اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

شرفخاني تاکید کرد: کاهش مشکلات سازمان اوقاف با اطلاع‌رسانی مناسب/52 درصد بقاع متبرکه فاقد درآمد است

شرفخاني تاکید کرد: کاهش مشکلات سازمان اوقاف با اطلاع‌رسانی مناسب/52 درصد بقاع متبرکه فاقد درآمد است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌ مناسب، بخش مهمی از مشکلاتی که امروز پیرامون سازمان اوقاف وجود دارد را حل می‌کند، گفت: در سطح کشور بالغ‌ بر 4 هزار امامزاده وبقعه متبركه به دلیل شرایط و وضعیت سخت و دشوار جغرافیایی اصولاً زائرپذیر نیستند.

 جمعه 22 دی 1396   1145  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد شرفخاني معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم‌اندیشی نخبگان تبلیغی کشور که در محل اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف در قم برگزار شد، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌ مناسب، بخش مهمی از مشکلاتی که امروز پیرامون سازمان اوقاف وجود داشته را حل می‌کند.

وی با اشاره به رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در زمینهٔ بقاع متبرکه افزود: از مجموع 8 هزار بقعه متبرکه‌ که در کشور وجود دارد تنها 48 درصد آن‌ها دارای درآمد ثابت و عوایدی ازاین‌دست بوده و 52 درصد دیگر عملاً هیچ‌گونه درآمد اقتصادی براي احيا ،عمران و فعاليت فرهنگی ندارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف مشکلات دسترسی را یکی از مهم‌ترین مشکلات در زمینهٔ بقاع متبرکه دانست و گفت: در سطح کشور بالغ‌ بر 4 هزار امامزاده وبقعه متبرک به دلیل شرایط و وضعیت سخت و دشوار جغرافیایی اصولاً زائرپذیر نبوده که به‌نوبه خود لازم است شرایط دسترسی آن‌ها نیز بهبود پیدا کند.

شرفخانی با اشاره به مدیریت واحد، جامع و متمرکز مباحث مالی بقاع متبرکه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: تمامی درآمدهای حاصل از این بقاع متبرکه برای هزینه‌های جاری و جانبی آن‌ها صرف می‌شود اما مدیریت واحد آن‌ها توسط سازمان اوقاف به‌صورت متمرکز و جامع ساماندهی شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر