اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

جا دارد از اوقاف تشکر کنیم / ساخت مجتمعی فرهنگی، آموزشی و ورزشی نه سونا وجکوزی!

جا دارد از اوقاف تشکر کنیم / ساخت مجتمعی فرهنگی، آموزشی و ورزشی نه سونا وجکوزی!

اسماعیل دوستی؛ عضو سابق شورای شهر تهران به شبهه‌افکنی‌ها درباره ساخت سونا و جکوزی در زیر زمین امامزاده‌ای واکنش نشان داد.

 چهارشنبه 18 بهمن 1396   1426  0      

اسماعیل دوستی؛ عضو سابق شورای شهر تهران درخصوص صحت و یا عدم صحت ساخت سونا و جکوزی در زیر زمین امامزاده قاضی صابر ده ونک بیان کرد: سونا و جکوزی به هیچ عنوان در زیر امامزاده نیست بلکه در زمینی مجاور امامزاده است که این زمین را اداره اوقاف وامور خیریه شمیران جهت ساخت مجتمع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در اختیار شهرداری گذاشته است. بنده معتقد هستم این پروژه بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حدود یک ماه پیش؛ شهردار تهران گزارشی ارائه کرد که در آن ادعا شده بود در دوره قبل در طول دوازده سال شهرداری تهران مرتکب تخلفات گسترده ای شده است. مطابق این گزارش در سال‌های ابتدایی اواخر دهه 80  و ابتدای دهه 90  شهرداری سابق اقدام به بازسازی امامزاده صابر واقع در محله ده ونک تهران کرد اما ساخت سونا و جکوزی در زیرزمین این امامزاده را جایگزین مرمت این امامزاده کرد.
در رابطه با همین امرقاسم میرزایی نکو درباره گزارش نجفی شهردار تهران درباره هزینه‌کرد منابع شهرداری در دوران گذشته به «خبرآنلاین» گفت: به‌طور کلی موضوع منابع مالی و هزینه‌کرد آنها و مباحثی از قبیل واگذاری پروژه‌های عمرانی یا کمک‌هایی تحت عناوین کمک به نهادهای فرهنگی، مساجد و هیات‌های مذهبی ابهامات جدی دارد.
نماینده دماوند و فیروزکوه با انتقاد از رویه این کمک‌ها در دوران مدیریت سابق شهرداری تهران گفت: به‌طور مثال زیر امامزاده‌ای در ونک، سونا و استخر و جکوزی ساخته شده و ۳۰ میلیارد برای آن هزینه شده است.
میرزایی نکو تاکید کرد: امامزاده چه نیازی به چنین تشکیلات و ساخت و سازی داشته است و از اساس ساخت یک استخر و جکوزی نباید این رقم هزینه برمی‌داشته است. این دست از سوالات برای مجلس و مردم جدی است و انتظار داریم کلیه این موارد به صورت شفاف رسیدگی شود و جزئیات آن مورد پیگیری اداری و حقوقی قرار بگیرد.
در راستای ابهام‌زدایی از این موضوع اسماعیل دوستی؛ عضو اصلاح طلب شورای شهر چهارم، به خبرنگار دیده‌بان ایران گفت: روزنامه آرمان در گزارش امروز خود اقدام به انتشار نقل قولی از سوی یکی از نمایندگان محترم مجلس کرد در این گزارش به ساخت استخر و سونا در زیر یک امامزاده ده ونک اشاره شده بود. در این گزارش ادعا شده بود شهرداری تهران اقدام به ساخت سونا و جکوزی در زیر زمین امامزاده صابر واقع در ده ونک کرده و هزینه‌ای 30 میلیاردی بابت آن انجام داده است. در ابتدای امر باید بدانیم که این پروژه جهت رفاه مردم "ده ونک" با توافق اداره اوقاف مصوب و اجرا شده است.
استاندار سابق کهگیلویه و بویر احمد در دوره اصلاحات ادامه داد: این پروژه قبل از شورای شهر چهارم مصوب شده بود و همچنین آقای مسجد جامعی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر به‌صورت جدی پیگیر اجرای این پروژه بود. در چند نوبت بازدید بنده از این پروژه، مردم رضایت خود را از پیگیری آقای مسجد جامعی اعلام می‌کردند اما دلیل سکوت حاضر ایشان را نمی‌توان درک کرد! ایشان مانند موارد دیگر فقط سکوت اختیار کرده است.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین تصریح کرد: در آن محله زمینی وجود نداشت که شهرداری بتواند یک مجتمع فرهنگی و ورزشی ایجاد کند. با توافق اداره اوقاف مقرر شد (که این قرارداد به صورت مکتوب موجود است) که مجتمعی فرهنگی، آموزشی و ورزشی در کنار این امامزاده برای مردم آن منطقه ایجاد شود که اینجا جا دارد از اوقاف تشکر کنیم. مطابق این قرارداد شهرداری وظیفه داشت هم امامزاده را بازسازی کند و هم در زمینی به مساحت 1000 متر یک مجتمع فرهنگی، ورزشی، قرائت خانه، کتابخانه، آموزش، مشاوره و استخرو سونا بسازد و همچنین شبستان امامزاده را گسترش دهد.
همچنین قرار است حدود 5000 متر زیربنای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در کنار امامزاده با یک طبقه پارکینگ در کنار امامزاده ساخته شود.
دوستی افزود: همگان به خوبی می‌دانند به‌دلیل عدم وجود مجتمع فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی در این ناحیه، هدف از ساخت این مجتمع خدمات رسانی به مردم منطقه ده ونک بود.
عضو سابق شورای شهر تهران درخصوص صحت و یا عدم صحت ساخت سونا و جکوزی در زیر زمین امامزاده صابر بیان کرد: سونا و جکوزی به‌هیچ عنوان در زیر امامزاده نیست بلکه در زمینی مجاور امامزاده است که این زمین را اداره اوقاف جهت ساخت مجتمع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در اختیار شهرداری گذاشته است. بنده معتقد هستم این پروژه  بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دوستی در پایان خاطرنشان کرد: از اعضای محترم شورای شهر تهران، نمایندگان مجلس و فراکسیون امید درخواست دارم تا از این پروژه بازدید کنند و بعد نظر دهند. (دیده بان ایران)

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر