مدیرکل اداره اوقاف وامور خیریه گیلان در دیدار جمعی از مدیران اداره اوقاف استان به مناسبت هفته وقف با نماینده ولی فقیه در گیلان، اظهار کرد: گیلان پنج هزار موقوفه و 941 بقعه متبرکه دارد.
دوشنبه 22 آبان 1396    
بازدید: 63
به گزارش ستاد خبری دهه  وقف  حجت الاسلام ستار علیزاده، حفظ عین موقوفات را از اولویت های اصلی سازمان اوقاف برشمرد و گفت: در این راستا اداره کل اوقاف گیلان برای 750 رقبه موقوفه سند مالکیت گرفته است.
مدیرکل اداره اوقاف گیلان از احیای 30 هکتار از اراضی موقوفات به ارزش 800 میلیارد ریال خبر داد و افزود: برای هشت هزار و 500 رقبه موقوفه نقشه GIS تهیه شده است.
 وی با اشاره به در دست ساخت بودن 11 پروژه عمرانی در حوزه موقوفات گیلان، گفت: متراژ  در دست ساخت این موقوفات 23 هزار متر مربع است که با بهره برداری از این طرح ها 160 میلیارد ریال ارزش افزوده، عاید موقوفات استان می شود.
علیزاده یادآور شد: با افتتاح این طرح ها برای 300 نفر شغل ایجاد می‌شود.
 وی اذعان داشت: اوقاف گیلان موفق شده یک هزار و 850 متر مربع از موقوفات عرصه و اعیان وقف را بازسازی کند.
مدیرکل اداره اوقاف گیلان اعلام کرد: 255 پروژه در سطح بقاع متبرکه در دست اقدام است که میانگین پیشرفت فیزکی آنها 65 درصد است.
 وی در ادامه به بخشی دیگر از فعالیت های اداره کل اوقاف گیلان در ترویج سنت حسنه وقف اشاره و اظهار کرد: در سال یک هزار مبلغ بومی و غیر بومی به مناطق مختلف گیلان اعزام شده‌اند.
 علیزاده با اشاره به برپایی 20 خیمه معرفت با غرفه های هشت گانه در بقاع شاخص گیلان در سال جاری ، گفت: برپایی 120 ایستگاه همه واقف باشیم و تهیه یک هزار و 100 دقیقه خبر و مشتقات آن از دیگر فعالیت های تبلیغی اوقاف گیلان بوده است.
 وی برگزاری 200 نشست تخصصی صنفی با پزشکان، مهندسان، بازاریان و اصناف مختلف و تشکیل 30 کمیته یاوران وقف را از دیگر اقدمات اوقاف گیلان خواند و گفت: به مدد همین فعالیت های تبلیغی و ترویج فرهگ وقف در سال جاری 40 وقف جدید به ثبت رسیده است.
مدیرکل اداره اوقاف گیلان همچنین به فعالیت های قرآنی اوقاف گیلان اشاره کرد و گفت: 361 کلاس آموزش قرآن در سراسر گیلان فعال است.
 وی با اشاره به همکاری 330 مربی قرآنی با اوقاف گیلان، افزود: پنج هزار قرآن آموز در کلاسهای آموزش قرآن اوقاف شرکت می‌کنند.
علیزاده به برنامه های اوقاف گیلان در هفته وقف اشاره کرد و گفت: 176 عنوان برنامه در هفته وقف در گیلان اجرا می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف گیلان تاکید کرد: اگر فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود بسیایر از مشکلات و آسیب‌های موجود از بین خواهد رفت.
 
 
   
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
روزانه 6 هزار پرس غذا بین زلزله‌زدگان توزیع می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه 6000 غذا بین زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع می شود.
60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا شد
سه دانشمند منتخب در همایش ملی جایزه وقف ( جایزه موقوفه بنیاد البرز ) هدایای دریافتی خود را شامل 60 سکه بهار آزادی به زلزله‌زدگان غرب کشور اهداء کردند.
اسامی  54برگزیده جایزه ملی وقف/ اجرای نیت واقف نیک اندیش حسینعلی البرز
همزمان با ششمین روز از دهه بزرگداشت وقف که به نام روز وقف علم وفناوری نامگذاری شده است با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ودکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس از 54 نخبه برتر کشور در بخش های مختلف تجلیل شد .
rss آرشیو
مقالات ویژه
امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش‌ها
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل بقای اقلیت‌شیعه در آن عصر بود، چنان با عظمت است که تاکنون محققان زیادی را به تحلیل و تبیین آن واداشته است.
نقش وقف در تامين مالي توسعه گردشگري
سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون به عنوان يکي از روشهاي تامين مالي فعاليتهاي عام‌المنفعه نقشي اساسي در اقتصاد جوامع اسلامي ايفا نموده است. دامنه و حوزه نفوذ وقف طيف وسيعي از کسب و کارها و فعاليتها از...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
rss آرشیو
علما و مراجع