اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تبدیل خانه داماد مظفرالدین‌ شاه به کافه‌ کتاب | توافق شهرداری و اوقاف در احیای خانه‌های تاریخی

تبدیل خانه داماد مظفرالدین‌ شاه به کافه‌ کتاب | توافق شهرداری و اوقاف در احیای خانه‌های تاریخی

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران گفت: شهرداری به‌طور کل با اوقاف بر سر خانه‌های تاریخی توافق کرده است تا ساختمان‌های تاریخی‌ای که در حال حاضر متروکه هستند و بهره‌برداری مناسبی از آن‌ها نمی‌شود، با حمایت اداره اوقاف بهره‌برداری درخور و شایسته‌ای از آن‌ها صورت بگیرد.

 سه شنبه 29 خرداد 1397   1327  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه خانه مهین‌الملک مزینانی در دهه‌های اخیر بدون آنکه بهره‌برداری مشخصی از آن صورت بگیرد، رها شده بود اما اخیراً در حال آماده‌سازی است تا به کافه‌ کتاب تغییر کاربری بدهد.
مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران احیای خانه مهین‌ الملک با کاربریِ‌ کافه‌‌کتاب را اقدامی از سوی بخش خصوصی دانست و گفت: اخیراً یکی از خبرگزاری‌ها به نقل از اینجانب نوشته‌اند که خانه مهین‌الملک با توافق شهرداری و اداره‌ی اوقاف؛ شناسایی و تبدیل به کافه کتاب می‌شود. اما در این میان یک سوءتفاهم رخ داده است.
علی محمد سعادتی افزود : شهرداری به‌طور کل با اوقاف بر سر خانه‌های تاریخی توافق کرده است تا ساختمان‌های تاریخی‌ای که در حال حاضر متروکه هستند و بهره‌برداری مناسبی از آن‌ها نمی‌شود، با حمایت اداره اوقاف بهره‌برداری درخور و شایسته‌ای از آن‌ها صورت بگیرد.
مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران درباره‌ی خانه مهین‌الملک گفت: بنای مهین‌الملک توسط یک شخص حقیقی بازسازی شده و برای کافه کتاب آماده‌ شده است و تا به امروز هم هیچ دریافتی‌ای از شهرداری نداشته، توافق‌ها در همین حد بوده که ما در جریان بودیم و از بهره‌بردار حمایت کردیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر