اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مدیر کل حراست سازمان اوقاف مطرح کرد :حراست یک نهاد خدمتگزار/جایگاه والای وقف در اندیشه امام راحل

مدیر کل حراست سازمان اوقاف مطرح کرد :حراست یک نهاد خدمتگزار/جایگاه والای وقف در اندیشه امام راحل

مدیر کل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه در جلسه تودیع و معارفه مسئول حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت:حراست یک نهاد ارزشی و خدمتگذار است و امنیت هر سازمانی بستگی به چگونگی کارکرد حراست خواهد داشت.

 دوشنبه 21 اسفند 1396   1246  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان، جلسه تودیع و معارفه مسئول حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان با حضور مدیر کل حراست سازمان اوقاف،مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و نمایندگان اداره کل اطلاعات و حراست استان برگزار شد.
رمضان پور قاسم مدیر کل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم حراست را یکی از مهمترین ارکان پیشرفت هر سازمان دانست و گفت:گستردگی کار سازمان اوقاف به اندازه گستردگی یک دولت است و وظایف و اهداف این سازمان به سه حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه،قرآن و وقف متمرکز شده است.
پورقاسم ادامه داد:تاثیرات وقف در جامعه همواره مورد تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده تا جایی که در قسمتی از نامه حضرت امام راحل(قدسره شریف) به شاه در سال 42 ایشان میفرمایند: اگر همان موقوفات را به ما بدهید ما تمام نیازمندان را غنی می کنیم.و این نشان از قابلیت و اثر گذاری وقف در جامعه دارد.
وی با اشاره به این مطلب که سازمان اوقاف اهداف دینی و اعتقادی در قبال موقوفات دارد و همواره در راه جذب مردم شریف این مرز و بوم به سمت قرآن،مراکز فرهنگی امامزادگان و وقف تلاش می کند گفت:کارکنان و مدیران اوقاف باید همواره در راه جذب مردم به سوی اهداف متعالی نظام و ایجاد رضایتمندی از عملکرد اوقاف گام بردارند و نباید با ایجاد برخورد های نامناسب و راه نیامدن با مردم شرایط را برای نارضایتی ایشان از عملکرد اوقاف فراهم آوریم.
پورقاسم بیان داشت:متولیان موقوفات و بقاع متبرکه نیز باید نسبت به اوقاف عرق داشته باشند و رسالت اصلی اوقاف را که رفع محرومیت های جامعه، ترویج قرآن و زنده نگه داشتن جایگاه امامزادگان والا مقام(ع) و اسلام ناب محمدی است را پیش ببرند تا انشاالله به تحقق بپیوندد.
مدیر کل حراست سازمان اوقاف با اشاره به وظایف حراست در ادارات کل اوقاف گفت: ایجاد تعامل و هماهنگی کامل با مدیر کل، حفاظت و حراست از عملکرد کارکنان باحفظ شان و احترام ایشان،ایجاد جو صمیمی با کلیه کارمندان،حفاظت از عوامل فیزیکی (ساختمان ها و اسناد) ، آی تی و پرسنلی از وظایف مسئول حراست است که امیدواریم به بهترین نحو در استان اجرا شود.
حجت الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در این نشست حراست را چشم و بازوی توانای مدیر دانست و گفت:کار در حراست یک کار حساس و مشکل است و این اهمیت در استانی مثل کردستان که همواره مورد توجه دشمنان اسلام و نظام است دوچندان می شود.
وی ادامه داد:حراست می تواند از بوجود آمدن بخش عظیمی از مشکلات جلوگیری کند و قبل از بروز مشکلات اقدامات لازم را در راستای رفع موانع کار انجام دهد.
مدیر کل اوقاف کردستان خاطر نشان کرد: هرچه جایگاه حراست در سازمان تقویت شود کار مدیر راحتتر است .

در این جلسه از زحمات صدرعلی مومنی مسئول سابق حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان تجلیل به عمل آمد و خلیل همتی به عنوان مسئول جدید حراست اداره کل اوقاف وامور خیریه کردستان معرفی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار