اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

میرباقری:نظام سرمایه‌داری غربی سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به وقف شده است/ابزارهاي فرهنگ سازی وقف به روز شود

میرباقری:نظام سرمایه‌داری غربی سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به وقف شده است/ابزارهاي فرهنگ سازی وقف به روز شود

عضو مجلس خبرگان رهبری نظام سرمایه‌داری غرب را سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به سنت حسنه وقف دانست.

 جمعه 22 دی 1396   1838  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست هم‌اندیشی نخبگان تبلیغی کشور که در محل اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه در قم برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ سکولار و سرمایه‌داری در اصول و مبانی خود با ارزش‌های دینی و اسلامی در تضاد است.

وی با اشاره به کارکردهای مهم وقف در جامعه اسلامی تصریح کرد: وقف یکی از سرمایه‌گذاری‌های تاریخی در منطق اسلام در زمینه‌های اقتصادی با نقطه مختصات خود بوده که خدمات ارزنده و قابل‌توجهی نیز در طول 14 قرن اخیر ارائه کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان ضرورت استفاده از ابزارهای روز و متناسب با نیازهای جامعه برای ترویج فرهنگ وقف در کشور گفت: ابزار تبلیغی وقف باید متناسب با نیازها به‌روز شده و از ابزارهای نوین تبلیغ در این زمینه مانند هنر، سینما و ادبیات استفاده کرد که ازجمله مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابرازهای نوین تبلیغ در دنیای امروز است.

میرباقری تحولات سریع اجتماعی در جهان معاصر را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: باید متناسب با تحولات اجتماعی عرصه وقف را نیز متحول کرد تا از نظر کمی و کیفی بتواند نقش کاربردی خود را در جامعه ایفا کند، همچنین باید برنامه‌ای جامع برای توسعه وقف در کشور صورت گیرد.

وی با بیان اهمیت آسیب‌شناسی در زمینه وقف یادآور شد: باید آسیب شناسي مناسبی از کم‌رنگ شدن وقف در جامعه صورت گیرد، فرهنگ توسعه غربی از اصل با مسئله وقف در تضاد بوده و به هر میزان که فرهنگ توسعه غربی در کشور جاری شود فرهنگ وقف و ازخودگذشتگی کم‌رنگ‌تر خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر برخی کارکردهای مخرب فرهنگ غرب در سطح جامع افزود: نظام سرمایه‌داری غرب سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به وقف، ازدواج و نهاد خانواده شده و فرهنگ توسعه غربی با نهاد خانواده مخالف است بنابراین مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مانع و مزاحم درزمینهٔ اجرای احکام اسلامی در درجه نخست در جامعه اسلامی نظام سرمایه‌داری غربی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر