اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

کاشت نهال در اماکن متبرکه سراسر کشور به‎مناسبت هفته منابع طبیعی / سال پیش  82 هزار اصله نهال در مساحت  928 هزار متر مربع غرس شد

کاشت نهال در اماکن متبرکه سراسر کشور به‎مناسبت هفته منابع طبیعی / سال پیش 82 هزار اصله نهال در مساحت 928 هزار متر مربع غرس شد

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از کاشت نهال در اماکن متبرکه سراسر کشور به‎مناسبت هفته منابع طبیعی در روز جمعه 18 اسفندماه خبر داد.

 چهارشنبه 16 اسفند 1396   1687  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حمیدعسکری سوادجانی؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره توسعه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و کاشت درخت، یکی از رویکردهای این سازمان را کاشت نهال در امامزادگان و اماکن متبرکه دارای ظرفیت  کشور دانست و اظهار کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی و در روز جمعه هجدهم اسفندماه که به‌عنوان" آموزه‌های دینی، خیرین و سازمانهای مردم نهاد" نامگذاری شده است، در بقاع متبرکه وامامزادگانی که موقعیت مناسب و ظرفیت لازم را  دارند، نهال غرس می‌شود.
وی افزود: طی توافق هرساله با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، مراسمی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص تمامی استانها برگزار می‌شود.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه سال گذشته در 373 بقعه متبرکه نهال کاشته شد، تصریح کرد: در سال 95، بیش از  82 هزار و 382 اصله نهال در مساحت  928 هزار 402 متر مربع از اماکن مذهبی غرس شد.  
عسکری با بیان اینکه در تهران هم با هماهنگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و اداره‌کل اوقاف تهران مراسمی در امامزاده ابوالحسن شهرری برگزار خواهد شد، گفت:  در این مراسم که از ساعت 6 وسی دقیقه صبح آغاز می شود، ابتدا دعای  پرفیض ندبه قرائت و از ساعت 7:15 مراسم  روز درختکاری با حضور نمایندگان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و سازمان اوقاف آغاز خواهد شد و 50 اصله  نهال در این امامزاده غرس می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی انجام شده تعدادی نهال  هم به مردم هدیه داده می‌شود تا در جایی مناسب غرس کنند؛ علاوه بر این  در بقعه امامزاده ابوالحسن (ع) نیز فضایی برای غرس نهالها توسط مردم در نظر گرفته شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر