اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی :عملکرد سازمان اوقاف باعث گسترش امید در جامعه شده است

آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی :عملکرد سازمان اوقاف باعث گسترش امید در جامعه شده است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با شفاف‌سازی که سازمان اوقاف در چند سال اخیر داشته می‌تواند امید را در جامعه گسترش دهد، گفت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی نیازمند تدوین یک سند جامع است.

 سه شنبه 22 اسفند 1396   1414  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی؛ عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با اعضای شورای اداری اوقاف گیلان اظهار کرد: کارکنان اوقاف امین اموال واقفان در موضوعات گسترده هستند.
وی تبلیغ وقف و تبیین موضوعات و زمینه‌های وقف را در اعتماد سازی در جامعه موثر دانست و گفت: عملکرد اوقاف به گونه‌ای است که بارقه امید در جامعه ایجاد می‌کند.
مدیر مرکز دینی هامبورگ آلمان با بیان اینکه امروزه از هر جهت نیازمند امید آفرینی در جامعه هستیم، تصریح کرد: برخی به ویژه از طریق فضای مجازی درصدد هستند ناامیدی را در جامعه ترویج کنند.
رمضانی گیلانی با اشاره به اینکه با شفاف‌سازی که سازمان اوقاف در چند سال اخیر داشته می‌تواند امید را در جامعه گسترش دهد، تاکید کرد: هر بقعه متبرکه می‌تواند برای شفاف‌سازی امور خود کانالی در فضای مجازی داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: ساخت مستندات تلویزیونی از علمکرد سازمان اوقاف و فعالیت بقاع متبرکه باعث می‌شود مردم از وسعت فعالیت‌ها آگاه شده و اعتماد سازی برای وقف بیشتر انجام می‌شود.
رمضانی گیلانی ادامه داد: هرچه اعتماد مردم به سازمان اوقاف بیشتر شود مردم اموال خود را بیشتر به نهادی مانند اوقاف می‌سپارند.
وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی نسبت به هر بخشی از کشور در حال بی اعتماد سازی هستند، تصریح کرد: امروز برای اینکه اوقاف بتواند به اهداف خود برسد باید شفاف‌سازی جدی تلقی شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری عدم اعتماد مردم را خطرناک دانست و گفت: دشمن از تمام ابزار خود برای ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به نهادهای جمهوری اسلامی استفاده می‌کند.
رمضانی گیلانی با بیان اینکه سازمان اوقاف برای اینکه وقف به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرد باید برنامه داشته باشد، تاکید کرد: قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه در گروی استفاده از افراد متخصص در حوزه فرهنگ دین است.
وی با تاکید بر بکارگیری افراد قوی در حوزه فرهنگی و کارآمد در بقاع متبرکه گفت: ثروت انباشته‌ای در سطح کشور در اختیار سازمان اوقاف است و این نهاد برای استفاده از این اموال باید راهبرد داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: مسابقات قرآنی و فراهم کردن مکانی برای کتابخوانی تنها به بخشی از هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کمک می‌کند.
رمضانی گیلانی با بیان اینکه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی نیازمند تدوین یک سند جامع است، گفت: در سند جامع به همه ظرفیت‌ها، ضرورت‌ها، آسیب‌ها، اولویت‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات توجه می‌شود.
وی شناخت دشمن فرهنگی را سخت توصیف کرد و یادآور شد: اجرای طرح و برنامه‌های فرهنگی مجاهدت و جهاد می‌خواهد و ما امروزه بیش از هر زمانی نیاز به مجاهدت داریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر