اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حدیث هفته

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

پژمانفر:ضرورت ورود خیران به حوزه «وقف در فضای مجازی» / «وقف» مورد غفلت قرار گرفته است

پژمانفر:ضرورت ورود خیران به حوزه «وقف در فضای مجازی» / «وقف» مورد غفلت قرار گرفته است

رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت عظیم وقف به‌صورت جدی مورد غفلت قرار گرفته است، بر ضرورت ورود خیران به حوزه وقف در فضای مجازی تاکید کرد.

 شنبه 30 دی 1396   1241  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر؛ رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی درهمایش استانی بزرگداشت عالم واقف مرحوم میرزا ابو صالح رضوی درباره ضرورت حضور واقفان در عرصه فضای مجازی اظهار کرد: یکی از نیازهای امروز جامعه وقف در حوزه فضای مجازی است و خیران باید به این حوزه نیز ورود کنند.
وی افزود: موضوع وقف در حوزه‌های مختلف بدون توقف، پیشتاز و مسیر فرهنگی کشور را تحت تاثیر قرار داده اما این ظرفیت عظیم به‌صورت جدی مورد غفلت قرار گرفته است.
رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خیران در خصوص نیازهای عام‌المنفعه، موقوفات زیادی ایجاد کرده‌اند، تصریح کرد: اگر سنت حسنه وقف و آثار آن به‌عنوان صدقه جاریه محقق نمی‌شد، جامعه امروز با مشکلات بسیاری روبه رو بود.
پژمانفر تاکید کرد: علما باید با آشنا کردن مردم و خیران به سنت حسنه وقف ذائقه آنان را به سوی تدین و نظم اجتماعی هدایت کنند.
وی گفت: در زمان پهلوی اول و دوم موقوفات در راستای نیت واقف صرف نمی‌شد و به همین دلیل انگیزه افراد در مسیر وقف کمرنگ و لطمه زیادی به این فرهنگ حسنه خورد.
رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: احیای سنت حسنه وقف یک ضرورت و نیازمند عملیات دقیق و حساب شده است و باید با ایجاد اطمینان و اعتماد به مردم، ذائقه نگرانی آنان محو شود که این فرهنگ سازی به عهده حوزه های علمیه است.
برچسب ها   پژمانفر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار