اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در ۱۸۰۰ امامزاده برگزار می‌شود | الگوسازی از سیره و شخصیت آن بانوی گرامی اسلام

ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در ۱۸۰۰ امامزاده برگزار می‌شود | الگوسازی از سیره و شخصیت آن بانوی گرامی اسلام

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در بیش از یک هزار و ۸۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص کشور همزمان با شب و روز دهمین روز ماه مبارک رمضان خبر داد.

 چهارشنبه 2 خرداد 1397   3202  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه حجت‌الاسلام سیدمحمد کاظم موسوی متقی؛ مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه با تبیین برنامه های طرح ضیافت الهی به برگزاری ویژه‌برنامه‌ای به مناسبت رحلت حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها اشاره کرد وگفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با نهادهای فرهنگی و هیئات مذهبی خواهران ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» به منظور الگوسازی از سیره و شخصیت آن بانوی گرامی اسلام برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها نخستین بانویی است که دعوت رسول گرامی اسلام را لبیک گفت و به پیام آسمانی او پاسخ مثبت داد و در کنار ایشان با همه‌توان ایستاد و پایداری کرد، تصریح کرد: در همان زمان که حضرت رسول (ص) از آزار کوردلان رنج می‌برد در کنارش کسی بود که خاطر او را شاد و کام او را شیرین می‌کرد و از بار گران اندوهش می‌کاست؛ او کسی جز خدیجه همسر گرامی‌اش نبود؛ همان بانوی گران قدر و ارجمندی که شریک زندگی و یاور محمّد صلی‌الله‌علیه وآله بود.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها پس از گذشت ۲۵ سال زندگی سراسر مهر و گذشت و وفا، در سال دهم هجرت پیامبرخدا را تنها گذاشت و به سوی جهان ابدی پرواز کرد، یادآور شد: پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه وآله هنگام تدفین وی خود به درون قبر رفتند و با دستان مهربان خود، آن بانوی نمونه اسلام  را به خاک سپردند.
موسوی متقی افزود: در ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» با تشکیل ستاد بزرگداشت، دعوت از مردم و مسئولان، خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، بانوان هر استان و شهرستان و مخصوصا مادران و همسران شهدا، بانوان بسیجی، مُبلغان خواهر برگزار خواهد شد و برای هماهنگی‌های بیشتر نیز جلساتی با جامعه بسیج خواهران، حوزه‌های علمیه علی‌الخصوص حوزه خواهران، هیئت‌های مذهبی، هیئت رزمندگان و نهادهای مردمی و انقلابی به‌صورت جداگانه برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه قاریان برجسته قرآن کریم و همچنین مداحان اهل بیت عصمت و طهارت برای این برنامه در هراستان دعوت شده‌اند، گفت: سخنرانان مطرح کشوری و استانی در این مراسم به تبیین شخصیت، منزلت، جایگاه و نقش حضرت خدیجه سلام الله علیها و راه الگوپذیری از سیره ایشان خواهند پرداخت.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف ادامه داد: پیش بینی شده است این مراسم شنبه پنجم خردادماه در بیش از یک هزار و ۸۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص کشور همزمان با شب و روز دهمین روز ماه مبارک رمضان برگزار شود.
موسوی متقی پذیرایی با افطار ساده از میهمانان، برگزاری مراسم ختم قرآن، ترتیل خوانی، سخنرانی و مدیحه سرایی را از جمله برنامه‌های مراسم بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در خصوص حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها فرموده‌اند: خدیجه‌ى کبرى سلام‌الله‌علیها بزرگترین حرکت را به‌عنوان یک بانوى کامله و عاقله و بزرگوار انجام داد؛ اول مؤمن به اسلام او بود، بعد هم همه‌ ثروت خود را در راه دعوت اسلام و ترویج اسلام خرج کرد که اگر کمک‌هاى ایشان نبود شاید در حرکت اسلام و پیشرفت اسلام یک اختلال و وقفه‌ عمده‌اى به وجود مى‌آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار