نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه سنت حسنه «وقف» می تواند پشتوانه مناسبی برای حوزه های علمیه باشد، گفت: باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.
چهارشنبه 19 مهر 1396    
بازدید: 72

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت الله سید کاظم نورمفیدی؛ نماینده ولی فقیه در استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه که در محل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد، درباره ارتباط سنت حسنه وقف و حوزه های علمیه اظهار کرد: مدارس و حوزه های علمیه قدیمی شهر گرگان، نوعاً موقوفات متنوعی دارند و این نشان می دهد که وقف می تواند پشتوانه خوبی برای حوزه های علمیه باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه قدیمی گرگان اغلب دارای موقوفات هستند، تصریح کرد: در گذشته از موقوفات برای شهریه و هزینه حوزه های علمیه استفاده می شد وسیره متقدمین بر این بوده که وقتی حوزه ای را تاسیس می کردند برای پشتیبانی حوزه های علمیه هم موقوفاتی را قرار می دادند.

 

نماینده ولی فقیه در استان گرگان تاکید کرد: مروج وقف در تاریخ اسلام مخصوصاً در تاریخ تشیع، روحانیون، علما و حوزه های علمیه بودند وآن هم به تبع ائمه اطهار علیهما السلام بود؛ در نتیجه باید کمر همت را محکم بست و وارد عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف شد.

 

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کاری که علما در حوزه های علمیه انجام می دهند، قطعاً از دیگر اصناف برتر است، خاطرنشان کرد: حتماً یکی ازهمین چیزهایی که می شود برای آن وقف کرد، حوزه های علمیه است.

 

گفتنی است همایش وقف و حوزه های علمیه، با حضور نماینده ولی فقیه در استان گرگان، معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و مسئولان کشوری حوزه های علمیه و با همکاری اوقاف، حوزه های علمیه، دفترنمایندگی ولی فقیه، امام جمعه گرگان و سازمان تبلیغات اسلامی گلستان درمحل امامزاده نور (ع) گرگان برگزار شد.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رئیس سازمان اوقاف از همکاری  رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال لوح سپاسی از همکاری رئیس کل دادگستری مازندران در صیانت از موقوفات این استان قدردانی کرد.
خدمت‌رسانی به زائران اربعین درمجتمع 10 هزار متری اوقاف/توزیع روزانه 10 هزار وعده غذای گرم در مرز چزابه
مسئول محور چزابه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ادارات‌کل اوقاف استانهای اصفهان، خوزستان، یزد و کرمان مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مرز چزابه را بر عهده دارند، گفت: امسال خدمات به زائران در این محور در مجتمع رفاهی سازمان اوقاف و امور خیریه که به مساحت 10 هزار متر دایر شده در زمینه‌های مختلف اطعام و رفاهی ارائه می‌شود.
گزارش تصویری
" ششمین دوره آموزشی مدیران روابط عمومی ادارات کل اوقاف سراسر کشور- آذربایجان شرقی
rss آرشیو
مقالات ویژه
مقاله ، وقف و توسعه سیاسی
جایگاه وقف در توسعه سیاسی پدیده ای نو و ناشناخته نیست و این بحث به گذشته های دور باز می گردد.
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. ...
از مدینه تا کربلا همراه با سیدالشهداء(علیه السلام)
فلسفه قيام ابي عبدالله الحسين ( علیه السلام ) را در سخنان آن حضرت در آغاز حرکت از مدينه وموضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است مي توان يافت .
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نشریه باران ، 267
ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری ویژه نوجوانان - آبان 96
rss آرشیو
علما و مراجع