اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

ثبت‌نام نزدیک به 2 هزار گیلانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

ثبت‌نام نزدیک به 2 هزار گیلانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان از ثبت‌نام یک هزار و 861 گیلانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبر داد.

 سه شنبه 26 دی 1396   1781  0      

به گزارش ستاد خبری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم محمد مهدی قربانیان؛ رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان درباره تعداد ثبت‌نام کنندگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان گیلان اظهار کرد: تاکنون یک هزار و  45 نفر در بقاع متبرکه و 816 نفر در موسسات قرآنی استان برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در استان گیلان در همه شهرستان‌هایی که حداقل 200 داوطلب حضور دارند، آزمون برگزار خواهد شد، گفت: در گیلان 60 موسسه قرآنی داریم و در بقاع متبرکه استان نیز 360 کلاس قرآن دایر است.
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان کرد: ثبت‌نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از 18 آذرماه سال جاری آغاز شده و تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.
قربانیان افزود: این آزمون در چهار موضوع حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم، معارف و اهل‌بیت (ع) و انس با قرآن کریم و 26 رشته برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه محدودیت سنی برای هیچ شرکت کننده‌ای وجود نداشته است، تصریح کرد: این آزمون به‌صورت مشترک با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت آموزش و پرورش و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون 11 دوره از این آزمون و سازمان اوقاف پنج دوره آزمون را برگزار کرده‌اند.
قربانیان با بیان اینکه علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به سایت quranedu.ir مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: آزمون به‌صورت کتبی است و در 10 اسفندماه همزمان با سراسر کشور در گیلان نیز برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر