اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

یک میلیون جلد قرآن در سال ۹۷ چاپ می‌شود/ تداوم گامهای بزرگ در حوزه چاپ و ونشر

یک میلیون جلد قرآن در سال ۹۷ چاپ می‌شود/ تداوم گامهای بزرگ در حوزه چاپ و ونشر

مدیر عامل شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه از چاپ و انتشار بیش از یک میلیون نسخه قرآن کریم در سال ٩٧ خبر داد.

 سه شنبه 15 اسفند 1396   1842  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  قدرت‌الله جنگروی در تشریح برنامه‌ها و اقدامات شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه در سال ٩٧ با اشاره به اینکه بیشترین تلاش این مجموعه بر چاپ و انتشار کتاب آسمانی قرآن معطوف است، افزود: این شرکت توانسته است با وجود رکود در بازار کتاب، تولیدات حوزه قرآنی و کتب مذهبی را در حد قابل قبولی افزایش دهد به‌گونه‌ای که در ۶ ماهه دوم سال ٩۶ بیش از ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار نسخه کتاب در این مجموعه چاپ و روانه بازار شده است.
به گفته وی در دو سال گذشته این مجموعه توانسته است حدنصاب قابل قبولی در چاپ کتاب و به‌ویژه قرآن و دیگر کتب مذهبی به‌جا بگذارد، به‌گونه‌‌ای که بیش از ٩ میلیون جلد کتاب و محصولات فرهنگی در این مدت در این مجموعه تولید و عرضه شده است.
جنگروی گفت: این شرکت با همکاری نهادهای قرآنی، ادارات اوقاف و امور خیریه استان‌ها، حوزه‌های علمیه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دارالقرآن کریم، مرکز طبع و نشر قرآن کریم و دیگر نهادهای دینی، قرآنی، دانشگاهی و آموزشی نسبت به انتشار قرآن و دیگر کتب اهتمام دارد.
وی افزود: برای نخستین‌بار در سال آینده این شرکت دست به انتشار و عرضه قرآن جیبی و پالتویی با جلد و کاغذ نرم خواهد کرد تا علاقه‌مندان برای دسترسی و استفاده از این کتاب آسمانی شرایط مطلوب‌تر و راحت‌تری داشته باشند.
وی با اشاره به چاپ و انتشار قرآن‌های نفیس و موضوعی در این شرکت که در سال‌های اخیر دنبال شده است، گفت: چاپ و توزیع قرآن ویژه وقف مصحف که با هماهنگی و مساعدت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف برای ادارات کل اوقاف و امور خیریه سراسر کشور برای توزیع در امامزادگان، بقاع متبرکه و موقوفه‌های سراسر کشور در سال ٩۶ صورت گرفت، برای سال ٩٧ هم چاپ و توزیع خواهد شد.
به گفته جنگروی چاپ و انتشار قرآن مصحف معین که برای حافظان قرآن و به سفارش مرکز امور قرآنی اوقاف هم در سال ٩۶ صورت گرفت، در سال ٩٧ ادامه خواهد یافت و به مراکز مربوطه در سراسر کشور ارسال خواهد شد.
مدیر عامل شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به همکاری با ستاد اقامه نماز برای انتشار کتاب‌های این ستاد هم گفت: در سال ٩۶ همکاری خوبی میان دو مجموعه صورت گرفت که در سال ٩٧ هم ادامه خواهد یافت.
وی از همکاری با مرکز طبع و نشر قرآن کریم در سال‌های گذشته و امسال هم گفت و افزود: همکاری با مرکز طبع و نشر قرآن کریم در زمینه چاپ و انتشار کتاب‌های مورد نیاز این مرکز به‌ویژه قرآن و ادعیه به قوت و قدرت ادامه خواهد یافت.
مدیر عامل شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف با اشاره به همکاری خوب میان این مجموعه و حوزه‌های علمیه، به انتشار کتب دروس حوزوی از جلمه دروس آیت‌الله علوی گرکانی اشاره کرد و گفت: همکاری این مجموعه با حوزه‌های علمیه در سال ٩٧ ادامه خواهد یافت و دروس برخی از اساتید معظم حوزه علمیه در این مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد.
جنگروی با اشاره به واردات قران کریم از چین و لبنان که باعث خروج بخش قابل توجهی ارز از کشور می‌شود هم گفت: برنامه این شرکت برای سال ٩٧ تجهیز به مجموعه چاپی قران کریم با کاغذ گرماژ پایین موسوم به چاپ بایبل(BIBLLE) است که به‌دلیل سهولت دسترسی و حمل آسان سالانه هزاران نسخه از چین وارد کشور می‌شود و این شرکت در نظر دارد با تجهیز به این مجموعه چاپی نیاز کشور را به این مجموعه کتاب‌ها رفع کند.
وی تاکید کرد: تجهیز این شرکت به این مجموعه چاپی، می‌تواند تحولی در حوزه چاپ کشور ایجاد کند و البته بازارهای منطقه‌ای را هم تحت پوشش قرار دهد.
به گفته وی در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، این مجموعه توانست در حوزه چاپ و انتشار قرآن کریم گام‌های بزرگی بردارد و این تلاش در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ٩٧ هم ادامه خواهد یافت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر