نشست هماهنگی ویژه برنامه "قدم های آسمانی تا امام مهربانی"، طرح استقبال از زائران امام رضا(ع) با حضور مهندس عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف در مشهد مقدس برگزار شد.
چهارشنبه 19 مهر 1396    
بازدید: 162

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف  از  خراسان رضوی، این جلسه هم اندیشی با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و مدیران کل اوقاف و امور خیریه خراسان های شمالی، رضوی، جنوبی، سمنان و گلستان جهت خدمات رسانی بهتر به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با ارائه ی آمار از سال گذشته نسبت به نحوه ی خدمت رسانی به زائران نیز مطالبی را بیان کرد.

وی افزود: طرح سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ماه محرم و صفر است، و در دل این طرح ( قدم های آسمانی تا امام مهربانی) ویژه امام رضا (ع) و دهه اخر صفر در نظر گرفته شده که هرساله باشکوه خاصی اجرا می شود.

این مسئول اظهار داشت: در سال گذشته بیش از90 ایستگاه برای خدمت رسانی به زائران توسط 5 استان کشور داشتیم که خراسان رضوی با برپایی 47 ایستگاه بیشترین و خراسان جنوبی با 7 ایستگاه کمترین ایستگاه ها را در طول مسیر زائران داشتند.

احمدزاده گفت: برنامه های ویژه ای نیز در طول مسیر و در شبستان شیخ طوسی حرم مطهر رضوی ویژه زائران اهل سنت، طبق سنوات گذشته در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: عرضه محصولات فرهنگی، بسته سلامت، ارائه خدمات درمانی، حضور ببش از 95مبلغ جهت پاسخگویی به مسائل شرعی، اقامه نمازجماعت، تشکیل حلقه های معرفت، مشاوره وقف و... از دیگر برنامه هایی است که امسال نیز اجرا خواهد شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه این جلسه گفت: برای اینکه بتوانیم در جهت خدمت رسانی مطلوب به کاروان های پیاده قدم مثبتی برداریم باید تلاش کنیم تا فرهنگ خدمت رسانی را گسترش و نواقص و مشکلات را برطرف سازیم.

سیدمرتضی بختیاری ضروری‌ترین اهداف طرح «قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی» را ساماندهی کاروان‌های پیاده و اجرای برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد.

وی ادامه داد: حرکت کاروان های پیاده حرکت معنوی و الهی است، که پیامشان اظهار عشق وارادت به اهل بیت (ع) می باشد.

در این جلسه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان های شمالی، جنوبی، سمنان و گلستان نیز برای برطرف شدن مشکلات و هرچه بهتر اجرا شدن این طرح نظرات و پیشنهاداتی ارائه دادند.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع