اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حدیث هفته

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

واکنش معاون سازمان اوقاف به اظهارات پورمختار در مجلس / آمادگی برای تداوم تعامل با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مردم

واکنش معاون سازمان اوقاف به اظهارات پورمختار در مجلس / آمادگی برای تداوم تعامل با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مردم

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این سازمان هم مثل همه مجموعه‌های دیگر نظام معصوم و بدون خطا نیست، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه بر حسب وظیفه قانونی و شرعی باید با دقت و بررسی مناسب نسبت به حقوق موقوفات اقدام کند.

 دوشنبه 16 بهمن 1396   1517  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی؛ معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه در واکنش به اظهارات محمدعلی پور مختار نماینده مردم بهار، لالجین و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه متولی شرعی و قانونی موقوفات و اجرای نیات واقفان خیر اندیش است، اظهار کرد: موردی که ایشان اشاره کرده‌اند مربوط به مسئله‌ای در استان همدان است که بخشی از آن انجام شده و بخشی دیگر به جهت ورود دستگاه‌ها نظارتی و برخی مسائل شرعی و قانونی با تاخیر مواجه شده که مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد.
وی افزود: این سازمان همواره پاسخگوی ابهامات و سوالات دستگاه‌های نظارتی و بازرسی بوده و در شرایط کنونی با اقدامات مختلفی که در راه اندازی سامانه جامع مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه انجام داده در شفاف ترین مقطع زمانی خود قرار دارد.
معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف با اشاره به ضرورت رعایت جوانب شرعی و قانونی در حفظ و احیاء و تبدیل به احسن موقوفات تصریح کرد: به منظور حل مشکلات مردم و مستاجران، این سازمان و ادارات تابعه نهایت همکاری و تعامل را با نمایندگان حوزه‌های انتخابیه دارای مشکلات قانونی و شرعی داشته و اخیرا در روز  پنج شنبه 12 بهمن نیز مدیر کل اوقاف همدان با آقای امیر خجسته؛ نماینده محترم مردم همدان و فامنین در مجلس نشست مشترکی را در همین خصوص برگزار کرده‌اند.
حاتمی با بیان اینکه برای حل مشکلات مردم در موقوفات شهر کبودرآهنگ اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است، تاکید کرد: برای اجرایی شدن اذن مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل به احسن دو موقوفه امیرنظام کبودرآهنگ و زبیده خانم لالجین، تاکنون جلسات تعاملی زیادی با نمایندگان مردم، مدیران ادارات استان و خود مردم برگزار شده است و در عین حال این سازمان و اداره کل متبوع همچنان آماده همکاری برای حل وفصل نهایی مشکلات مردم با حفظ منافع موقوفه و رعایت جمیع جهات و ضوابط شرعی است.
وی ادامه داد: ما از هرگونه نقد سازنده و تذکر استقبال می‌کنیم اما نمیتوانیم منافع موقوفه و امور شرعی را در نظر نگیریم چرا که منافع موقوفه از منافع مردم جدا نیست.
معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف گفت: در ایام دهه فجر انقلاب و در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی و با وجود این همه خدمات به مردم که ثمره نظام و خون شهداست، بهتر بود با ادبیات بهتری نقدها بیان شود و تعبیرات کلی نیز در خصوص این سازمان به کار برده نشود چرا که با وجود همه نقدها، خطاها و اشتباهات نمی‌توان چشم ها را بر روی این همه خدمات بست.
حاتمی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم بدون بررسی و نظارت دقیق عمل کنیم چرا که در دنیا و آخرت مدیون خواهیم بود اما بر حسب وظیفه  برای چندمین بار آمادگی خود را برای همکاری و هماهنگی با نمایندگان محترم ملت برای حل مشکلات مردم با رعایت جمیع ضوابط شرعی، قانونی وحقوقی اعلام می‌داریم.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار