اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مراسم لحظه تحویل سال در 103 بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار شد/تشرف بیش از 200 هزار زائر به بقاع متبرکه استان

مراسم لحظه تحویل سال در 103 بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار شد/تشرف بیش از 200 هزار زائر به بقاع متبرکه استان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: مراسم لحظه تحویل سال در 103 بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار شد

 چهارشنبه 1 فروردین 1397   606  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی،حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها دوست دارند در لحظه سال تحویل در کنار بقاع متبرکه باشند، اظهار کرد: روز اول نوروز 97 با شهادت امام هادی (ع) متقارن است لذا در بقاع متبرکه مراسم لحظه تحویل سال با در نظر گرفتن فضای معنوی و شهادت این امام همام برنامه ریزی شد.
وی افزود: در این راستا مراسم لحظه تحویل سال نو در 103 بقعه متبرکه خراسان رضوی به همراه برنامه های مختلف مدیحه سرایی، سخنرانی، قرائت ادعیه و قرآن برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین احمد زاده با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه در ایام نوروز، از جمله قطب‌های معنوی هستند که محل اسکان مسافران نوروزی و فضایی برای ترویج و تبلیغ شعائر اسلامی است؛ گفت: ۶۱ بقعه متبرکه خراسان رضوی اسکان حدود ۳۰۰۰ نفر در روز برای مسافران نوروزی بر عهده دارند. وی از برپایی ۱۸ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و خیمه معرفت در ۵۵ بقعه متبرکه، برپایی ۶۹ دفتر مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی در بقاع متبرکه، خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب ۳۱ غرفه حجاب و عفاف در بقاع متبرکه برپا و بیش از ۱۴۰ روحانی و مبلغ در بقاع متبرکه جهت فعالیت های فرهنگی مشارکت می کنند. مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه  این برنامه ها در راستای اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه برنامه ریزی شده ، تصریح کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون، بیش از 200 هزار زائر ایرانی و غیر ایرانی به بقاع متبرکه زیر پوشش این طرح در استان وارد شدند که از این تعداد بیش از 8 هزار نفر خارجی بوده اند.
نوروزما گره خورده با عشق به اهل بیت است. آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه به عنوان یکی از بقعه های شاخص خراسان رضوی، لحظه سال تحویل، میزبان  آیت الله سیداحمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و جعفر نژاد به عنوان سخنران و مداح بود. آیت الله خاتمی در این مراسم با بیان اینکه ما نوروزمان را گره خورده با عشق به اهل بیت می دانیم، گفت: کسانی که لحظه سال تحویل در جوار بارگاه مطهر امامان و امامزادگان هستند این پیام را می رسانند که نوروز ما جدای از عشق به اهل بیت (ع) نیست. وی تصریح کرد: ما در جوار بارگاه مطهر امامان و امامزادگان این پیام را به همه دنیا می رسانیم که شادی و نشاط داریم ولی بدون گناه و معصیت الهی.عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به همزمانی لحظه سال تحویل با شهادت حضرت امام هادی(ع)افزود: ما شادی خود را همراه با دین و معنویت و حفظ حرمت امام معصوم می دانیم زیرا که جان شیعیان گره خورده با ائمه اطهار (ع) می باشد و در شادی آنها شاد و در اندوه آنان اندوهگین می باشند. آیت الله سید خاتمی تصریح کرد: احسن الحال یعنی نزدیکی بیشتر به خدا و حفظ شعائر دینی و انجام دقیق و اول وقت واجبات دینی.امام جمعه موقت تهران درادامه به مشکلات معیشتی مردم اشاره و تصریح کرد: مسوولان باید به مشکلات مردم رسیدگی کنند. وی افزود: با وجود تمامی مشکلات، ایران اسلامی به عنوان یک قدرت در جهان مطرح است و اسلام با نام ایران قدرتمندانه به صحنه آمده است. عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری در پایان اظهار کرد: این همه توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی، نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی در جهان است و مقصد نهایی این انقلاب اسلامی ظهور منجی عالم بشریت امام زمان(عج) خواهد بود. گفتنی است؛ طرح آرامش بهاری امسال برای هشتمین سال پیاپی از ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ۹۷ در ۱۲۹ بقعه متبرکه خراسان رضوی در حال برگزاری است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر