اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آغاز مرحله شهرستانی  چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری  قرآن /جزییات بیشتر از این مسابقات به میزبانی استان مرکزی

آغاز مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن /جزییات بیشتر از این مسابقات به میزبانی استان مرکزی

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه ثبت نام در بخش معارفی چهل ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد، اظهار کرد: تاکنون نزدیک به 70 هزار نفر در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در سطح کشور ثبت نام کرده اند.

 دوشنبه 17 اردیبهشت 1397   2138  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان  اوقاف و امور خیریه ، در گفت وگویی  با تبریک اعیاد شعبانیه و بزرگداشت مقام معلم بیان کرد: در طول سال مسابقات قرآنی متعددی توسط نهاد‌های مختلف در کشور برگزار می‌شود، اما مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه همه اقشار و بخش‌های مختلف  جامعه را در برمی گیرد .
حسینی  در خصوص این دوره از مسابقات عنوان کرد: چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم در ۱۵ رشته و در قالب سه بخش آوایی انفرادی، معارفی، آوا‌ها و نغمات دینی برگزار خواهد شد..
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف  با بیان اینکه بخش آوایی انفرادی شامل قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است؛ افزود: بخش معارفی نیز تفسیر قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و حفظ موضوعی قرآن را شامل می‌شود.
وی دعاخوانی، اذان، هم خوانی قرآن، انشاد انفرادی، همسرایی دو یا چند زبانه و مقطع خوانی گروهی قرآن کریم را جزء بخش آوا‌ها و نغمات دینی عنوان کرد و گفت: ثبت نام این دوره از مسابقات از بهمن ماه سال ۹۶ آغاز و تا پایان اسفند ماه سال جاری ادامه داشت.
حجت الاسلام حسینی افزود: مرحله استانی چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری  قرآن کریم از اول تیر ماه تا ششم مرداد و مرحله کشوری نیز از ۱۰ تا ۲۵ مهر ماه در اراک برگزار خواهد شد.
وی در خصوص برگزاری مسابقات در بخش معارفی گفت: مرحله شهرستانی مسابقات در بخش معارفی از ساعت 13 تا 20 ، دهم خرداد ماه به صورت الکترونیکی بدون محدودیت مکان و زمان برگزار و مرحله استانی بخش معارفی نیز ۲۱ تیرماه به صورت کتبی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام حسینی در خصوص منابع و محتوای آزمون رشته‌های معافی گفت: در رشته تفسیر قرآن کریم تفسیر سوره حجر بر اساس تفسیر نمونه، در حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم حفظ و معارف ۴۰ موضوع اول بر اساس کتاب «با قرآن خوشبخت شوید» و در حفظ و معارف احادیث حفظ و معارف ۴۰ حکمت اول به جزحکمت ۳۰ بر اساس کتاب «زمزم حکمت» ترجمه و شرح ۱۱۰ حکمت نهج البلاغه می‌باشد.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان، افزود: در این دوره از مسابقات برای برادران و خواهران اهل سنت نیز منبع خاص آزمون در رشته تفسیر بر اساس کتاب تفسیر صفوۀ التفاسیر در نظر گرفته شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار