اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

موقوفه خواری ۳۶ هزار مستاجر موقوفات در کرمانشاه! | بزرگترین بدهکارها دستگاه‌های دولتی

موقوفه خواری ۳۶ هزار مستاجر موقوفات در کرمانشاه! | بزرگترین بدهکارها دستگاه‌های دولتی

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: با وجود ۵۰ هزار رقبه در استان، ۳۶ هزار مستاجر با تصرف موقوفات و عدم پرداخت حقوق موقوفه، در چند سال اخیر سندهای اجاره خود را تمدید نکرده‌اند.

 شنبه 19 خرداد 1397   2220  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از کرمانشاه، حجت‌الاسلام عباسیان در اجتماع ائمه جماعات و اساتید حوزه علمیه کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم مسلمان و نوع‌دوست کرمانشاه از قدیم‌الایام به سبب عشق و ارادت به اهل بیت(ع) واقف خیّر بوده‌اند، گفت: کرمانشاه یکی از استان‌هایی است که از جهت موقوفات غنی می‌باشد، و در رتبه‌های بالا قرار دارد.
وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ حسنه وقف در جامعه توسط نخبگان و روحانیت، افزود: به دلیل عدم تمکین مستاجران املاک موقوفه و پرداخت نکردن حقوق اوقافی توسط آنان در وضعیت خوبی نمی‌باشیم.
مدیر کل اوقاف و امور‌خیریه استان کرمانشاه ادامه داد: با وجود ۵۰ هزار رقبه در استان، ۳۶ هزار مستاجر با تصرف موقوفات و عدم پرداخت دین خود، در چند سال اخیر سندهای اجاره خود را تمدید نکرده‌اند.
وی در ادامه با درخواست از علماء و حوزه‌های علمیه که مردم را از عواقب موقوفه خوری آگاه کنند، گفت: مبلغین ماه رمضان از مردم بخواهند حقوق وقف را رعایت کرده تا زندگی‌شان آباد و اموال‌شان برکت داشته باشد.
حجت الاسلام عباسیان با بیان اینکه بعضی از موقوفات برای ایتام ،دانش‌آموزان و دارو و درمان افراد بی‌بضاعت است، گفت: کسانی که حقوق وقف را پرداخت نمی‌کنند،  مدیون موقوف علیهم هستند.
وی تصریح کرد: بیشتر در آمد موقوفات استان کرمانشاه متعلق به حوزه‌های علمیه است و از طرفی یکی از بزرگترین بدهکارها، دوائر و دستگاه‌های دولتی هستند که حقوق موقوفات را ادا نمی‌کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار