اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رئیس سازمان اوقاف: نقد دلسوزانه را می‌پذیریم / تفکر جناح خاصی وارد مسابقات نشده است!

رئیس سازمان اوقاف: نقد دلسوزانه را می‌پذیریم / تفکر جناح خاصی وارد مسابقات نشده است!

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه حضور فعال و جدی در فضای مجازی در حوزه فعالیت های قرآنی امری مهم است، گفت: در ایام مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در برخی برنامه‌های رسانه ای شاهد نقد غیرمنصفانه بودیم، که بعدا مورد اصلاح قرار گرفت؛اما ما نقد عالمانه و دلسوزانه ومنصفانه را می‌پذیریم.

 سه شنبه 25 اردیبهشت 1397   2320  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی جامعه قرآنی و مسئولان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران که در هتل موقوفه ارم برگزار شد، با اشاره به اینکه در نظرسنجیهای انجام گرفته در ایام مسابقات بین‎المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران بین قرآن و اهل‌بیت (ع) شاهد تمایل ۵۳ درصد مردم به سوی اهل بیت (ع) بودیم، اظهار کرد: بین محافل قرآنی و محافل اهل بیت (ع) باید فاصله کمتر شود در حالی که این دو در کنار هم هستند و نخست قرآن و سپس عترت را باید درنظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم از رسالت پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) دفاع کنیم باید قرآن کریم را ابتدا تقویت کنیم، تاکید کرد: اگر بخواهیم در عصر انقلاب قرآنی خوب عمل کنیم باید اهداف انقلابی و مجاهدانه را در پیش بگیریم و اقدامات همه جانبه و قیام مجاهدانه باید در این راستا انجام شود.

رئیس سازمان اوقاف گفت: مسابقات طلاب و بانوان عمر دو ساله دارد و نباید توقع زیادی از آنها داشت اما مسابقات آقایان سی و پنج دوره برگزار شده، بنابراین ما در این راستا مسئول هستیم؛ ضمنا حضور فعال و جدی در فضای مجازی امری مهم است؛ پنج سال پیش ما در سطح فضای مجازی کار کردیم اما کم است و نیازمند فعالیت جهانی هستیم.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه ستاد عالی مسابقات قرآنی کشور پل ارتباطی بین جامعه قرآنی کشور و مسابقات بین‌المللی قرآن است، تصریح کرد: ممکن است در جایی افراط و تفریط دیده شود اما تا به حال اجازه ندادیم تفکر جناح خاصی وارد مسابقات شود اما سیاست کلی نظام واستکبار ستیزی را که برخواسته از قرآن است را باید مطرح کنیم.

وی با اشاره به اینکه افتخار می‌کنیم که مسابقات قرآنی کشورمان جهت‌دار است، تاکید کرد: مشکل اصلی امت اسلامی در حال حاضر عمل نکردن به قرآن است؛ اگر ما اینگونه عمل نکنیم بین مسابقات بین‌المللی قرآنی ایران با کشورهای مثل مالزی، قطر و غیره هیچ تفاوتی وجود ندارد.

رئیس سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: نقد عالمانه و دلسوزانه را می‌پذیریم؛ در ایام مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در برخی برنامه‌های رسانه ای شاهد نقد غیرمنصفانه بودیم که بعدا مورد اصلاح قرار گرفت؛ در عین حال از عزیزان جامعه قرآنی دعوت می کنیم شجاعت به خرج بدهند و پای کار بیایند تا در یک جلسه خاص مطالبات یکدیگر را بیان کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی یادآور شد: جامعه قرآنی و بزرگان قرآنی در سطح کشور نقدها را بشنونند زیرا برخی انتقاداها نیاز به پاسخ دارد و برخی هم برای ارتقاء و کمال جامعه قرآنی نیاز است.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر