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.
چهارشنبه 19 مهر 1396    
بازدید: 118

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت الله سید کاظم نورمفیدی؛ نماینده ولی فقیه در استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه که در محل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد، درباره ارتباط سنت حسنه وقف و حوزه های علمیه اظهار کرد: مدارس و حوزه های علمیه قدیمی شهر گرگان، نوعاً موقوفات متنوعی دارند و این نشان می دهد که وقف می تواند پشتوانه خوبی برای حوزه های علمیه باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه قدیمی گرگان اغلب دارای موقوفات هستند، تصریح کرد: در گذشته از موقوفات برای شهریه و هزینه حوزه های علمیه استفاده می شد وسیره متقدمین بر این بوده که وقتی حوزه ای را تاسیس می کردند برای پشتیبانی حوزه های علمیه هم موقوفاتی را قرار می دادند.

 

نماینده ولی فقیه در استان گرگان تاکید کرد: مروج وقف در تاریخ اسلام مخصوصاً در تاریخ تشیع، روحانیون، علما و حوزه های علمیه بودند وآن هم به تبع ائمه اطهار علیهما السلام بود؛ در نتیجه باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.

 

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کاری که علما در حوزه های علمیه انجام می دهند، قطعاً از دیگر اصناف برتر است، خاطرنشان کرد: حتماً یکی ازهمین چیزهایی که می شود برای آن وقف کرد، حوزه های علمیه است.

 

گفتنی است همایش وقف و حوزه های علمیه، با حضور نماینده ولی فقیه در استان گرگان، معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و مسئولان کشوری حوزه های علمیه و با همکاری اوقاف، حوزه های علمیه، دفترنمایندگی ولی فقیه، امام جمعه گرگان و سازمان تبلیغات اسلامی گلستان درمحل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
 تاکید مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری/ توجه به وقف در اشتغال، ازدواج و کمک به کودکان کار
رٸیس سازمان اوقاف یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات کشور را تولید علم و فناوری دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر وقف برای تولید علم و فناوری در جلسات خصوصی و خاص تاکید فراوان دارند.
پیام تسلیت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد سید مهدی فاطمیان
مرکز امور قرانی سازمان اوقاف وستاد عالی هماهنگی مسابقات قرانی کشور به مناسبت درگذشت استاد وپیشکسوت قرانی سید مهدی فاطمیان پیام تسلیتی صادر کرد.
 آیت‌الله سبحانی: حضور روحانیون در بقاع متبرکه تقویت شود/وقف راهی ماندگار برای نیکوکاری است
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است برای تحقق تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حضور روحانیون در این اماکن تقویت شود.
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
پوستر ، امام رضا علیه السلام
ویژه شهادت امام رضا علیه السلام
کتاب ، قانون اوقاف
ویژه هفته وقف
rss آرشیو
علما و مراجع