اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

بزرگترین باغ موقوفه کشور به ثمر نشست | اشتغالزایی برای ۴۴۰۰ نفر

بزرگترین باغ موقوفه کشور به ثمر نشست | اشتغالزایی برای ۴۴۰۰ نفر

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: بزرگترین باغ موقوفه یکپارچه کشور به وسعت ۳۶۵ هکتار پس از 7 سال تلاش، در سال جاری به ثمر نشست و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۳۰۰ تن محصول باغی تولید و عرضه شود.

 چهارشنبه 23 خرداد 1397   1487  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از گرگان، حجت‌الاسلام سیف اله سهرابی با اشاره به اولویت‌های سازمان اوقاف در احیاء موقوفات کشور و اشتغال آفرینی اظهار داشت: این باغ موقوفه دارای میوه‌های سیاه‌ریشه و هسته‌دار است و امسال برای نخستین بار محصولات سردرختی آن به بازار عرضه شده است در این راستا برداشت محصولات از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شد تا درآمد آن با توجه به نیت واقف که تامین هزینه‌ها و مخارج حوزه علمیه سعدیه رامیان است، هزینه شود.
وی افزود: واقف این موقوفه مرحوم میر سعد اله ایلخانی حدود ۱۲۰ سال پیش ،بیش از ۳۷۰ هکتار از زمین‌های خود را وقف بر تحصیل و امور طلاب علوم دینی حوزه علمیه شهرستان رامیان کرد .
وی ادامه داد : با سرمایه گذاری و احیای این موقوفه در سال ۹۰، درآمد این موقوفه از ۵۰۰ میلیون ریال به بیش از۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است .
سهرابی تاکید کرد: این باغ موقوفه بزرگترین باغ موقوفه کشور است که با احیاءآن برای  ۴۰۰ نفر به صورت دائم وبیش از ۴۰۰۰ نفر هم به شکل فصلی اشتغالزایی شده است.
وی ادامه داد: بخش از میوه‌های تولیدی این مجموعه کشاورزی شامل هلو؛ شلیل و آلو به خارج از کشور صادر می‌شود.
سهرابی تاکید کرد: در شهرستان آزادشهر و رامیان ۵۴۸ موقوفه وجود دارد که از این تعداد ۱۵۰ موقوفه منفعتی و بقیه به صورت اماکن مذهبی و مساجد است و درآمد این موقوفات طبق نیات واقفین در طول سال هزینه می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار