اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

یک نماینده مجلس: برنامه جامعی برای ترویج فرهنگ  وقف تدوین شود / ضرورت تشویق مردم به سمت وقف‌های سلامت‌محور و  اشتغالزا

یک نماینده مجلس: برنامه جامعی برای ترویج فرهنگ وقف تدوین شود / ضرورت تشویق مردم به سمت وقف‌های سلامت‌محور و اشتغالزا

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت‌های سازمان اوقاف در احیاء و گسترش موقوفات و فعالیت‌های قرآنی بر تدوین برنامه ای جامع و نظام‌مندی برای جلوگیری از موازی‌کاری در زمینه ترویج فرهنگ وقف تأکید کرد.

 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397   2390  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه زهرا سعیدی؛ نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ارزنده وقف در برطرف کردن مشکلات جامعه و خدمت به محرومان اظهار کرد: وقف نقش مهم و ارزنده‌ای در جامعه دارد و همه دستگاهها و نهادها باید در راستای اهدافی که برای آن تبیین شده حرکت کنند.
وی افزود: من احساس می‌کنم که گاهی یک سری موازی کاری‌ها در کنار هم انجام می‌شود که می‌طلبد با یک برنامه نظامند و جامع در راستای جایگاه واقعی وقف که برای آن تبیین شده است، گام برداشته شود.
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بسیار خوب توانسته خود را نشان دهد و هرسال نشان داده که بهتر از گذشته این مسیر را ادامه داده است.
زهرا سعیدی افزود: با توجه به نیازهای جامعه موضوع مهمی که وجود دارد این است که باید فرهنگسازی وقف را به‌طور جدی انجام دهیم تا موقوفات به سوی اشتغال، فرهنگ، سلامتی و نیاز روز جامعه سوق داده شود.
وی بر تشویق مردم و فرهنگ‌سازی به سمت وقف‌های فرهنگی، سلامت‌محور و به‌خصوص اشتغال تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه از سوی همه نهادها باید انجام شود و صدا و سیما و رسانه‌ها نیز باید کمک کنند.
نماینده مبارکه یادآور شد: نظام بودجه‌ریزی سازمان اوقاف باید به‌گونه‌ای باشد که دولت و مجلس بتوانند اعتبارات بیشتری به فریضه وقف اختصاص ‌دهند تا مشکلات موجود وقف حل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر