رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با هیئتی ازعلمای اهل سنت و جمعی از استادان دانشگاههای سوریه با بیان اینکه برای رسیدن به پیروزی نهایی حفظ وحدت و اتحاد مسلمانان ضروری است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت کرده که از تمامی مظلومان عالم اعم از عرب وغیر عرب دفاع می کند .
یک شنبه 21 آبان 1396    
بازدید: 82

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با هیئتی ازعلمای اهل سنت و استادان دانشگاههای  سوریه در محل  سازمان اوقاف با بیان اینکه یکی از سیاست های خدشه ناپذیر ایران حمایت از تمامی مظلومان عالم است ،اظهار کرد: ما دوست دار ملت و دولت قانونی  سوریه هستیم  و در دوران سختی ها این را ثابت کردیم.

وی با تبریک پیروزی‌های اخیر ملت و دولت سوریه در مقابل تروریست‌های تکفیری وداعش  گفت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه امت واحده هستند و ما این را در عمل ثابت کردیم که از تمامی مظلومان عالم چه عرب یا غیر عرب و چه سوریه‌ای یا فلسطینی وغیر آن  دفاع می‌کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: استقامت و مقاومت ملت و دولت سوریه باعث سرافرازی این کشور شده است و این افتخار در تاریخ برای ملت و دولت سوریه ثبت خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدی افزود: راه نجات تمام مسلمانان جز مقاومت و ایستادگی در مقابل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس نیست.

وی با اشاره به اینکه راه رسیدن به پیروزی نهایی الزاماتی دارد که باید آن را بدانیم و به آن عمل کنیم، تصریح کرد: نکته مهم در راه رسیدن به پیروزی نهایی حفظ وحدت و اتحاد مسلمانان است چون دشمن در صدد اختلاف بین شیعه و سنی یا عرب و عجم است.

وی گفت: بعد از شکست دشمن یعنی آمریکا در صحنه نظامی باید وحدتمان حفظ شود چون آنها می‌خواهند از طریق تفرقه به امت اسلام ضربه بزنند.

وی با اشاره به اینکه رویارویی با دشمن در صحنه فرهنگی و جنگ نرم بسیار سخت‌تر از میدان نظامی و جنگ سخت است، تصریح کرد: دشمن ممکن است شُبهاتی را به مردم ایران و سوریه القاء کند و وظیفه ما این است که توطئه آنان را بشناسیم.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه هدف دشمن ضربه زدن به اسلام ناب محمدی و قرآن کریم است، گفت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه مشترکات زیادی دارند که باید به آن توجه کرد.

وی افزود: کتاب آسمانی، قبله و پیامبر(ص) مشترک از مشترکات بین ملت سوریه و جمهوری اسلامی ایران وسایر ملت های مسلمان است  و باید توجه داشته باشیم که دشمن ما هم مشترک است و دلیلش این است که دشمنان ما دشمنان قرآن، بیت‌الله‌الحرام، پیامبر و خدا هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به شبهه ‌وهابیت  مبنی بر اینکه قرآنی که در جمهوری اسلامی چاپ می‌شود با قرآن دیگر کشورهای اسلامی تفاوت دارد، خاطرنشان کرد: زمانیکه در مسابقات بین‌المللی قرآن، قرآن چاپ ایران را به قاریان می‌دادیم آنها بر عدم تفاوت قرآن چاپ جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها تاکید داشتند.

وی تاکید کرد: هرگونه شبهه‌ای در مورد مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران را باور نکنید و سوال کنید تا حقایق بازگو شود.

گفتنی است در دیدار هیئت سوری با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف، شیخ بسام؛ مفتی درعا، شیخ محمد قاسم حجازی؛ از مُبلغان سوری، احمد قطاش الحریری؛ رئیس مخابرات درعا، محمود الاخضر قویدر؛ از اساتید دانشگاه دمشق و تعدادی از شخصیت‌های سوری حضور داشتند و به بیان نظرات و تبادل نظر پرداختند.

در پایان حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با اهدای یک جلد  قرآن مجید به هر یک از مهمانان از آنها قدردانی  کرد.

 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع