اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

فتنه 88 اعتراض نبود بلکه تقابل با قانون بود / بقای انقلاب به حضور مردم بستگی دارد

فتنه 88 اعتراض نبود بلکه تقابل با قانون بود / بقای انقلاب به حضور مردم بستگی دارد

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تشریح نکات عبرت‌آموز فتنه 88 پرداخت و گفت: فتنه ۸۸ اعتراض نبود بلکه تقابل با قانون بود.

 یک شنبه 10 دی 1396   209  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه آیت‌الله علی سعیدی؛ نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم راهپیمایی بزرگداشت سالروز ۹ دی در جمع مردم اهواز اظهار کرد: خدا را شاکرم که توفیق داد در جوار مضجع شریف علی بن مهزیار اهوازی در جمع شما مردم قهرمان خوزستان حضور داشته باشم.

وی تاکید کرد: نُهم دی یادآور حماسه بزرگی است که ملت ایران در جهت مقابله با فتنه‌ای که برای تضعیف و مقابله با حاکمیت الهی پیش‌بینی شده بود، خلق و این فتنه را خنثی کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران افزود: فتنه سال ۸۸ نه اولین فتنه بود و نه آخرین فتنه است؛ آنچه برای ملت ما حائز اهمیت بوده توجه به ویژگی‌ها، ریشه‌ها و پیامدها و تکلیف مردم ما در این شرایط حساس است.

آیت‌الله سعیدی در ادامه به بیان عبرت‌های فتنه ۸۸ پرداخت و گفت: اولین عبرتی که از فتنه ۸۸ برای ما قابل دریافت خواهد بود، این است که فتنه ۸۸ مدل حرکت نرمی برای مقابله با انقلاب جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با اشاره به اینکه اصولاً شیوه امریکا برای براندازی انقلاب‌ها گاهی سخت‌افزاری و گاهی نرم‌افزاری است، تصریح کرد: آنچه در افغانستان و عراق و مشابه آن در طول نیمه دوم قرن بیستم در ۲۲ کشور توسط امریکا انجام گرفت،‌ حملات سخت‌افزاری بود؛ اما شیوه‌ای که امریکا در شوروی، اوکراین و برخی دیگر از کشورها به کار گرفت،‌ شیوه نرم‌افزاری بود.

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران تاکید کرد: فرقی بین تعامل و مذاکره با تحریم و محاصره و جنگ سخت نیست؛ هدف براندازی است.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: آمریکا نمی‌توانست به شیوه نظامی امپراطوری شوروی را ساقط کند اما با شیوه نرم‌افزاری این امپراطوری را به استحاله کشاند و زمینه سقوط آن را فراهم کرد.

وی افزود: دشمن آنچه درباره ایران به کار گرفت در ابتدا جنگ نیابتی بود که توسط صدام شروع شد و مراحل بعدی آن تا بحث تحریم و تعامل و مذاکره ادامه یافت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: این فتنه یک کودتای مخملی بود و در سال ۸۸ جریانی که از دیرباز دنبال حاکمیت تفکر خودشان بودند احساس کردند جریان‌های انقلابی و اصول‌گرا جلوی آن را گرفته‌اند و با ایجاد یک فتنه درصدد انداختن آن مسیر در جاده خود بودند؛ آنچه در سال ۸۸ اتفاق افتاد مدل جنگ نرم برای براندازی و استحاله انقلاب بود.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه دومین عبرت فتنه ۸۸ تلاقی منافع جریان تجدیدنظرطلب با منافع آمریکا بود، تصریح کرد: آنچه زمینه‌ساز سقوط شوروی بود تلاقی منافع عناصر غرب‌گرای آنها با منافع آمریکا بود؛ در کشور ما نیز سیاستمدارانی هستند که طرفدار تفکر لیبرال مسلمانی هستند و منافع آنها با غرب یکجا تلاقی می‌کند؛ آنها در فتنه ۸۸ توانستند همدیگر را پیدا کنند و ما همه شاهد بودیم خانم کلینتون و دیگران با چه اهتمامی از این جریان حمایت کردند.

وی سومین نکته عبرت‌آموز فتنه ۸۸ را تقابل با حاکمیت دینی و نه تقابل دو کاندیدا عنوان کرد و افزود: برخی خواص اشتباه می‌کردند؛ خدمتشان می‌رفتیم و می‌گفتیم چرا وارد صحنه نمی‌شوید؟ می‌گفتند ما بین دو کاندیدا وارد نمی‌شویم. تا یک هفته ممکن است بگوییم تقابل بین دو کاندیدا بود؛ اما پس از آن تقابل بین یک جریان ماجراجو با حاکمیت دینی بود؛ اینجا هم مردم و هم خواص جامعه تکلیفشان متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: چهارمین نکته عبرت آموز، قابلیت تکرار فتنه است؛ انسان عاقل و مردم انقلابی از گذشته عبرت می‌گیرند؛ این فتنه نه اولین است و نه آخرین خواهد بود؛ در جریان بنی‌صدر برخی حرکت‌ها را شاهد بودیم یا اینکه قائله ۱۴ اسفند دانشگاه تهران را یادمان نرفته است و ۱۸ تیر ۷۸ نیز این قضایا را شاهد بودیم؛ فتنه ۸۸ در تداوم حرکت‌های قبلی بود و ممکن است در آینده به شکل‌های دیگر تکرار شود و حضور مردم در این مواقع لازم است.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه نکته دیگر عبرت‌آموز فتنه ۸۸ همبستگی بین مجموعه ضد انقلاب داخلی و خارجی است، تصریح کرد: در این فتنه شاهد بودیم که سلطنت طلب‌ها، بهایی‌ها، مجرمین و محکومین و همه کسانی که به نوعی با دین و دیانت و حاکمیت دینی مخالف بودند؛ چه در داخل و چه خارج در این ماجرا وارد شدند و کنار هم قرار گرفتند

وی خاطرنشان کرد: شعارهایی که در تهران می‌دادند شعارهایی بود که با شعارهای انقلاب سازگاری نداشت بنابراین ما می‌بینیم در هر فتنه‌ای چه کسانی با چه شعارهایی در این قضایا وارد می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ششمین نکته عبرت‌آموز این بود که فتنه ۸۸ اعتراض نبود بلکه تقابل با قانون بود.

آیت‌الله سعیدی در ادامه به بیان ویژگی‌های حماسه ۹ دی پرداخت و یادآور شد: در نگرش دینی مردم جایگاه‌ ویژه‌ای دارند؛ انتخاب حاکم و رهبر با ذات باریتعالی است اما تحقق حاکمیت دینی منوط به حضور مردم در صحنه است.

وی افزود: هر کجا مردم با هر یک از انبیاء همراه شدند حاکمیت دینی شکل گرفت و هر جا همراه نشدند، زمینه آن فراهم نشد؛ در انقلاب حضرت نوح (ع) مردم همراهی نکردند، حاکمیت الهی شکل نگرفت؛ در عصر حضرت موسی (ع) انقلاب الهی شکل گرفت اما چون مردم در ادامه همراهی نکردند انقلاب ساقط شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم همچنانکه در حدوث انقلاب نقش دارند، در بقای آن نیز نقش دارند، تصریح کرد: انقلاب صدر اسلام با رهبری پیامبر اکرم (ص) شکل گرفت؛ حاکمیت دینی استمرار داشت اما بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) مردم در صحنه نماندند و در بقای آن همراهی نکردند؛ امروز ۳۹ سال است که انقلاب اسلامی ثابت و استوار مانده است چون مردم در حدوث و بقای انقلاب حضور دارند و این یعنی بقای انقلاب به حضور مردم بستگی دارد.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: نخستین ویژگی حماسه ۹ دی بازگرداندن ثبات قدرت حاکمیت نظام در برابر اقدامات ساختارشکنانه بود.

وی با اشاره به اینکه دومین ویژگی این حماسه نیز حاکمیت قانون در برابر اهرم فشار و جنجال‌آفرینی بود، خاطرنشان کرد: حضرات می‌خواستند با آشوب و جنجال‌آفرینی کارشان را پیش ببرند؛ آن گونه که در شوروی و اوکراین اتفاق افتاد؛ اما مردم برای پاسداری از قانون و انقلاب آمدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ویژگی دیگر حماسه ۹ دی را تبلور صلابت و نقش مؤثر ولایت فقیه در پاسداری از کیان اسلام دانست و گفت: پاسداری از اسلام هم نقش مردم و تکلیفی بر دوش رهبری است؛ ایشان بعد از ۲۹ خرداد وقتی از اتمام حجت مأیوس شدند با صلابت رهبری به میدان آمدند و زیر بار ابطال انتخابات نرفتند و قائله با حضور مردم ختم شد.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه ویژگی دیگر حماسه ۹ دی تجلی تکلیف‌مداری مردم در پاسداری از امامت، رهبری الهی و شریعت بود، تاکید کرد: مردم هم پاسدار امامت هستند هم شریعت؛ امام باقر (ع) در پاسخ شخصی که پرسیده بود چرا حضرت فاطمه (س) بین در و دیوار قرار گرفت؟ فرمودند: اگر جعفر و حمزه آن روز بودند نمی‌گذاشتند این اتفاق بیفتد؛ امروز هم اگر در جامعه جعفرها و حمزه‌ها باشند و مردم هم جعفروار و حمزه‌وار از شجره طیبه ولایت حمایت کنند، دشمنان هیچ حرکت و غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

وی تصریح کرد: ۹ دی مدلی ملی و بومی برای مقاومت در برابر زیاده‌خواهی دشمن بود و این روز معیار سنجش انقلابی‌گری از انقلابی‌نمایی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: افرادی تحت نام امام (ره) و خط امام (ره) در برابر جانشین امام، قانون و شورای نگهبان ایستادند. آیت‌الله سعیدی افزود: عده‌ای از مردم را به خیابان کشاندند و آشوب به پا کردند تا بتوانند خواسته‌شان را عملی کنند اما مردم به صحنه آمدند و صف انقلابی‌گری از انقلابی‌نمایی جدا شد.

وی گفت: شما مردم عزیز اهواز و خوزستان بیشترین هزینه را در دوران دفاع مقدس، به انقلاب و نظام دینی تقدیم کردید؛ امروز تکلیف سنگینی بر دوش ملت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: همه ملت‌های گذشته تاریخ و امروز منتظرند میزان استقامت،‌ صبر و مقاومت ملت ایران را بسنجند که آیا می‌توانند جام قهرمانی ملت‌های دنیا را بالای سر ببرند؟ این شدنی است مشروط به اینکه مردم مقاومت کنند و در برابر حرکت‌های ایذایی و موذیانه بایستند.

آیت‌الله سعیدی گفت: خداوند به پیامبر می‌فرماید: «فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَمَنْ تَابَ مَعَكَ»(هود، ۱۱۲) خداوند اول فرمان به استقامت می‌دهد، سپس می‌فرماید: «کما أمرت» این استقامت باید در چارچوب مأموریت و اعتلای کلمه اسلام و توحید باشد و پس از آن می‌فرماید استقامت تو به تنهایی کافی نیست، مردم هم باید کنار تو استقامت کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز در صحنه عراق و لبنان و سوریه مشاهده می‌کنید ناشی از اراده با صلابت رهبری و پشتیبانی مردم انقلابی ایران است که بحمدالله فرهنگ بسیجی و تفکر بسیجی در منطقه صادر شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: امریکایی‌ها با همه تلاش می‌خواستند عراق و سوریه را تحت سلطه خود قرار دهند اما نتوانستند این کار را انجام دهند؛ راه ادامه دارد؛ مدل روشن است؛ جاده مشخص است و تنها راه استقامت، حرکت بر محوریت رهبری است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر