اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رضا يزداني: وقف اماكن ورزشي كمك به سالم نگه‌داشتن جوانان است / نشان دادن آثار وقف بهترين تبلیغ است

رضا يزداني: وقف اماكن ورزشي كمك به سالم نگه‌داشتن جوانان است / نشان دادن آثار وقف بهترين تبلیغ است

قهرمان جهانی کشتی در خصوص آثار وبرکات وقف در توسعه ورزش کشور می‌گوید: ازآنجاکه ورزش وتمرینات ورزشی می‌تواند جلوي كشانده شدن جوانان به بزه کاری وناهنجاری ها را بگيرد ،لذا ساخت ووقف اماكن ورزشي هم می‌تواند تأثیر مهمي در جلوگیری جوانان از كشانده شدن به سمت منكرات ومسائل انحرافی داشته باشد.

 چهارشنبه 9 خرداد 1397   2885  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه رضا یزدانی اهل جویبار، ملقب به پلنگ جویبار ،کشتی‌گیر ی است كه در مسابقات جهانی کشتی ۲۰۱۱ در وزن ۹۶ کیلوگرم توانست مدال طلا ی جهان را کسب کند. او همچنین توانسته در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بوداپست هم  با پیروزی بر گازیموف کشتی‌گیر آذربایجانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کند.
اين جوان ورزشكار در خصوص كمبودهاي موجود در رشته ورزشي موردعلاقه‌اش می‌گوید: ازآنجاکه استان مازندران درزمينه كشتي از دیرباز صاحب‌نام بوده و توانسته
كشتي گيران بسياري را در سطح ملي و بین‌المللی تربیت و   معرفي كند ،اما اگر امكانات موجود ازجمله ورزشگاه و مربی براي آن‌ها فراهم می  شد،شاهد شكوفايي استعدادهاي بسياري در این زمينه می بودیم.
یزدانی  می‌افزاید: هرچند در زمينه ايجاد امكانات در حدی نيستم، که بتوانم كاري انجام بدهم ، اما در زمينه مشورت و کارهای فني در اين رشته  هرآن چه كه دارم می‌توانم عرضه كنم.
اين کشتی‌گیر جویباری كشورمان كه در خصوص آشنايي با فرهنگ  وقف می‌گوید: تا چند سال قبل با وقف آشنا نبودم و تنها می‌دانستم كه مال وقفي را نمی‌توان دخل و تصرف كرد، اما با توجه به فزوني وقف های جدید  توسط افراد جامعه و اعلام اخبار آن از رسانه‌ها كم كم متوجه ارزش معنوي اين حركت ارزشمند شدم،چراکه با اين كار می‌توان شرايط خوبي را براي پيشرفت افرادي كه نيازمند به حمايت هستند، مهيا كرد.
وي در پاسخ به اينكه براي ارتقاء فرهنگ  وقف چه می‌توان كرد می‌افزاید: تبليغات ونشان دادن آثار وبرکات  وقف ؛ می‌تواند بهترين اثر و تبلیغ برای این فرهنگ  باشد، چراکه مردم هرچه را با چشم خود ببينند، بيشتر باور خواهند كرد وبه این سنت حسنه ومجریان بیشتر اعتماد خواهند کرد.
رضا يزداني در خصوص اينكه آيا برنامه ای دارد كه در آينده خود نیز جزءواقفين باشد بيان می‌کند: مطمئن باشيد هيچ انساني از انجام كار خير كه موجب رضايت بندگان خدا شود كوتاهي نخواهد كرد، در مورد خودم نيز بايد بگويم چون اين امر دلي است، لذا در صورت توان اين كار خداپسندانه را انجام خواهم داد اما دلم نمی‌خواهد آن را علني كنم.
اين جوان جويباري در خصوص آثار وقف در توسعه ورزش  کشور می‌افزاید: ازآنجاکه ورزش می‌تواند جلوي كشانده شدن جوانان را  به بزهکاری وناهنجاری ها  بگيرد، لذا ساخت ووقف اماكن ورزشي می‌تواند تأثیر مهمي در جلوگیری جوانان از كشانده شدن به منكرات  ومسائل انحرافی داشته باشد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار